هوش مصنوعی

۴ روش برای خواندن فایل PDF توسط ChatGPT

ChatGPT یک ابزار فوق العاده قدرتمند است که می تواند کارهای شگفت انگیزی با متن انجام دهد. می تواند مقالات را خلاصه کند، در مورد ساختار و محتوای نوشتن مشاوره دهد و ایمیل ها را بنویسد. با این حال، هنگام برخورد با فرمت های فایلی مانند PDF ها می تواند دست و پا چلفتی باشد. این امر کار را در صورت تمایل به کار با محتوا در این فرمت دشوار می کند. اگر برای خواندن PDF ها توسط ChatGPT مشکل دارید، در اینجا چند روش آسان برای انجام آن آورده شده است.

۱٫   URL را با ChatGPT ارائه دهید

ChatGPT می تواند به URL هایی که به آن ارائه می کنید مراجعه کند. این بدان معنی است که اگر فایلPDF به صورت آنلاین باشد، گرفتن ChatGPT برای مرجع آن بسیار آسان است. URL یک آدرس وب است که شامل پنج جزء اصلی است. ما نیازی به توضیح جزئیات در اینجا نداریم، فقط آدرس اینترنتی PDF را که می خواهید به آن مراجعه کنید، بدانید.

به عنوان مثال، فرض کنید در حال تحقیق در مورد قانون اساسی ایالات متحده هستید و به خلاصه ای از بخش های خاصی نیاز دارید. اگر یک PDF آنلاین پیدا کردید، دریافت خلاصه آن از ChatGPT آسان است.

فرض کنید می خواهید خلاصه ای از ماده ۱، بخش های یک تا چهار را داشته باشید. با استفاده از URL سند، می توانید از ChatGPT بخواهید این بخش ها را خلاصه کند. سپس ChatGPT به خوبی نکات اصلی صفحات درخواست شده را خلاصه می کند. یک نکته در اینجا این است که محدودیت هایی برای درخواست ها و پاسخ های ChatGPT وجود دارد، به خصوص زمانی که صحبت از درخواست های پیچیده تر می شود. بنابراین، برای اسناد بزرگتر، بهتر است کار را به بخش های کوچکتر تقسیم کنید.

۲٫   متن را از PDF کپی کنید

اگر یک نسخه از PDF را روی رایانه خود دارید، ساده ترین راه این است که به سادگی متن مورد نیاز خود را از PDF کپی کنید. مثلاً ما یک نسخه PDF از مقاله MakeUseOf در مورد تکنیک های درخواست برایChatGPT را باز کردیم. ما از Microsoft Edge برای باز کردن آن استفاده کردیم و سپس متن مربوطه را برجسته کردیم و آن را در کلیپ بورد کپی کردیم. سپس متن را می توان در یک درخواست ChatGPT چسباند و نتایج مورد نظر را به دست آورد. در این مورد، از آن خواستیم که نکات اصلی متن را به صورت خلاصه نویسی درآورد. ChatGPT به راحتی به درخواست هایی که متن در آنها چسبانده شده پاسخ می دهد. فقط به یاد داشته باشید که در یک درخواست چیز زیادی از آن نخواهید. این تکنیک با اکثر برنامه هایی که می توانندPDF ها را باز کنند کار می کند.

۳٫   تبدیل PDF به سند متنی

ChatGPT با کمال میل متن را می خواند، چراکه قلب تپنده هر چت بات هوش مصنوعی یک مدل زبان بزرگ (LLM) است. LLM ها پایگاه های داده متنی عظیمی هستند که چت بات های هوش مصنوعی برای ارائه پاسخ های شبیه انسان به آنها مراجعه می کنند. اگرچه PDF ها حاوی متن هستند، اما ویرایش آنها آسان نیست. این کار را در صورتی که می خواهید با این فرمت در ChatGPT کار کنید، ناخوشایند می کند. اما تبدیل آن به فرمت قابل مدیریت آسان است.

روش های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، از جمله تبدیل آن به سند Word با استفاده از گوگل درایو. همچنین ویرایشگرهای PDF آنلاین زیادی وجود دارد که بسیاری از آنها به شما امکان تبدیل PDF به متن را می دهند. با این حال، اگر مایکروسافت ورد یا یک پردازنده کلمه مشابه نصب کرده اید، می توانید به سادگی فایل را باز کرده و آن را به عنوان یک سند متنی یا ورد ذخیره کنید. برای نشان دادن این موضوع، از همان مقاله ای که در روش دو استفاده کردیم استفاده خواهیم کرد. مراحل زیر شما را در فرآیند انجام این کار درWord راهنمایی می کند:

۱. Word را باز کنید و از دستور Open استفاده کنید و به پوشه ای که سند در آن ذخیره شده است بروید.

۲. اگر سند نمایش داده نشد، از کادر کشویی نوع فایل استفاده کنید و PDF Files را از گزینه ها انتخاب کنید. هنگام باز کردن فایل، از شما خواسته می شود سند را تبدیل کنید، برای ادامه OK را فشار دهید.

۳. Word اکنون فایل را تبدیل و باز می کند، می توانید از دستور Save As برای ذخیره آن به عنوان سندWord یا متن حسب مورد استفاده کنید.

پس از اتمام تبدیل، می توانید متن را به طور مستقیم در ChatGPT کپی کنید و برای دریافت نتایج مورد نظر خود، درخواست ها را اجرا کنید.

۴٫   نصب و استفاده از افزونه

متأسفانه، در حال حاضر، ChatGPT شامل روشی برای آپلود خودکار فایل‌های PDF یا هر فایل دیگری نیست. مطمئناً، می توانید متن را از یک PDF کپی کنید یا آن را به یک سند متنی تبدیل کنید، اما آیا یک روش ساده تر برای انجام این کار وجود دارد؟ خوشبختانه، وجود دارد. یکی از ساده ترین راه ها برای خواندن PDF ها توسط ChatGPT، فقط نصب و استفاده از یک افزونه است.

ChatGPT File Uploader یک افزونه Chrome قابل نصب رایگان است که به شما امکان می دهد هر فایلی را آپلود کنید، از جمله اسناد Word، صفحات گسترده Excel، فایل های تصویر و البته PDF ها. چیزی که این روش را عالی می کند، فقط سهولت استفاده از آن است.

مراحل ساده است- ChatGPT File Uploader را در مرورگر خود نصب کنید، ChatGPT را باز کنید و متوجه یک دکمه Upload جدید و براق در کنار نوار پیام در پایین خواهید شد. از آنجا، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دکمه را بزنید و PDF مورد نظر برای آپلود را انتخاب کنید.

PDFها نباید مانع استفاده شما از ChatGPT شوند

ChatGPT ابزار همه کاره ای است که می تواند انواع مختلف کارهای مبتنی بر متن را به راحتی انجام دهد. با این حال، زمانی که صحبت از کار با PDF ها می شود، می تواند چالش برانگیز باشد. خوشبختانه، چهار روش آسان برای غلبه بر این مانع وجود دارد. این روش ها بر محدودیت های ChatGPT با PDF ها غلبه می کنند و به آن امکان می دهند در کارهای مبتنی بر متن های مختلف مفیدتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا