مک

چگونه مک‌بوک پرو (MacBook Pro) را خاموش کنیم؟

با این روش حتی اگر لپ‌تاپ شما فریز شود و پاسخ ندهد، می‌توانید مک‌بوک پرو خود را خاموش کنید.

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

مواردی که باید بدانید:

  • در اکثر موارد، ساده‌ترین راه برای خاموش کردن مک‌بوک پرو رفتن به منوی Apple menu و سپس انتخاب گزینه Shut down است.
  • اگر پاسخی از مک‌بوک پرو دریافت نشد و نمی‌توانید  روی menu Apple کلیک کنید، دکمه Power یا همان خاموش/روشن را فشار دهید و نگه دارید تا رایانه خاموش شود.
  • راه دیگر برای خاموش کردن مک‌بوک پرو در مواقعی که فریز شده، نگه‌داشتن همزمان سه دکمه Control+Option+Command و دکمه Power است.

در این مقاله بهترین راه‌ها برای خاموش کردن مک‌بوک پرو حتی در مواقعی که صفحه کاملا فریز شده و پاسخی دریافت نمی‌شود را به شما توضیح خواهیم داد.

چگونه مک‌بوک پرو را خاموش کنیم؟

در اکثر مواقعی که از مک‌بوک پرو خود استفاده نمی‌کنید، گذاشتن آن روی حالت  Sleep (در انتهای مقاله راجع به این حالت توضیحات بیتشری ارائه خواهیم داد) کافی است. اگرچه، مواقعی هست که نمی‌توانید از این حالت استفاده کنید و یک لپ‌تاپ روشن داشته باشید. مانند زمان‌هایی که باتری شما کم است و نمی‌توانید بلافاصله آن را شارژ کنید،یا  هنگام عبور از امنیت فرودگاه و یا  هنگام برخاستن و فرود آمدن هواپیما که باید حتما لپ‌تاپ را خاموش کنید.

در اکثر موارد خاموش کردن مک‌بوک پرو بسیار ساده است و فقط با چند کلیک می‌توانید به هدف خود برسید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. در گوشه بالای سمت چپ روی گزینه Apple menu کلیک کنید.
  2. گزینه Shut down  را انتخاب کنید.
  3. اگر می‌خواهید دفعه بعدی که مک‌بوک پرو خود را روشن می‌کنید همه برنامه‌ها و اسناد به صورت خودکار باز شوند، باید در dialog box یا دیالوگ باکس (دیالوگ باکس به پنجره هایی گفته می شود که برنامه نویسان برای دادن اخطار یا پیغام هایی به کاربر در قالب یک پنجره که پس از انجام عملیاتی به صورت خودکار باز می شوند طراحی می نمایند)، گزینه کناری  Reopen windows when logging back in. را انتخاب کنید.
  4. حالا گزینه Shut down را انتخاب کنید تا فرآیند خاموش شدن مک‌بوک پرو تکمیل شود.
نکته: توجه کنید که تا زمان خاموش شدن کامل مک‌بوک پرو، از بستن لپ‌تاپ خودداری کنید. زیرا بستن مک‌بوک پرو  ممکن است آن را به صورت خودکار به حالت sleep بفرستد و لپ‌تاپ خاموش نشود.

چگونه مک‌بوک پرو را در حالتی که فریز شده و یا تصویر ندارد خاموش کنیم؟

اگر مک‌بوک پرو فریز شده و یا تصویر ندارد، نمی‌توان روی گزینه Apple menu کلیک کرد و مراحل دستورالعمل بالا را انجام داد. در چنین شرایطی، تنها دو انتخاب داریم:

  1. فشار دادن و نگه‌داشتن دکمه power: دکمه پاور Power را که اکثرا در قسمت بالا و سمت راست کیبورد است را فشار دهید و نگه‌ دارید تا زمانی که لپ‌تاپ خاموش شود.
  2. نگه داشتن دکمه‌های دیگر: راه دوم این است که سه دکمه‌ی Control+Option+Command را همراه با دکمه Power  فشار دهید و نگه دارید تا لپ‌تاپ خاموش شود.

تفاوت میان خاموش کردن و حالت Sleep در مک‌بوک پرو چیست؟

ممکن است خاموش کردن و حالت Sleep در مک‌بوک پرو کاملا شبیه به هم به نظر برسند، اما در واقع تفاوت‌هایی دارند .

وقتی مک‌بوک پرو در حالت Sleep باشد فقط عملکرد رایانه متوقف می‌شود. یعنی همه برنامه‌ها و اسناد شما باز است اما رایانه فعال نیست. این همچنین بدان معنی است که می‌توان با باز کردن لپ‌تاپ و یا فشار دادن یک دکمه از صفحه کلید، دوباره کار با آن را از سر گرفت. حالت Sleep برای وقفه‌های موقت حین کار  بهترین گزینه است اما با مقررات ایمنی هواپیمایی مطابقت ندارد.

به طور کامل خاموش کردن مک‌بوک پرو به این معنی است که کامپیوتر اصلاً کار نمی‌کند. همه برنامه‌ها و اسناد بسته هستند و لپ‌تاپ از باتری استفاده نمی‌کند. درست است که حالت Sleep از باتری بسیار کمی استفاده می‌کند، اما همچنان به انرژی برق نیاز دارد. بهتر است هنگامی که از رایانه استفاده نمی‌کنید آن را خاموش کنید تا باتری دوام بیشتری داشته باشد.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا