شبکه‌های اجتماعی

چگونه به استوری اینستاگرام موسیقی اضافه کنیم

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

برای اضافه کردن موزیک مورد علاقه تان به استوری ها می‌توانید آن را مستقیما از اینستاگرام و یا از سرویس های پخش موسیقی مثل Shazam, Spotify & Sound Cloud بگیرید.

مراحل ساده ی زیر را دنبال کنید.

اضافه کردن یک استوری به صفحه ی اینستاگرام تان، کار نسبتا ساده ای است اما برای جذاب تر کردن استوری هایتان نیاز به کمی خلاقیت دارید. خوشبختانه ابزارهای اینستاگرام، امکانات مختلفی برای سرگرم کننده تر کردن استوری ها به شما ارائه می‌دهد.

شاید عکس یا فیلمی که در استوری خود قرار می دهید با تعداد زیادی استیکر و فیلتر، زیبا و جذاب تر شود. اما هنوز کمبود یک فاکتور مهم به چشم می‌خورد: موسیقی. اینستاگرام، تعداد زیادی آهنگ های را مستقیما از آرشیو و یا از سرویس  های پخش موزیک مانند Shazam, Spotify & Sound Cloud در دسترس شما قرار می‌دهد.

در ادامه، هر آن چه که در مورد اضافه کردن موزیک به استوری اینستاگرام باید بدانیم :

اضافه کردن موسیقی مستقیما از اینستاگرام

چگونه به استوری اینستاگرام موسیقی اضافه کنیم

موسیقی را از آرشیو اینستاگرام به استوری اضافه کنیم.  برای شروع روی دکمه دوربین یا آیکون استوری بزنید و فیلم یا عکس مورد نظر خود را بگیرید و فیلترهای انتخابی تان را روی فیلم و عکس پیاده کنید. در پایان برای اضافه کردن موزیک به استوری، روی آیکون استیکر در بالای صفحه زده  و استیکر موزیک را انتخاب کنید.

جستجوی موزیک

چگونه به استوری اینستاگرام موسیقی اضافه کنیم

در صفحه ی موزیک با توجه به قسمت جستجوی بالای صفحه می توانید آهنگ مورد نظر، هنرمند یا آلبوم خاصی را جستجو کنید. آهنگ خاصی مد نظرتان است؟ برای گوش دادن به بخش کوچکی از آن روی علامت PLAY بزنید.

اگر موزیک و یا هنرمند خاصی را در نظر ندارید، می‌توانید در قسمت جستجو بر اساس ژانرهای مختلف (Pop, Rock,Jazz,Classic,Cinematic) و یا حس و حال (Fun, Upbeat , Romantic, Mellow) و … موزیک مطلوب خود را پیدا کنید.

افزودن موزیک و ویرایش آن در استوری

چگونه به استوری اینستاگرام موسیقی اضافه کنیم

هنگامی که آهنگ مورد نظر خود را برای افزودن به استوری انتخاب کردید، روی آن بزنید تا به استوری شما اضافه شود. برای هر عکس ، موزیک به مدت حداکثر ۱۵ ثانیه اجرا خواهد شد. در صورتی که استوری شما یک ویدیو باشد، اینستاگرام ویدیو را در هر ۱۵ ثانیه کات میکند و موزیک انتخابی شما تا زمانی که کل ویدیو اجرا شود، پخش خواهد شد.

برای عکس های استوری خود میتوانید تعیین کنید کدام قسمت آهنگ پخش شود. اسلاید بار روی آهنگ را برای رسیدن به قسمت مورد علاقه تان در آهنگ انتخابی به چپ و راست حرکت دهید. با لمس کردن تصویر کوچک کنار موزیک میتوانید آن را تغییر دهید. برخی از آهنگ ها تصاویر مختلفی دارند و بعضی دیگر متن آهنگ را به هنگام پخش آن روی صفحه نمایش می دهند. هنگامی که تصویر مورد علاقه ی خود را پیدا کردید روی گزینه ی Done بزنید تا موزیک اضافه شده به استوری شما به صورت استیکر روی آن ظاهر شود.

افزودن استیکر موزیک

چگونه به استوری اینستاگرام موسیقی اضافه کنیم

پس از انتخاب موزیک برای استوری، آهنگ شما به صورت یک برچسب روی استوری ظاهر می شود. در این مرحله می‌توانید محل قرار گرفتن استیکر موزیک را روی استوری با قرار دادن و سپس تکان دادن انگشت تان روی استیکر موزیک بر روی صفحه مشخص کنید. اندازه ی استیکر را با باز و بسته کردن دو انگشت خود تغییر دهید. با اندکی چرخش در انگشت تان، جهت قرارگیری استیکر را تعیین کنید. برای بازگشت به حالت قبلی و تغییر استیکر می‌توانید دو بار روی استیکر بزنید و در نهایت برای بازگشت به استوری روی Done  بزنید.

با ضبط یک ویدیو برای استوری، کارهای بیشتری می توانید با استیکرها انجام بدهید. استیکر را با انگشت خود نگه دارید و آن را روی شخص یا شی خاصی در ویدیو خود بگذارید. به این ترتیب استیکر به همراه شخص یا شی درون ویدیو حرکت خواهد کرد.

انتشار و تماشای استوری به همراه موزیک

چگونه به استوری اینستاگرام موسیقی اضافه کنیم

وقتی که کارتان با اضافه کردن موزیک به استوری تمام شد، Your Story  را  لمس کنید تا استوری شما به همراه آهنگ منتشر شود. اگر که می‌خواهید فقط افراد خاصی آن را مشاهده کنند، روی گزینه  Close Friends  بزنید. این به معنی ارسال استوری به افرادی خاص است. همچنین می‌توانید با انتخاب Send To  استوری را به فرد خاصی ارسال کنید.

برای مشاهده استوری خود روی Your Story بزنید. استوری شما با آهنگ انتخابی به صورت خودکار پخش خواهد شد. لمس استیکر موسیقی، آن را به صورت موقت قطع می‌کند و موزیک بار برای قطع و وصل آهنگ و … در پایین صفحه ایجاد می‌شود. دنبال کنندگان صفحه ی شما به همین ترتیب، استوری شما را مشاهده خواهند کرد.

اضافه کردن موزیک به عکس و ویدیوهای قدیمی

چگونه به استوری اینستاگرام موسیقی اضافه کنیم

می‌توان یک موزیک انتخابی را به عکسها و ویدیوهای موجود در آرشیو تلفن همراه خود اضافه و آن ها را استوری کرد.

روی آیکون دوربین در بالای صفحه، سمت چپ بزنید. برای دیدن آرشیو عکس های خود در تلفن همراه تان، تصویر را به سمت بالا بکشید. عکس یا فیلمی که می خواهید به استوری اضافه کنید را انتخاب کنید و گزینه ی Next  را انتخاب کنید. برای اضافه کردن موزیک روی نماد استیکر بزنید و استیکر موزیک را انتخاب کنید.

بارگذاری استوری عکس و فیلم از آرشیو

چگونه به استوری اینستاگرام موسیقی اضافه کنیم

در این مرحله به مانند قبل، موسیقی را به عکس یا فیلم خود اضافه می‌کنید. موزیک مورد نظر را یافته و به استوری اضافه کنید. سپس قسمتی از موزیک که علاقهمند هستید در استوری تان پخش شود را انتخاب کنید. روی Done  زنید تا استیکر موزیک روی استوری ظاهر شود.

افزودن موزیک از سرویس های دیگر

چگونه به استوری اینستاگرام موسیقی اضافه کنیم

برای اضافه کردن آهنگ از سرویس هایی همچون Shazam, Spotify & Sound Cloud  باید برنامه آن ها را روی گوشی خود داشته باشید. بسته به نوع برنامه ای که  به آن علاقه مند هستید و  آن را روی گوشی خود نصب کرده اید، نگاهی به آنها می اندازیم.

اضافه کردن موزیک به استوری از طریق اپ Spotify

اضافه کردن موزیک به استوری از طریق اپ Spotify

برنامه Spotify  را باز کنید و موزیکی که میخواهید به اشتراک بگذارید را باز کنید. روی گزینه ی ellipses  برای انتخاب گزینه های اشتراک گذاری بزنید. در میان گزینه های موجود اشتراک گذاری، گزینه ی Instagram Stories  را انتخاب کنید. هنگامی که به استوری اینستاگرام منتقل شدید، موزیک انتخابی شما با کاور آن اثر مشاهده خواهد شد.

می توانید به استوری خود، افکت های مختلف و نوشتار و استیکر اضافه کنید. روی گزینه ی Your Story  بزنید تا استوری شما به همراه آهنگ انتخابی تان پست شود.

Spotify را از طریق اینستاگرام باز کنید.

اضافه کردن موزیک به استوری از طریق اپ Spotify

استوری شما با لینکی که آهنگ انتخابی شما در اپ Spotify را نمایش می‌دهد ظاهر می‌شود. روی استوری بزنید تا لینک Spotify بالا بیاید و آهنگ انتخابی در اپ مربوطه باز شود. مشاهده کنندگان استوری شما نیز به همین ترتیب می‌توانند موزیک انتخابی را در اپ Spotify گوش کنند.

اضافه کردن موزیک به استوری از طریق اپ  Sound Cloud

اضافه کردن موزیک به استوری از طریق اپ Spotify

اپ Sound Cloud  را باز کنید و موزیک موردنظر خود را برای اضافه کردن به استوری انتخاب کنید. گزینه Share را انتخاب و روی گزینه ی share to Instagram بزنید. موزیک انتخابی به همراه تصویر مربوطه ی آن در اپ Sound Cloud به اینستاگرام منتقل خواهد شد.

Sound Cloud را از طریق اینستاگرام باز کنید.

اضافه کردن موزیک به استوری از طریق اپ Spotify

هنگامی که استوری شما پست شد، یک لینک کمکی در استوری ظاهر می‌شود. استوری را باز کنید و روی آیکون Sound Cloud بزنید و پس از آن اپ را گشوده و موزیک انتخابی را از درون اپ play کنید.

اضافه کردن موزیک به استوری از طریق اپ Shazam

اضافه کردن موزیک به استوری از طریق اپ Spotify

سرویس Shazam متعلق به شرکت اپل بوده و برخلاف سایر سرویس های مشابه، آهنگ هایی که شما قبلا‌ به آنها گوش داده اید را شناسایی کرده و شخصی سازی می‌کند. این سرویس به شما کمک می‌کند تا آهنگ هایی که خواننده ی آن را به یاد نیاورده و یا عنوان آن را فراموش کرده اید را به آسانی پیدا کنید. می‌توانید آهنگ را play کنید و به استوری اینستاگرام خود منتقل نمایید.

اپ را باز کنید و اگر موسیقی در نزدیکی شما در حال اجراست، اجازه دهید که اپ آن را بشنود و آنالیز و شناسایی کند. سپس، هنگامی که اپ آهنگ را پیدا کرد، روی آن زده و با مشاهده ی آهنگ در برنامه Shazam  روی گزینه‌ی share زده، گزینه‌ی Instagram stories را انتخاب کرده و آهنگ را به همراه کاور اثر به اینستاگرام خود بفرستید.

Shazam را از طریق اینستاگرام باز کنید.

اضافه کردن موزیک به استوری از طریق اپ Spotify

بعد از پست کردن استوری، میتوانید از طریق اینستاگرام به برنامه ی Shazam بازگردید. استوری خود در اینستاگرام را باز کنید. روی گزینه ی more on Shazam بزنید و روی گزینه های باز شده در پایین صفحه، اپ Shazam  را باز کنید .اکنون می‌توانید موزیک را در اپ مربوطه گوش دهید.

https://www.pcmag.com/how-to/how-to-add-music-to-an-instagram-story

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن