کادوی ولنتاین
شبکه‌های اجتماعی

چگونه پست‌های مورد علاقه و ذخیره‌شده خود در اینستاگرام را مشاهده کنیم

اینستاگرام بستری عالی برای دنبال کردن آرتیست‌ها، اینفلو‌ئنسرها، موزیسین‌ها و دوستان و آشنایان است. اما نظرات و عقاید ما گاهاً تغییر می‌کند و ممکن است بخواهیم برخی از محتوایی که در گذشته لایک کرده‌ایم، آنلایک کنیم.

خوشبختانه در اینستاگرام می‌توانید به پست‌هایی که لایک و ذخیره کرده‌اید، دسترسی داشته باشید. به این روش می‌توانید از آنچه در گذشته نظر شما را به خود جلب کرده است، غافل نشوید و در حین حال علایق فعلی خود را دنبال کنید.

تفاوت پست‌های لایک‌شده با پست‌های ذخیره‌شده

پست‌های لایک‌شده از سوی شما در اینستاگرام آن دسته از محتوایی‌اند که شما مایل بوده‌اید علاقه‌تان به آن‌ها را به فرد مقابل نشان دهید. این پست‌ها می‌توانند موضوعات بسیار متنوعی،‌ از آثار هنری تا مقاصد جذاب گردشگری، غذاهای هیجان‌انگیز یا هر چیز دیگری را دربرگیرند.

پست‌های ذخیره‌شده آن‌ها را در قسمت بوکمارک‌ها یا کلکسیون‌ها قرار می‌دهد. پست‌های لایک‌شده شما لزوماً‌ پست‌های ذخیره‌شده نیستند. همینطور می‌توانید پستی را بدون لایک کردن،‌ ذخیره کنید. در هر صورت اینستاگرام سابقه شما را ذخیره می‌کند. دسترسی به هردو بخش می‌تواند در آینده در یادآوری هرآنچه لایک یا ذخیره کرده‌اید به شما کمک کند.

اینستاگرام برای مشاهده پست‌های لایک و ذخیره‌شده راهی را پیش روی شما می‌گذارد که از حساب کاربری شما قابل ‌دسترس است،. البته به یاد داشته باشید که پست‌های حذف‌شده از سوی پست‌گذارنده حتی پس از لایک یا بوکمارک شدن قابل مشاهده نخواهند بود.

نحوه دسترسی به پست‌های لایک‌شده از سوی شما در اینستاگرام

اینستاگرام به‌صورت خودکار همه پست‌های لایک‌شده از سوی شما را در حساب کاربری‌تان ذخیره می‌کند. برای دسترسی به همه پست‌های لایک‌شده خود مراحل زیر را انجام دهید:

۱. در هر دو سیستم‌عامل اندروید و iOS به پروفایل اینستاگرام خود بروید و روی منوی سه‌نقطه بزنید.

۲. از منویی که پدیدار می‌شود، روی  Your activity بزنید.

۳. در این صفحه، روی Interactions بزنید.

۴. در این مرحله، گزینه‌های مختلفی از قبیل Comments، Likes، Story replies، Reviews و Not interested مقابل شما قرار می‌گیرد. برای مشاهده پست‌های لایک‌شده، روی  Likes بزنید تا صفحه‌ای جدید باز شود و همه پست‌های لایک‌شده توسط شما را نمایش دهد.

نحوه دسترسی به پست‌های لایک‌شده از سوی شما در اینستاگرام

پست‌های لایک‌شده شما به‌طور پیش‌فرض به ترتیب تاریخ مرتب شده‌اند. با این حال می‌توانید ترتیب نمایش آن‌ها از قدیمی‌ترین تا جدیدترین از قسمت Sort & filter تنظیم کنید یا آن‌ها را بر اساس Author، Start date یا End date مرتب کنید. علاوه بر این می‌توانید چند پست پیش از این لایک‌شده را به‌طور همزمان آنلایک کنید. برای اینکار روی گزینه Select در سمت راست بالای صفحه بزنید و پست‌های مدنظر خود را برای آنلایک کردن انتخاب کنید و درنهایت روی Unlike در پایین صفحه بزنید.

اینستاگرام همه پست‌هایی که از ابتدای حضور خود در این پلتفرم لایک کرده‌اید، نمایش نمی‌دهد. در حال حاضر این تعداد محدود به ۳۰۰ پست اخیر لایک‌شده از سوی شما می‌باشد.

همچنین امکان مشاهده پست‌های لایک‌شده در نسخه دسکتاپ اینستاگرام به‌خودی‌خود وجود ندارد. برای انجام این کار می‌توانید از برنامه‌های کمکی مثل BlueStacks کمک بگیرید. همینطور می‌توانید از یک افزوده کروم مثل Layoutify استفاده کنید تا به برخی از قابلیت‌هایی که صفحه وب اینستاگرام در حالت معمول فاقد آن‌هاست، دسترسی پیدا کنید.

با این حال توصیه ما این است که برای ساده‌تر بودن کارها، از اپ اینستاگرام استفاده نمایید.

مشاهده پست‌های ذخیره‌شده در اینستاگرام

در اینستاگرام همچنین این امکان وجود دارد که پست‌ها و ویدیوهای موجود را برای دسترسی در آینده ذخیره نمایید. اما برای مشاهده مجدد این پست‌ها باید چه اقدامی کنید؟

۱. روی منوی سه‌نقطه بزنید.

۲. از منویی که پدیدار می‌شود، روی  Saved بزنید. از این قسمت می‌توانید مستقیماً به پست‌هایی که به‌طور خصوصی در حساب کاربری خود ذخیره کرده‌اید،‌ دسترسی داشته باشید.

مشاهده پست‌های ذخیره‌شده در اینستاگرام

خوشبختانه محدودیتی در تعداد پست‌های قابل ذخیره وجود ندارد. البته همین ممکن است بخش ذخیره‌شده‌های شما را به سرعت درهم‌وبرهم کند. از این رو توصیه می‌کنیم برای ذخیره پست‌ها از قابلیت کلکسیون‌سازی یا Collections اینستاگرام استفاده نمایید.

دسترسی به این بخش نیز همچون بخش لایک‌شده‌ها از طریق صفحه وب اینستاگرام وجود ندارد.

نظارت بر پست‌های لایک و ذخیره‌شده در اینستاگرام

ذخیره یا لایک کردن پست‌ها در اینستاگرام این امکان را به شما می‌دهد که هیچ یک از محتوایی را که در گذشته نظر شما را به خود جلب کرده است، فراموش نکنید. قابلیت بوکمارک روشی خصوصی‌تر برای ذخیره پست‌های مورد علاقه شماست. بهتر از هرچیز اینکه با قابلیت بوکمارک می‌توانید همه پست‌های جالب و محبوب خود را در قالب کلکسیون‌های مجزا ذخیره نمایید. به این طریق می‌توانید تصویر روشن‌تری از علایق گوناگون خود در اینستاگرام بدست آورید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا