هوش مصنوعی

۸ پلاگین کروم مبتنی بر هوش مصنوعی برای افزایش بهره‌وری

کروم بدون شک یکی از قدرتمندترین مرورگرهای وب است، اما با تشکر از ابزارهای هوش مصنوعی، می توانید کارهای بیشتری با آن انجام دهید. از بهبود نتایج جستجو تا بهبود برنامه های وب، ادامه مطلب را بخوانید تا راه های هوشمندانه ای برای افزایش بهره وری خود در فضای آنلاین بیابید.

۱٫ ChatGPT for Google

ChatGPT ابزاری هوش مصنوعی است که فوق العاده مفید بودن خود را ثابت کرده است. این یک مدل زبان است که نتایج شگفت انگیزی را در زمینه های مختلف یادگیری و علاقه ایجاد می کند.

ChatGPT for Google یک افزونه کروم است که بینش ChatGPT را در نتایج جستجوی شما ادغام می کند. به این معنی که پس از راه اندازی جستجو در مرورگر کروم خود، پاسخ های ChatGPT را در کنار آن خواهید دید. در نتیجه، این افزونه به شما کمک می کند تا نتایج جستجو را از هر دو پلتفرم مقایسه کنید. همچنین می تواند برای مقایسه و تشخیص خطاها یا ناسازگاری مفید باشد، زیرا پاسخ های تولید شده توسط هوش مصنوعی معمولاً مستعد چنین مواردی هستند.

می توانید نتایج خود را از افزونه با ایجاد پیوند یا استفاده از ویژگی کپی برای صادر کردن مکالمه در جای دیگر به اشتراک بگذارید.

علاوه بر این، چند گزینه تنظیم وجود دارد که می توانید جستجوی خود را تنظیم کنید.  همچنین می توانید تم نمایش را تنظیم کنید، زبان را انتخاب کنید یا بین برنامه وب ChatGPT و API OpenAI تغییر دهید. در نهایت، اگر به دنبال راهی موثر برای مقایسه نتایج جستجوی کروم با محتوای تولید شده توسط ChatGPT هستید، این افزونه به درد شما می خورد.

۲٫   گرامرلی

گرامرلی

Grammarly یک دستیار نوشتن مبتنی بر هوش مصنوعی محبوب است که به کاربران بررسی گرامر، پیشنهادات و ابزارهای ویرایش ارائه می دهد. این یک افزودنی عالی برای هر جعبه ابزار نوشتن است تا مطمئن شوید که متن بدون خطا و دقیق است. علاوه بر این، قابلیت‌های تولید متن آن از طریق GrammarlyGO راهی سریع و آسان برای ایجاد و بهبود کیفیت هر محتوا ارائه می‌دهد.

افزونه Chrome Grammarly به شما امکان می دهد از این ابزار در سایت های مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید پاسخ هایی را در لینکدین و جیمیل ایجاد کنید و حتی محتوای Google Docs را بررسی کنید. این تضمین می کند که نوشته شما همیشه دقیق است.

علاوه بر این، اشتراک پریمیوم Grammarly شامل یک بررسی کننده سرقت ادبی، تنظیمات لحن و سایر ویژگی های بهبود نوشتن است. به عنوان مثال، جملات مبهم را تشخیص می دهد و راه های جایگزین برای کلمه گذاری آنها ارائه می دهد. همچنین پیشنهاداتی برای تغییر لحن ارائه می دهد، بنابراین نوشتن شما می تواند از نظر زمینه ای مناسب تر به نظر برسد.

در مجموع، قابلیت‌های Grammarly می تواند هر کاری را ارتقا دهد و افزودن آن به مرورگر شما باعث صرفه جویی در زمان زیادی می شود که در غیر این صورت برای ویرایش دستی صرف می کنید.

۳٫   Upword

3.   Upword

Upword یک همراه مطالعه مبتنی بر هوش مصنوعی است که به شما کمک می‌کند یادداشت برداری کنید و خلاصه‌هایی از محتوای آنلاین ایجاد کنید. با Upword، می‌توانید هر قطعه طولانی از نوشتن را به نکات قابل هضم کاهش دهید تا به شما در خواندن سریع‌تر و اسکن متن‌های طولانی کمک کند. شما همچنین می‌توانید از ویدیوهای یوتیوب یادداشت ایجاد کنید، بنابراین مجبور نیستید آنها را تا آخر تماشا کنید. علاوه بر این، ابزار سازماندهی آن مدیریت یادداشت‌ها را در سایت‌های مختلف با افزودن ساده آنها به کتابخانه شما امکان‌پذیر می‌سازد. این یک روش کارآمد برای پیگیری منابع است. در مجموع، استفاده از این افزونه رایگان است.

۴٫   Merlin AI

4.   Merlin AI

یک افزونه مبتنی بر ChatGPT است که برای تسهیل مکالمات با کاربران و ارائه پاسخ به سوالات مطرح شده به آن طراحی شده است. این افزونه چت بات را به طور مستقیم با Chrome ادغام می کند تا بتوانید پاسخ های هوش مصنوعی مرتبط با جستجوهای مرورگر خود ایجاد کنید و تجربه مرور خود را سرعت بخشید. همچنین، Webchat on Merlin به شما کمک می‌کند تا با یک وب‌سایت تعامل داشته باشید و با پرسیدن سؤالاتی که می‌تواند به شما در درک محتوای آن کمک کند. همچنین می‌توانید محتوای وب را خلاصه کنید تا درک آن آسان‌تر شود یا آن را به زبان دیگری ترجمه کنید. به طور مشابه، از طریقDocChat، می‌توانید هر فایل یا سندی را آپلود کنید و سپس می‌توانید خلاصه‌ها ایجاد کنید و با سند “چت” کنید تا سؤالات مرتبط را بپرسید. علاوه بر این، می‌توانید از Merlin AI در تعدادی از برنامه‌های آنلاین استفاده کنید. به عنوان مثال، در Gmail، می‌توانید به راحتی پاسخ ایجاد کنید. همچنین می‌توانید پست‌ها و نظراتی را در لینکدین ایجاد کنید.

۵٫   AI Jasper

5.   AI Jasper

Jasper AI یک تولیدکننده محتوای هوش مصنوعی عالی است که به شما در ایجاد انواع محتوا، از جمله پست‌های وبلاگ، خبرنامه‌ها، عنوان‌های رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات، کمپین‌های ایمیل و کپی کمک می‌کند. همچنین می‌تواند یک ابزار بازاریابی مفید برای جذب مخاطبان و افزایش فروش باشد. علاوه بر این، می‌توانید از Jasper در صندوق ورودی خود برای ایجاد پاسخ‌های سریع استفاده کنید. ویژگی‌های ویرایشJasper نیز می‌تواند برای بهبود نوشتن شما استفاده شود.

می‌توانید یک بلوک متن را انتخاب کنید تا لحن آن را تغییر دهید، طول آن را تغییر دهید یا آن را به زبان دیگری ترجمه کنید. از طریق افزونه کروم خود، Jasper را می توان در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام استفاده کرد. همچنین از ادغام با پلتفرم‌هایی مانند Google Docs، Slack و سایر پلتفرم‌های وب بهره می‌برد.

۶٫   ChatGPT برای یوتیوب

6.   ChatGPT برای یوتیوب

همانطور که از نامش پیداست، ChatGPT for YouTube یک افزونه کروم است که خلاصه متن فیلم‌هاییوتیوب را برای شما ارائه می‌کند. این برای مرور سریع ویدیوهای طولانی یا اسکن کردن محتوای یک ویدیو قبل از تماشا مفید است. همچنین، می‌توانید از آن هنگام تماشای ویدیوهای آموزشی به عنوان مکانیسم یادداشت‌برداری استفاده کنید. پس از دانلود، می‌توانید یک نسخه خلاصه‌شده از هر ویدیویی را مشاهده کنید، پس از آن می‌توانید متن را برای استفاده در پلتفرم دیگری کپی کنید. اگرچه ساده است، اما یک افزودنی مفید به زرادخانه کروم  شما است.

۷٫   Scholarcy

7.   Scholarcy

کار تحقیقاتی اغلب می‌تواند خسته‌کننده و وقت‌گیر باشد، با توجه به حجم زیاد اطلاعاتی که باید تجزیه و تحلیل شود. با این حال، Scholarcy دستیار تحقیقاتی است که این فرآیند را با خلاصه کردن اطلاعات در مقالات، مقالات علمی و سایر منابع تحقیقاتی بسیار آسان‌تر می‌کند.

همچنین از هوش مصنوعی برای ارائه خلاصه‌ها به عنوان فلش کارت استفاده می‌کند تا درک آنها را آسان‌تر کند. می‌توانید فلش کارت‌ها را تحت Compact، Abstract، Synopsis، Scholarcy Highlights وScholarcy Summary مشاهده کنید.

اگرچه این افزونه رایگان است، برای دسترسی به کتابخانه آن به یک برنامه اشتراک نیاز دارید. در آنجا، می‌توانید فلش کارت‌های خود را ذخیره کنید و آنها را برای دسترسی آسان سازماندهی کنید. علاوه بر این، Scholarcy به شما کمک می‌کند مقالات و صفحات وب ارجاع شده را مشاهده کنید، بنابراین در زمانی که برای جستجوی آنها صرف می‌کنید صرفه‌جویی می‌کنید.

۸٫   Wiseone

Wiseone یک ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی است که ابزارهای خواندن و درک مطلب را برای بهبود تجربه خواندن وب شما ارائه می‌دهد. به عنوان یک خواننده مشتاق، ممکن است در درک معنای کلمات خاص مشکل داشته باشید، در این صورت ممکن است کمی دانش مفهومی مفید باشد.

برای این منظور، Wiseone معنای مفاهیم کلیدی را برای شما شناسایی می‌کند تا درک شما از مطالب را افزایش دهد. همچنین، می‌توانید برای تحقیق و تجزیه و تحلیل بیشتر، مقالات مشابه را در مورد همان موضوع کاوش کنید.

پس از اینکه دستیار را در یک صفحه وب فعال کردید، زیر کلمات کلیدی را خط می‌کشد، که می‌توانید روی آنها کلیک کنید تا تعاریف را مشاهده کنید. این ویژگی Focus آن است. علاوه بر این، می‌توانید با ویژگی بررسی متقابل آن، روی پاراگراف‌های خاصی حرکت کنید تا منابع ذکر شده را مشاهده کنید. در نهایت، می‌توانید سؤال بپرسید و با ربات هوش مصنوعی آن تعامل کنید تا در مورد هر موضوعی بینش کسب کنید. به طور کلی، Wiseone به وضوح یک ابزار عالی است که هر کاربری از آن بهره مند می شود، به خصوص برای خواندن و تحقیق.

بهره وری مبتنی بر هوش مصنوعی برای فضای کاری شما

می دانیم که هوش مصنوعی آمده است تا بماند. و با توجه به مزایای زیادی که این پلتفرم‌ها دارند، به نفع شماست که از این فناوری قدرتمند برای بهبود گردش کار خود استفاده کنید.

چه به عنوان دستیار نویسندگی، ابزار تحقیقاتی یا تولیدکننده محتوا، راه‌های زیادی برای لذت بردن از قابلیت‌های فوق‌العاده آن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا