اندروید

چگونه از حالت ذخیره باتری (Battery Saver) در اندروید استفاده کنیم؟

عمر باتری خود را افزایش دهید.

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

نکاتی که باید بدانید

  • برای روشن یا خاموش کردن آن، Settings > Battery > Power Saver Mode بروید.
  • برای روشن یا خاموش کردن حالت ذخیره باتری وقتی باتری در درصد مشخصی است، روی Turn on at specified battery level و Turn off automatically ضربه بزنید.
  • استفاده از حالت ذخیره باتری هیچ ضرری ندارد، اما با فعال شدن آن ویژگی‌هایی از جمله GPS و همگام‌سازی پس‌زمینه را از دست می‌دهید.

در این مقاله نحوه‌ی استفاده از حالت ذخیره باتری در تلفن اندروید و تنظیم آن جهت فعال شدن خودکار به شما آموزش داده می‌شود.

نحوه‌ی فعال کردن حالت ذخیره باتری (Battery Saver) در اندروید

اگر لازم است قبل از به برق زدن برای شارژ مجدد تلفن، طول عمر باتری را افزایش دهید، حالت ذخیره باتری گزینه‌ی باارزشی است. فعال کردن آن نیز ساده است. اینجا نحوه‌ی انجام کار آورده شده است.

توجه : حالت ذخیره باتری در همه‌ی تلفن‌های اندروید با سیستم عامل Android 5.0 به بالا در دسترس است، اما ممکن است بسته به تلفن اندرویدی که متعلق به شماست، تنظیمات کمی متفاوت به نظر برسد، مثلا ممکن است به عنوان Battery Saving یا موارد دیگر نوشته شود.

۱. روی Settings ضربه بزنید.

۲. به پایین بروید و روی Battery ضربه بزنید.

۳. روی ضامن کنار Power Saving Mode ضربه بزنید.

نحوه‌ی فعال کردن حالت ذخیره باتری (Battery Saver) در اندروید

توصیه: بسیاری از تلفن‌ها به شما می‌گویند که با این کار چقدر عمر باتری اضافی خواهید داشت. در روش دیگر، روی Super Power Saving Mode ضربه بزنید تا دوام آن بیشتر شود.

نحوه‌ی تنظیم روشن شدن خودکار حالت ذخیره باتری (Battery Saver)

اگر می‌خواهید به جای قبول تنظیمات استاندارد ذخیره باتری، بیشتر از این حالت بهره ببرید، به راحتی می‌توانید برخی تنظیمات را انجام دهید، از جمله تنظیم آن برای روشن و خاموش شدن خودکار. در اینجا نحوه‌ی کار آن آورده شده است.

توجه: برخی از تنظیمات بسته به نسخه‌ی سیستم عامل و سن تلفن ممکن است در همه‌ی تلفن‌های اندروید در دسترس نباشد.

۱. در صفحه‌ی Battery ، روی Power Saving Mode ضربه بزنید.

۲. روی Turn on at specified battery level ضربه بزنید و انتخاب کنید که در چه درصدی از باتری مایلید به طور خودکار روشن شود.

نحوه‌ی تنظیم روشن شدن خودکار حالت ذخیره باتری (Battery Saver)

۳. برای خاموش شدن خودکار حالت ذخیره باتری هنگامی که باتری به درصد خاصی رسید، روی Turn off automatically ضربه بزنید.

چگونه به روش‌های دیگری حالت ذخیره انرژی (Power Saver) را روشن کنم؟

در تنظیمات Battery ، بسیاری از تلفن‌ها دارای گزینه‌های دیگر برای حالت ذخیره انرژی هستند. اینجا نحوه‌ی انجام کار آورده شده است.

۱. در صفحه‌ی Battery ، روی App battery management ضربه بزنید.

۲. روی برنامه‌ای که می‌خواهید تغییر دهید ضربه بزنید.

۳. گزینه‌ی Allow foreground activity یا Allow background activity را روشن کنید تا میزان استفاده‌ی برنامه از عمر باتری تلفن شما را تنظیم‌ کنید.

چگونه به روش‌های دیگری حالت ذخیره انرژی (Power Saver) را روشن کنم؟

توجه : برخی از برنامه ها اگر فعالیتشان در پس زمینه را متوقف کنید، به درستی کار نمی‌کنند.

۴. روی Phone battery usage ضربه بزنید تا ببینید کدام برنامه‌ها بیشترین میزان مصرف را دارند.

۵. روی More battery settings ضربه بزنید تا تنظیمات بیشتری را برای تلفن خود انجام دهید.

آیا روشن بودن همیشگی حالت ذخیره باتری (Battery Saver) مشکلی ندارد؟

همیشه می‌توان حالت ذخیره باتری را روشن گذاشت. در اینجا یک بررسی اجمالی از مزایا و معایب انجام این کار وجود دارد.

●       عمر باتری طولانی‌تری پیدا می‌کنید. اگر شما در روز به ندرت به شارژر دسترسی داشته باشید، اگر حالت ذخیره باتری را روشن نگه دارید، دوام باتری تلفن شما بیشتر می‌شود.

●      سرعت شما کند می‌شود. روشن کردن حالت ذخیره باتری به طور معمول عملکرد تلفن شما را به طور موقت کاهش می‌دهد، به این معنی که عملکرد آن کندتر خواهد بود. این شما هستید که تصمیم می‌گیرید که آیا این برایتان مشکل بزرگی است یا خیر.

●       ممکن است ایمیل‌های مهم را از دست بدهید. خاموش کردن همگام‌سازی پس زمینه بخش مهمی از حالت ذخیره باتری است. این بدان معناست که ممکن است دریافت ایمیل در پس زمینه را از دست بدهید. بسته به نیاز شما به ایمیل، این می‌تواند یک مسئله بزرگ باشد.

●       GPS در دسترس نخواهد بود. منبع اصلی دیگر تخلیه باتری روشن بودن GPS است. آن را خاموش کنید و دیگر نمی‌توانید از Google Maps استفاده کنید یا پیاده‌روی یا تمرینات خود را پیگیری کنید.

حالت ذخیره باتری (Battery Saver) برای تلفن خوب است یا بد؟

استفاده از حالت ذخیره باتری در تلفن شما هیچ ضرری ندارد. این یک ویژگی مفید است که نباید به آن تکیه کنید اما هر از گاهی روشن کردن آن مفید است. اگر احساس می‌کنید باید بیشتر از قبل از آن استفاده کنید، ممکن است بخواهید نحوه‌ی تعامل برنامه‌ها با باتری را تنظیم کنید یا تعویض باتری انجام دهید، یا با وسواس بیشتر، تعویض تلفن.

آیا حالت ذخیره باتری (Battery Saver)، باتری را خراب می کند؟

خیر. با استفاده از حالت ذخیره باتری خطری برای باتری تلفن شما وجود ندارد. از برخی جهات، حتی ممکن است عمر باتری را افزایش دهد، زیرا مرتباً آن را شارژ نمی‌کنید. در نهایت، در حالی که از این حالت استفاده می‌کنید، لازم نیست نگران خراب شدن باتری باشید.

پرسش و پاسخ

چگونه حالت ذخیره باتری را خاموش کنم؟

برای خاموش کردن دستی حالت ذخیره باتری در دستگاه اندروید، به Settings > Battery بروید و Power Saving Mode را خاموش کنید.

چگونه می‌توان حالت ذخیره باتری را در آیفون خاموش کرد؟

برای خاموش کردن دستی حالت ذخیره انرژی در آیفون، به Settings > Battery بروید ، سپس Low Power Mode را خاموش کنید.

چگونه می‌توانم اپل‌واچ را از حالت ذخیره باتری خارج کنم؟

در اپل واچ، این ویژگی Power Reserve mode نامیده می‌شود. برای خاموش کردن این حالت، باید اپل‌واچ خود را خاموش و روشن کنید. دکمه‌ی کناری را فشار داده و نگه دارید، سپس روی Power Off ضربه بزنید. سپس، دکمه کناری را دوباره فشار دهید و نگه دارید و با نمایان شدن آرم، آن را رها کنید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا