دیجی کالا جت
ویندوز

چگونه در کامپیوتر صدا ضبط کنیم؟

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

برای ضبط صدا در کامپیوتر خود می‌توانید از برخی برنامه‌های از پیش موجود یا دیگر برنامه‌های قابل دانلود رایگان استفاده نمایید.

در این مقاله قصد داریم شیوه ضبط صدا در کامپیوتر دارای ویندوز را به شما آموزش دهیم. کاربران مک بایست از روش‌های خاص این سیستم‌عامل استفاده نمایند، هرچند برنامه‌ ثانویه معرفی‌شده در این مطلب در کامپیوتر مک نیز قابل دانلود و استفاده است.

چگونه در ویندوز صدا ضبط کنیم؟

روش اول، استفاده از برنامه ضبط صدای موجود در ویندوز است که از منوی استارت قابل دسترسی است.

۱. در منوی استارت، برنامه Voice Recorder را پیدا کنید.

چگونه در ویندوز صدا ضبط کنیم؟

۲. برنامه را اجرا کنید. یک آیکون میکروفون آبی رنگ در وسط صفحه قابل مشاهده است. در صورتی که پیش از این با این برنامه صدا ضبط کرده باشید، این آیکون در پایین سمت چپ صفحه قرار گرفته است.

چگونه در ویندوز صدا ضبط کنیم؟

۳. روی آیکون میکروفون کلیک کنید تا ضبط صدا شروع شود. برای توقف روی آیکون آبی رنگ stop بزنید.

چگونه در ویندوز صدا ضبط کنیم؟

۴. فایل ضبط شده در پنل سمت چپ برنامه قابل دسترسی است. می‌توانید با کلیک بر روی آیکون سه نقطه در پایین سمت راست و انتخاب Open file location، محل ذخیره فایل در کامپیوتر خود را مشاهده کنید.

چگونه در ویندوز صدا ضبط کنیم؟

استفاده از برنامه Voice Recorder روشی آسان و دردسترس برای ضبط صدا می‌باشد، هرچند فاقد برخی تنظیمات پیشرفته از قبیل انتخاب فرمت ضبط می‌باشد. در صورتی که قصد ضبط یک یادداشت صوتی کوتاه را دارید یا اینکه کیفیت فایل صوتی برایتان چندان اهمیت ندارید، این اپ پاسخگوی نیاز شما خواهد بود.

ضبط صدا با استفاده از برنامه‌های ثانویه

در صورت تمایل می‌توانید از برنامه‌های ضبط صدا همچون Audacity استفاده نمایید.

۱. ابتدا برنامه Audacity را دانلود و نصب نمایید.

۲. برنامه را اجرا کنید، روی کادر بازشونده در بالا سمت چپ، درست در زیر کلید play/پخش بزنید، و گزینه MME را انتخاب کنید.

ضبط صدا با استفاده از برنامه‌های ثانویه

۳. در پنجره بعدی در سمت راست، دستگاه ضبط خود را انتخاب کنید.

ضبط صدا با استفاده از برنامه‌های ثانویه

۴. برای ضبط صدای داخلی در حال پخش در سیستم، گزینه Windows WASAPI را انتخاب کنید و در پنجره بعدی دستگاه استریو کامپیوتر خود را انتخاب نمایید. مطمئن شوید که این گزینه دربردارنده  (loopback) نیز باشد تا هیچ صدای خارجی در فایل ضبط نشود.

ضبط صدا با استفاده از برنامه‌های ثانویه

۵. روی کلید قرمز رنگ ضبط بزنید و شروع به ضبط صدا کنید.

ضبط صدا با استفاده از برنامه‌های ثانویه

در این برنامه می‌توانید از هر دستگاه متصل به کامپیوتر یا صدای داخلی در حال پخش در سیستم را ضبط کنید. این برنامه همچنین امکان کنترل بیشتر بر فایل صوتی در حال ضبط را به کاربر می‌دهد.

پرسش و پاسخ

چگونه تصویر صفحه کامپیوتر را به همراه صدا ضبط کنیم؟

هر برنامه‌ای که قادر به ضبط ویدئو از صفحه کامپیوتر باشد (همچون VLC یا QuickTime) می‌تواند صدا را نیز از طریق میکروفون‌های داخلی ضبط کند. تنها کافی است پیش از شروع به ضبط، این قابلیت را در تنظیمات صدا در برنامه مربوطه فعال کنید. برای ضبط صدای کامپیوتر اما نیاز به برنامه دیگری خواهید داشت. پیش از اقدام به نصب هر برنامه بر کامپیوتر خود از معتبر بودن منبع دانلود اطمینان حاصل کنید.

چگونه در مک صدا ضبط کنیم؟

روش‌های متعددی برای ضبط صدا در سیستم‌عامل MacOS وجود دارد. ساده‌ترین این روش‌ها استفاده از برنامه QuickTime است. برای ضبط صدا در این برنامه به بخش File > New Audio Recording بروید، یا کلیدهای Command + Shift + N را به‌طور همزمان در کیبورد فشار دهید. برنامه Audacity نیز دارای نسخه مک می‌باشد که می‌توانید بر طبق مراحل بالا از آن برای ضبط صدا استفاده نمایید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا