شبکه‌های اجتماعی

چگونه کانال‌های یوتیوب را بلاک کنیم؟

آنچه باید بدانید

  • از طریق دسکتاپ: به صفحه About کانال بروید، روی آیکون پرچم بزنید و سپس مسیر Block User > Submit را دنبال کنید.
  • از طریق اپ: روی آیکون سه ‌نقطه بزنید و سپس به Block user > Block بروید.
  • بلاک کردن اکانت دیگران در یوتیوب موجب حذف ویدئوهای آن‌ها از صفحه فید شما شده و امکان کامنت گذاشتن را از آن‎ها سلب می‌کند.

در این مقاله به پروسه بلاک کردن کانال‌های دیگران در یوتیوب پرداخته‌ایم. بلاک کردن اکانت دیگران در یوتیوب موجب حذف ویدئوهای آن‌ها از صفحه فید شما شده و امکان کامنت گذاشتن و ارتباط با شما را از آن‌ها سلب می‌کند.

چگونه کانال یوتیوب دیگری را از طریق وبسایت بلاک کنیم

محل دسترسی به گزینه بلاک در وبسایت یوتیوب در سال‌های اخیر چندین بار جابه‌جا شده است، از این رو کاربران زیادی در یافتن آن به مشکل برمی‌خورند. برای دسترسی به گزینه بلاک در یوتیوب و استفاده از آن مراحل زیر را طی کنید:

۱٫ مرورگر خود را باز کنید و به صفحه کانالی که قصد بلاک کردن آن را دارید بروید.

نکته مهم: مطمئن شوید در کانال مد نظر خود هستید تا کانال دیگری را به اشتباه بلاک نکنید.

۲٫ روی About کلیک کنید.

چگونه کانال یوتیوب دیگری را از طریق وبسایت بلاک کنیم

۳٫ روی آیکون پرچم در پایین مشخصات کانال کلیک کنید.

چگونه کانال یوتیوب دیگری را از طریق وبسایت بلاک کنیم

۴٫ روی Block user کلیک کنید.

چگونه کانال یوتیوب دیگری را از طریق وبسایت بلاک کنیم

۵٫ روی Submit کلیک کنید.

چگونه کانال یوتیوب دیگری را از طریق وبسایت بلاک کنیم

چگونه کانال یوتیوب دیگری را از طریق اپ بلاک کنیم

امکان بلاک کردن کانال‌های دیگران از طریق اپ یوتیوب در دستگاه‌های اندرویدی و iOS نیز وجود دارد. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

۱٫ در اپ رسمی یوتیوب در اسمارت‌فون یا تبلت‌ خود وارد اکانت مورد نظر شوید.

راهنمایی: این کار با لمس کادر دایره‌ای عکس پروفایل اکانت مورد نظر به سرعت قابل انجام است.

۲٫ روی آیکون سه‌نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالا بزنید.

۳٫ روی Block user بزنید.

۴٫ یک پیغام تأیید ظاهر می‎شود. برای تأیید روی Block بزنید.

چگونه کانال یوتیوب دیگری را از طریق اپ بلاک کنیم

چگونه ویدئوها را در یوتیوب بلاک کنیم

اگر مایل نیستید ویدئوهای یک اکانت خاص را به طور مرتب در صفحه فید خود ببینید، می‌توانید با لمس آیکون سه‌نقطه در مقابل عنوان ویدئو در وبسایت یا اپ یوتیوب به چند طریق این موضوع را حل کنید.

پس از لمس آیکون سه‌نقطه، منویی پدیدار می‎شود که چند گزینه را پیش روی شما می‌گذارد:

  • Not interested: این گزینه موجب می‌‎شود یوتیوب از پیشنهاد دادن این ویدئو و مشابه آن در آینده خودداری کنید. برای مثال اگر این گزینه را در مورد ویدئویی درباره گوجه انتخاب کنید، یوتیوب از آن پس ویدیئوهای کمتری را درباره گوجه از کانال‌های مختلف به شما پیشنهاد می‌دهد.
  • Don’t recommend the channel: با انتخاب این گزینه، یوتیوب مطلع خواهد شد که هیچ یک از ویدئوهای یک کانال را به شما پیشنهاد ندهد. این گزینه در زمانی سودمند است که می‌خواهید درباره موضوعی خاص از منابع مختلف اطلاعات بگیرید و قصد دارید برخی کانال‌ها را از بین نتایج خارج کنید.
  • Report: اگر ویدئویی در یوتیوب از نظر شما توهین‎‌آمیز، خطرناک یا گمراه‌کننده است، می‌توانید آن را گزارش دهید. با گزارش دادن ویدئو دیگر آن را مشاهده نخواهید کرد. همچنین ممکن است گزارش شما موجب حذف کامل ویدئو از یوتیوب شود.

علاوه بر موارد بالا می‌توانید روش‎های زیر را برای بلاک کردن برخی محتواها امتحان کنید:

  • یوتیوب کودکان را امتحان کنید. اپ YouTube Kids کاملاً رایگان بوده و مختص به مخاطبان کم سن‌وسال طراحی شده است. در این اپ محتوای بزرگسالان فیلتر شده و خارج از دسترس هستند و تنها ویدئوهای مناسب کودکان به کاربر پیشنهاد می‎شوند. با این وجود بهتر است والدین بر تاریخچه ویدئوهای مشاهده شده نیز نظارت داشته باشند چراکه ممکن است برخی کلیپ‌های نامناسب برای کودکان از چشم الگوریتم یوتیوب قسر در رفته باشند.
  • در صفحه فید کانال‌هایی که عضو هستید باقی بمانید. در فید کانال‌های عضو شده تنها ویدئوهایی را مشاهده می‎کنید که متعلق به کانال‌هایی هستند که عضو آن‏ها هستید. یوتیوب معمولاً صفحه خانه را به صورت پیش‌فرض به شما نمایش می‎دهد، اما باید بخاطر داشته باشید که صفحه Home با صفحه Subscription متفاوت است.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا