خانه و آشپزخانه

بهترین آب مرکبات گیری موجود در بازار

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

بدن انسان برخلاف آن چیزی که اکثر ما تصور میکنیم دارای سیستم ایمنی بسیار قوی ای میباشد. در طی سالیان دراز انواع بیماری های خطرناک و مهلک در سراسر جهان پخش شده اند و کشته های زیادی نیز داده اند. امروزه پس از شیوع یک بیماری، به سرعت واکسن آن اختراع شده و بشریت را نجات میدهد. اما برخی از بیماری ها ممکن است در عین کشنده بودن و خطرناک بودن هیچگونه آسیبی به ما نرسانند.

این امر به سیستم ایمنی بدن باز میگردد چرا که در اکثر مواقع ویروس وارد بدن شده و بدون بروز دادن علائم به فعالیت خود ادامه میدهد تا اینکه بدن به طور غریضی به ویروس حمله کرده و بدن را نسبت به آن مقاوم میکند.
خوردن سرخود قرص و دارو باعث میشود بدن به مرور زمان نسبت به این داروها مقاوم شود و نتواند در مقابل ویروس ها از خود دفاع کند.

بهترین روش پیشگیری و جلوگیری از بیماری تغذیه سالم و خوردن مایعات است. مرکبات سرشار از ویتامین های مفید هستند که بدن را نسبت به بیماری ها مقاوم میکند‌.

حال بهترین کار مصرف آبمیوه های طبیعی خانگی است چرا که ریسک وجود مواد نگهدارنده را ندارند و از نظر بهداشت و سلامت کاملا مطمئن هستند‌. داشتن یک آب مرکبات گیری برقی میتواند به شما کمک کند که به طور روزانه و به سرعت آبمیوه ی مورد نظر خود را تهیه کرده و‌ میل کنید.

یکی از فواید استفاده از این دستگاه این است که تا آخرین قطره ی مرکبات را برای شما تبدیل به آبمیوه میکند و از اسراف خبری نیست.

در ادامه شما را با چند آب مرکبات گیری برقی ساده اما از بهترین برندهای موجود در بازار آشنا خواهیم کرد و ضمن مقایسه ی آنها، انتخاب نهایی را برای شما آسان تر میسازیم.

آب مرکبات گیری بوش مدل MCP3500

آب مرکبات گیری بوش مدل MCP3500

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نقاط قوت

 • وزن پایین
 • کیفیت بالا
 • دارای چرخش معکوس
 • دارای محفظه سیم جمع کن
 • قیمت مناسب

نقاط ضعف

 • ندارد

این محصول یک محصول کوچک و با وزن بسیار سبک است که همانند دیگر محصولات شرکت بوش از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. جنس بدنه ی این دستگاه از پلاستیک فشرده ساخته شده است و کاملا ضد ضربه میباشد. همچنین صافی این دستگاه از جنس پلاستیک فشرده طراحی شده و قابلیت آب گرفتن مرکبات کوچک و بزرگ همراه با پالپ را داراست.

طرز کار این دستگاه بسیار ساده است چرا که یک دکمه ی فشاری روی این دستگاه طراحی شده است که با فشار دادن آن آبمیوه گیر شروع به کار میکند و آب مرکبات به مخزن زیر دستگاه انتقال پیدا میکند. همچنین این محصول با داشتن پایه های لاستیکی از تکان و لرزش در حین آبگیری جلوگیری میکند.

آب مرکبات گیر بوش با داشتن قابلیت چرخش معکوس میتواند در دو جهت متفاوت گردش داشته باشد و این امر موجب میشود تمامی آب مرکبات از آن خارج شود. همچنین با داشتن محفظه ی سیم جمع کن ظاهر بسیار مرتب تری به آشپزخانه ی شما خواهد داد.

توجه داشته باشید که غیر از بخش موتور، تمامی قطعات دستگاه قابل جداسازی و قابلیت قرار دادن در ماشین ظرفشویی را دارند.

آب مرکبات گیری کنوود مدل JE280

آب مرکبات گیری کنوود JE280

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نقاط قوت

 • وزن پایین
 • حجم بالا
 • دارای چرخش معکوس

نقاط ضعف

 • عدم آبگیری مرکبات کوچک
 • قیمت بالا

آب مرکبات گیر کنوود یک محصول بسیار شیک و ساده است که دارای وزن بسیار سبکی میباشد و با داشتن مخزن شفاف زیبایی بیشتری به آشپزخانه ی شما میدهد. جنس این محصول پلاستیک فشرده است که موجب وزن پایین آن شده است. ظرفیت مخزن این دستگاه حدود یک لیتر است که با توجه به دیگر نوع های آب مرکبات گیری، از حجم بالایی برخوردار است. این محصول فاقد قابلیت آبگیری مرکبات کوچک است اما دارای آبگیری با پالپ را داراست.

طریقه ی استفاده ی این دستگاه به گونه ایست که پس از فشردن دکمه فرایند آبگیری آغاز شده و آب مرکبات مورد نظر شما به مخزن زیر دستگاه انتقال پیدا میکند. همچنین با داشتن پایه های لاستیکی ضد لغزش از تکان خوردن و لرزیدن دستگاه حین کار جلوگیری میشود‌. تمامی قطعات این محصول قابل جداسازی و قابل شستشو هستند و میتوانید آنها را در ماشین ظرفشویی نیز قرار دهید. قابلیت چرخش معکوس نیز یکی از عواملی است که این محصول را یک پله از دیگر محصولات بازار بالاتر برده است.

آب مرکبات گیری فوما کد ۹۲۷

آب مرکبات گیری اهرمی فوما کد 927

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نقاط قوت

 • دارای اهرم
 • دارای دو سری مجزا
 • قابلیت آبگیری مرکبات بزرگ و کوچک

نقاط ضعف

 • فاقد چرخش معکوس
 • قیمت بالا

فوما یکی از شرکت های ژاپنی است که از سال ۱۹۷۴ فعالیت میکند. ممکن است به اندازه ی سایر غول های تولیدکننده ی لوازم برقی دارای قدمت و تاریخچه ی چندانی نباشد، اما به دلیل کیفیت بسیار بالا در تولید لوازم خانگی، میان مردم به شهرت فراوانی رسیده است.

آب مرکبات گیری اهرمی فوما یک وسیله ی بسیار کاربردی و بی نظیر است. در وهله ی اول داشتن اهرم باعث میشود که فشار وارده روی دستگاه کنترل شود و از خراب شدن آن جلوگیری شود‌.

همچنین این محصول دارای دوسری بزرگ و کوچک است که برای مرکبات بزرگ و کوچک استفاده میشود. این دستگاه امکان آبگیری همراه با تنظیم پالپ را ندارد و تنها به یک صورت کار میکند. در آبمیوه گیری فوما سری آب مرکبات گیری تنها در یک جهت چرخش دارد و امکان چرخش معکوس در دو جهت فراهم نمی‌باشد.

طرز کار این محصول به شکلی است که مرکبات مورد نظر خود را روی دستگاه قرار داده، اهرم را روی آن فشار میدهید تا عملیات آبگیری آغاز شود. آب خارج شده از مرکبات به طور مستقیم وارد لیوانی که از قبل زیر دستگاه قرار داده اید میشود و آماده ی خوردن خواهد بود.

این محصول دارای پایه ی لاستیکی ضد لغزش است که در حین فرایند آبگیری موجب ثابت ماندن دستگاه روی میز کار میشود و از لرزیدن آن جلوگیری خواهد شد.

وزن این محصول به علت داشتن بدنه ی استیل قدری بالاست و قطعات آن به غیر از بخش موتور قابل جداسازی و قابل شستشو است.

آب مرکبات گیری پارس خزر مدل PULP

آب مرکبات گیری پارس خزر مدل PULP

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نقاط قوت

 • کیفیت بالا
 • دارای دو سری مجزا
 • قابلیت آبگیری مرکبات بزرگ و کوچک
 • دارای چرخش معکوس
 • قیمت مناسب

نقاط ضعف

 • ندارد

پارس خزر برند نام آشناییست که از سال ۱۳۴۷ فعالیت خود را آغاز کرده. معمولا هنگامی که نام یک محصول ایرانی به گوشمان میخورد ناخودآگاه یک جنس بی کیفیت و ضعیف در ذهنمان نقش می‌بندد. پارس خزر یکی از معدود برندهاییست که این تصور را نقض کرده و به عنوان بزرگترین تولیدکننده ی لوازم برقی کوچک در ایران به فعالیت خود ادامه میدهد. خیلی از ما قطعا پلوپز و پنکه ی پارس خزر را از کودکی در خانه های خود و حتی خانه ی پدربزرگ و مادربزرگ خود دیده ایم و اکثر آنها هنوز با همان قدرت اولیه کار میکنند.

برای محصولات پارس خزر معمولا احتیاجی به معرفی و توضیح زیادی نیست. این برند همیشه در زمینه ی تولیدات لوازم خانگی پیشرو و متعهد بوده است و از دهه چهل تا به کنون به همان کیفیت نیز به کار خود ادامه میدهد. آب مرکبات گیری پارس خزر نیز یکی از محصولات بسیار عالی و در عین حال ساده ی این شرکت است. طراحی ظاهری این محصول تماما از پلاستیک است و مخزن آبمیوه گیری آن به علت شفاف بودن، نمای زیباتری را به دستگاه داده است.

این محصول دارای دو سر آبمیوه گیر است که یکی برای مرکبات بزرگ و دیگری برای لیمو و دیگر مرکبات سایز کوچک استفاده میشود. طرز کار این دستگاه نیز بسیار آسان است به گونه ای که کافیست میوه ی مورد نظر را روی دستگاه گذاشته و به سمت پایین فشار دهید تا فرایند آبگیری آغاز شود. مادامیکه به دستگاه فشار وارد کنید شروع به چرخش میکند و به هنگام برداشتن دست از روی آن از حرکت باز می ایستد.

همچنین قابلیت چرخش معکوس نیز یکی دیگر از ویژگی های این دستگاست. تمامی قطعات آن نیز قابلیت جداسازی و قرار دادن آنها در ماشین ظرفشویی را دارا هستند.

جمع بندی

ما چهار محصول از چهار برند فوق العاده ی ایرانی و خارجی را برای شما لیست کردیم و تمامی آنها استانداردهای مورد نیاز یک دستگاه آبگیری مناسب مرکبات را دارا بودند‌.

برای تصمیم نهایی اولین پیشنهاد ما به شما آبمیوه گیر بوش است چرا که در عین طراحی ساده و کاربردی دارای استحکام و دوام کافی میباشد و بسیار حرفه ای طراحی شده است.

پیشنهاد دوم آبمیوه گیر فوما است. این محصول به علت داشتن اهرم فشاری باعث میشود میوه در تسلط دستگاه باشد و در حین کار به بیرون منحرف نشود.
پیشنهاد آخر ما نیز آب مرکبات گیری پارس خزر است که این محصول با توجه به امکانات و ویژگی هایی که دارد از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است و به راحتی تا سالیان سال در آشپزخانه ی شما فعالیت خواهد کرد چرا که پارس خزر تا به امروز به علت دوام و ماندگاری محصولاتش به شهرت رسیده است و همین امر مهر تاییدی بر پیشینه ی درخشان این شرکت ایرانی است.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن