مادر و کودک
کتاب و مجله

کتابی که روابط اجتماعی شما را متحول خواهد کرد

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

جالب است بدانید که تنها دیپلمی که وارن بافت، موفق‌ترین سرمایه‌گذار قرن بیستم، به دیوار اتاق دفترش زده است مدرکی است که او پس از شرکت در کلاس‌های آموزشی دیل کارنگی، نویسنده و سخنران بی‌بدیل آمریکایی، دریافت کرد.

اگر به مباحث مربوط به موفقیت، روان‌شناسی و روابط اجتماعی علاقه داشته باشید، احتمالاً با کارنگی و کتاب معروف او با عنوان اصلی «چگونه دوست پیدا کنیم و بر افراد تأثیر بگذاریم» آشنا هستید.

این کتاب که در ایران تحت عنوان «آیین دوست‌یابی» با قلم مترجم‌های مختلفی به چاپ رسیده است تا کنون زندگی میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را در جهت مثبت تغییر داده است.

در این اثر، روش‌های مختلفی برای بهبود روابط شما با دیگران و زیستن زندگی‌ شادتر شرح داده شده است که گذر زمان هنوز نتوانسته است از کارایی آنها بکاهد.

اگر دوست دارید موفقیت و حس رضایت بیشتری را در زندگی تجربه کنید و همچنین رابطه بهتری با همسرتان، اعضای خانواده‌تان، همکاران‌تان و افراد غریبه‌ای که ملاقات می‌کنید داشته باشید، توصیه می‌کنیم این کتاب ارزشمند را مطالعه کنید و اگر هم قبلاً آن را خوانده‌اید، مجدداً به سراغ آن بروید تا نکات فوق‌العاده آن را مرور کنید.

در اینجا بخش‌هایی از این کتاب را با هم می‌خوانیم:

اگر با دیگران در مورد خودشان صحبت کنید، آنها ساعت‌ها به حرف‌های شما گوش خواهند داد.

می‌دانید تفاوت بین تحسین و تملق چیست؟ خیلی ساده است. یکی از آنها خالصانه است و دیگری ریاکارانه. یکی از آنها از دل برمی‌آید و دیگری از دهان. یکی از آنها غیرخودخواهانه است و دیگری خودخواهانه. کل جهان یکی از آنها را تحسین و دیگری را محکوم می‌کند.

انتقاد خطرناک است چرا که غرور ارزشمند شخص مقابل را جریحه‌دار می‌کند، حس مهم بودن را از او می‌گیرد و تنها باعث دلخوری می‌شود.

بیایید به جای محکوم کردن دیگران، سعی کنیم آنها را درک کنیم. بیاید تلاش کنیم تا دلیل رفتار دیگران را بفهمیم. این کار بسیار مفیدتر و جذاب‌تر از انتقاد است.

لینک کتاب در آمازون

لینک کتاب در گودریدز

منبع
goodreads
برچسب ها

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن