کادوی ولنتاین
اینترنت

ایموجی‌هایی که در سال ۲۰۲۲ ترند شدند

 

 

تعاملات ما در فضای مجازی در طی سال‌ها بسیار بر وجود ایموجی‌ها متکی شده است. با اضافه شدن ایموجی‌های جدید هرساله بر تعداد ایموجی‌های محبوب کاربران آنلاین نیز افزوده می‌شود. از این رو تصمیم گرفتیم به ۱۸ ایموجی‌ای که در سال ۲۰۲۲ ترند شدند، نگاهی بیندازیم.

 

۱. ایموجی اشک‌های حلقه زده در چشم‌ها  🥹 در سال ۲۰۲۲ از سوی  Emojipedia به عنوان محبوب‌ترین و استفاده‌شده‌ترین ایموجی اعلام شده است. این ایموجی برای ابراز غم، قدردانی یا خوشحالی بسته به موقعیت‌های مختلف کاربرد دارد.

۲. ایموجی صورت سروته 🙃 می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد و از این رو محبوبیت آن کاملاً منطقی است. بسیاری از افراد از آن در زمان طعنه‌آمیز بودن یا موقعیت‌های مسخره استفاده می‌کنند، اما برای ابراز ناامیدی یا معذب بودن نیز کاربرد دارد.

۳. ایموجی تازه‌وارد صورت در حال ذوب 🫠 یکی دیگر از ایموجی‌های پرکاربرد در سال ۲۰۲۲ معرفی شده است. این ایموجی بیشتر برای هوای بسیار گرم به کار می‌برد. البته برای ابراز خجالت یا در موقعیت‌های طعنه‌آمیز نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

۴. نشان دادن این علامت با انگشت‌ها 🫰 در ایتالیایی به معنای «منظورت چیه»‌ است، اما می‌تواند در فضای مجازی معنای گوناگونی به خود بگیرد. از این ایموجی می‌توان در مواقعی که اعصابتان خرد است یا می‌خواهید کسی منتظر بماند،‌ استفاده کرد. معنی این ایموجی در فرهنگ‌های مختلف متفاوت است و برای فهم بهتر باید آن را در بسترهای گوناگون در نظر گرفت.

۵. ایموجی صورت خندان با قلب 🥰  مدت‌هاست که جزو پرکاربردترین‌ و محبوب‌ترین ایموجی‌ها به شمار می‌رود و برای ابراز عشق و علاقه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۶. ایموجی جمجمه 💀 هرچند قدمتی طولانی دارد، اما در بین نسل ‌جوان‌تر محبوبیت فزاینده‌ای داشته و برای ابراز خنده تا حد مرگ به کار می‌رود. هالووین نیز زمان خوبی برای استفاده از این ایموجی است.

۷. ایموجی صورت در حال التماس 🥺 نیز از دیگر ایموجی‌های ترندشده در سال ۲۰۲۲ است. این ایموجی در زمان بیان درخواست یا وقتی اشک در چشمانتان حلقه زده کاربرد دارد. همچنین می‌تواند نشانگر عشق‌ورزی یا خجالت باشد.

۸. ایموجی چهره گل‌انداخته 😳 برای بیان شرم، خجالت یا تعجب و غافلگیری کاربرد دارد.

۹. ایموجی گریه با صدای بلند 😭 در بین افراد جوان‌تر کاربرد دارد که برای بیان خنده یا نمایش احساسات زیاده از حد از ان استفاده می‌کنند. البته به‌طور معمول در زمانی که احساس ناراحتی یا لذت بر شما غلبه می‌کند نیز می‌توانید از آن استفاده کنید.

۱۰. ایموجی دستانی که به شکل قلب درآمده‌اند 🫶 نسبتاً تازه است و البته به سرعت به محبوبیت دست یافته است. این ایموجی برای ابراز عشق، حمایت و سپاسگزاری کاربرد دارد.

۱۱. ایموجی چشم‌ها 👀 می‌تواند به معنای نگاه دزدکی باشد و در پیام‌های متنی یا هنگام گشت‌وگذار در شبکه‌های اجتماعی به کرات به آن برمی‌خوریم. این ایموجی می‌تواند معانی گوناگونی داشته باشد و برای جلب توجه، ابراز غافلگیری و شوکه شدن یا حتی کنجکاوی کاربرد دارد.

۱۲. ایموجی قهقهه زدن 🤣 یکی از محبوب‌ترین ایموجی‌های سال ۲۰۲۱ نیز بوده است و هنوز جایگاه خود را از دست نداده است. این ایموجی می‌تواند به عنوان جانشین ایموجی اشک شوق ریختن نیز کاربرد داشته باشد و بیانگر احساسات قوی‌تر و خصوصاً‌ خنده‌ای است که قابل کنترل نباشد.

۱۳. ایموجی آتش 🔥نیز همان‌طور که انتظار داشتیم به این لیست راه یافته است. جالبی این ایموجی به کاربردهای بسیار متنوعی است که می‌تواند داشته باشد. این ایموجی برای برخی افراد به معنای عالی و خفن بودن و برای دیگران به معنای جذاب بودن است.

۱۴. ایموجی بازو 💪🏼 برای بیان قدرت جسمانی به کار می‌رود و به کرات در پست‌های شبکه‌های اجتماعی که مرتبط با تناسب‌اندام هستند، دیده می‌شود. البته از این ایموجی می‌تواند برای بیان حمایت یا اشاره به قدرت ذهنی نیز استفاده کرد.

۱۵. ایموجی دستانی که بالا رفته‌اند 🙌 یا «بزن قدش» به‌طور معمول برای تجلیل کردن یا ابراز قدردانی، غافلگیری خوشایند یا بیان موافقت به کار می‌رود.

۱۶. ایموجی دزدکی نگاه کردن 🫣 در سپتامبر ۲۰۲۱ و به عنوان عضوی از Emoji 14.0 به خانواده ایموجی‌ها اضافه شد و به سرعت به محبوبیت رسید. این ایموجی همان چیزی است که از ظاهرش پیداست، یعنی دزدکی نگاه کردن در زمانی که دلهره دارید یا خجالت می‌کشید.

۱۷. این ایموجی 🙏 که معمولاً بر سر معنای اصلی آن اختلاف نظر وجود دارد، می‌تواند در موقعیت‌های گوناگونی مورد استفاده قرار گیرد. معانی مختلف این ایموجی از کوبیدن کف دست‌ها به دستان دیگری/بزن قدش یا دعا کردن یا ابراز قدردانی و تشکر را دربرمی‌گیرد. همینطور در زمانی که قصد ابراز امیدواری و آرزومندی را داشته باشید، انتخاب خوبی است. قرار دادن کف دو دست بر روی یکدیگر به این حالت، در فرهنگ ژاپنی و آسیای جنوبی به معنای خوش‌آمدگویی یا سپاسگزاری است.

۱۸. ایموجی تلالو ✨ هرچند عمری بیش از یک دهه دارد، اخیراً محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. ایموجی درخشش در ابتدا به معنای تازگی یا پاکیزگی بود، اما حالا معانی مثبت گوناگونی دارد و ممکن است در زمان جشن و سرور، خوشحالی، بیان هیجان یا زیبایی به کار برود.

ابراز احساسات با ایموجی‌های روز

ایموجی‌ها این امکان را به ما می‌دهند که حتی بدون تایپ یک کلمه احساسات خود را ابراز کنیم. با دانستن معانی متنوع ایموجی‌های ترند و تازه سال می‌توانید از آن‌ها حتی به نحو بهتری در دنیای آنلاین استفاده کنید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا