دیجی کالا جت
ویندوز

چگونه مشکل عدم نمایش ساعت در ویندوز ۱۱ را برطرف کنیم

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

اگر ساعت ویندوز ۱۱ برای شما قابل مشاهده نیست، ممکن است نوار وظیفه، تاریخ یا مورد دیگری در سیستم شما غایب بوده و این مشکل را به‌وجود آورده باشد. خوشبختانه این امکان وجود دارد که مشکل عدم نمایش ساعت یا دیگر مشکلات مربوط به تاریخ و زمان را در ویندوز ۱۱ به سرعت و به سادگی حل کنید.

دلایل عدم نمایش ساعت در ویندوز ۱۱

ساعت در ویندوز ۱۱ ممکن است به چند دلیل قابل مشاهده نباشد، اما این اتفاق معمولاً به دلیل تغییر تصادفی تنظیمات سیستم رخ می‌دهد. ممکن است خود شما این تغییر را به‌طور دستی اعمال کرده باشید، یا یک اپ یا ویجت طرف ثالث بدون اطلاع قبلی، قابلیت نمایش ساعت را غیرفعال کرده باشد.

همینطور ممکن است چیزی سازوکار اپ ساعت را مختل کرده باشد. خوشبختانه ویندوز چندین راهکار را برای حل این مشکل و اعمال دوباره ساعت پیش پای کاربران خود گذاشته است.

چگونگی حل مشکل عدم نمایش ساعت در ویندوز ۱۱

چند روش مختلف برای بازگرداندن ساعت به ویندوز ۱۱ وجود دارد که در زیر به ترتیب از آسان‌ترین و متداول‌ترین راهکار تا پیچیده‌ترین آن‌ها را می‌خوانید.

۱. مطمئن شوید ساعت ویندوز فعال است و همه تنظیمات منطقه زمانی شما به درستی اعمال شده است.

۲. در صورتی که احتمال می‌دهید سرویس یا اپلیکیشن مهمی که ساعت در عملکرد صحیح خود به آن وابسته است، دچار اشکال شده، ویندوز ۱۱ را بروزرسانی کنید.

۳. در صورتی که اپ ساعت دچار مشکل شده است، می‌توانید از مسیر Settings > Apps > Apps and features اقدام به رفع آن کنید. در این قسمت اپ Clock را پیدا کنید.  سپس روی آیکون سه‌نقطه مقابل آن بزنید و Advanced options را انتخاب نمایید. پایین‌تر بیایید و Repair را انتخاب کنید.

۴. می‌توانید در منوی Notifications Area Icons ساعت را در حالت On یا فعال قرار دهید. برای انجام این کار در نوار جست‌وجوی ویندوز، CMD را پیدا کنید و روی آیکون آن کلیک کنید. سپس عبارت زیر را کپی و در آن وارد کنید:

explorer shell:::{05d7b0f4-2121-4eff-bf6b-ed3f69b894d9}

کلید Enter را فشار دهید. سپس Turn system items on or off را انتخاب کنید و ساعت را روی حالت On قرار دهید. سپس OK را انتخاب کنید.

۵. اگر از روش‌های بالا موفق به برگرداندن ساعت نشدید، از قابلیت System Restore کمک بگیرید. این قابلیت به‌طور پیش‌فرض فعال بوده و امکان بازگشت به وضعیتی در ویندوز را به شما می‌دهد که احتمال می‌دهید در آن زمان سیستم شما با مشکل (در اینجا عدم نمایش ساعت) مواجه نبوده است.

۶. در صورتی که باز هم با مشکل عدم نمایش ساعت روبه‌رو بودید، تنها راهکار پیش روی شما نصب مجدد ویندوز ۱۱ است.

پرسش و پاسخ

چگونه ساعت را در ویندوز ۱۱ در مانیتور دوم نمایش دهیم؟

ساعت می‌بایست در همه دسکتاپ‌های در حال کار با ویندوز ۱۱ به‌طور خودکار نمایش داده شود. در غیر این صورت می‌توانید وجود آپدیت‌های ویندوز را بررسی کنید. مایکروسافت این کارکرد را که در فوریه ۲۰۲۲ عرضه شد، در Build 22000.527 قرار داده است.

چگونه ثانیه‌‌شمار را در ساعت نوار وظیفه ویندوز ۱۱ به نمایش درآوریم؟

مایکروسافت در حال حاضر قابلیت نمایش ثانیه را در ساعت نوار وظیفه ویندوز قرار نداده است. شما می‌توانید این قابلیت را با استفاده از یک اپ طرف ثالث اضافه کنید. پیش از هرچیز اما مطمئن شوید هر آنچه دانلود و به کامپیوتر خود اضافه می‌کنید، از وبسایت‌های معتبر باشد.

چگونه نمایش ساعت را در ویندوز ۱۱ در حالت ۲۴ ساعته قرار دهیم؟

به Settings > Time & Language > Language & Region > Regional Format بروید. سپس در قسمت Regional Format، گزینه Change Formats را انتخاب نمایید. در پنجره بعدی فرمتی را انتخاب نمایید که شامل a.m یا p.m نباشد. این تنظیمات ممکن است به شکل گزینه‌های short time یا long time نیز دیده شود.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا