شبکه‌های اجتماعی

چگونه حالت تاریک یا Dark Mode را در اینستاگرام فعال کنیم؟

نوعی متفاوت از تاریکخانه برای عکس‌های فوری شما

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

چنانکه تحقیقات گوگل نشان داده است راه‌اندازی اینستاگرام با حالت تاریک (Dark Mode) می‌تواند به حفظ انرژی کمک کند. استفاده از این گزینه در شب برای چشم‌ها آسان‌تر است و این تضاد می‌تواند باعث شود متن‌ آسان‌تر خوانده شود و شاید از همه مهم‌تر اینکه حالت تاریک اساسا جالب و جذاب به نظر می‌رسد.

توسعه‌دهندگان در ماه‌های اخیر در تلاش بوده‌اند تا برنامه‌های خود را با طرح‌های جدید رنگی به روز کنند. گوگل کروم، فیسبوک و توییتر، همگی به این هدف دست‌یافته‌اند و حالا اینستاگرام یکی از آخرین برنامه‌ها است که می‌خواهد این گزینه را به دست آورد.

به هر روی، فعال کردن حالت تاریک برای اینستاگرام به سادگی یک تغییر جزئی در اپلیکیشن نیست و این قابلیت هنوز برای همه در دسترس قرار نگرفته است. آنطور که رئیس اینستاگرام، آدام موسری، در یک توییت اشاره می‌کند شما باید آخرین ورژن سیستم عامل تلفن همراه‌تان – شامل اندروید ۱۰ یا iOS 13- را دانلود کرده باشید تا بتوانید از حالت تاریک استفاده کنید و از آن لذت ببرید:

«از امروز، شما می‌توانید از اینستاگرام در حالت تاریک روی اندروید ۱۰ یا iOS 13 استفاده کنید. برای امتحان کردن این گزینه، حالت تاریک را روی گوشی همراه خود روشن کنید.» (۸ اکتبر ۲۰۱۹)

چگونه حالت تاریک یا Dark Mode را در اینستاگرام فعال کنیم؟

اگر شما یکی از این سیستم‌های عامل را داشته و حالت تاریک سیستم گوشی خود را فعال کرده باشید، اینستاگرام رنگ صفحه را به صورت خودکار برای شما تغییر خواهد داد. درواقع هیچ راهی برای روشن کردن حالت تاریک از طریق اینستاگرام به خودی خود وجود ندارد؛ اما خوشبختانه این گزینه با آپدیت‌های آینده تغییر خواهد کرد. اگر این موضوع اتفاق بیفتند، ما این راهنما را براساس دستورالعمل چگونگی تغییر این حالت برای شما به روز خواهیم کرد.

مراحل راه‌اندازی حالت تاریک برای اینستاگرام در iOS 13

  • قسمت تنظیمات یا settings گوشی همراه خود را باز کنید؛
  • Display and brightness را انتخاب کنید؛
  • برای تغییر تم روی گزینه Dark بزنید؛
  • در نهایت اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید.

مراحل فعال کردن حالت تاریک در اندروید ۱۰

  • قسمت تنظیمات یا Setting تلفن همراه خود را باز کنید؛
  • پایین بروید تا به گزینه Display برسید؛
  • تم تاریک یا Dark theme را فعال کنید؛

سرانجام اینستاگرام را مجددا باز کنید.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن