کتاب و مجله

۸ رمان معروف هاروکی موراکامی به ترتیب سال انتشار

کتابهای هاروکی موراکامی را به ترتیب سال انتشار چطور بخوانیم؟ در این پست رمانهای معروف موراکامی را به ترتیب سالهایی که نوشته شده‌اند معرفی کرده‌ایم. تا انتهای پست با ما باشید.

لیست آثار مشهور موراکامی به ترتیب سال انتشار:

به آواز باد گوش بسپار

قیمت این کتاب در دیجی کالا

به آواز باد گوش کن (۱۹۷۹) – اولین رمان موراکامی سبک و مضامین کم‌رنگ و جدا شده‌ای را معرفی می‌کند که کارهای اولیه او را تعریف می‌کند. داستان یک راوی بی نام را دنبال می کند که برای تابستان از دانشگاه به خانه برمی گردد، آبجو می نوشد و به موسیقی گوش می دهد. نقاط طرح در افکار بی هدف راوی حل می شوند. وقتی دختری از گذشته‌اش گم می‌شود، او احساسات کمی دارد. این رمان از مضامین موسیقی برای کشف بیگانگی و ارتباطات ناموفق در زندگی مدرن استفاده می کند.

پین بال، 1973

قیمت این کالا در دیجی کالا

پین‌بال، ۱۹۷۳ (۱۹۸۰) – این دنباله داستان بزرگ شدن راوی رمان «به آواز باد گوش کن» را ادامه می دهد که اکنون یک علاقه‌مند جوان به پین‌بال است که به یک زن مرموز وسواس پیدا کرده است. او در جستجوی یک دستگاه پین ​​بال، با شخصیت‌های به همان اندازه بی روح و جدا شده تعامل دارد. موراکامی بی حوصلگی جوانی و فرهنگ عامه را تداعی می کند تا پوچی زیر شکوفایی مادی ژاپن در دهه ۱۹۷۰ و میل به پر کردن پوچی درونی را برجسته کند.

کتاب شکار گوسفند وحشی

قیمت این کتاب در دیجی کالا

شکار یک گوسفند وحشی (۱۹۸۲) – در این تریلر سورئالیستی، مردی که به تازگی طلاق گرفته با دوست دخترش برای یافتن گوسفندی عرفانی با علامت مادرزادی به شکل ستاره همکاری می کند. این جستجو آنها را به یک کنگلومرای راست‌گرای شوم می‌رساند که به دنبال تسلط بر ژاپن است. این رمان با ترکیب عناصر نوآر، فانتزی و طنز بی‌پرده، نقطه عطفی را نشان می‌دهد که موراکامی شروع به ادغام عناصر رویایی مرموز در سبک نثر ساده خود برای کشف آگاهی و هدف اخلاقی می‌کند.

سرزمین عجایب بی‌رحم و پایان جهان (۱۹۸۵

قیمت این کتاب در دیجی کالا

سرزمین عجایب بی‌رحم و پایان جهان (۱۹۸۵) – این رمان ژانر شکن دو داستان را به هم پیوند می دهد – یکی در مورد دانشمندی که از سیستم رمزگذاری داده های مخفی محافظت می کند، دیگری ردیابی مردی که به شهری عجیب و رویایی رسیده است. با نزدیک شدن داستان‌ها، قهرمانان داستان می‌پرسند که آیا آنها یک نفر هستند که زندگی‌های موازی را می‌گذرانند. موراکامی از رئالیسم جادویی برای کشف وجود ذهنی در مقابل غریزی و وحشت‌های انزوا استفاده می‌کند.

چوب نروژی (۱۹۸۷

قیمت این کتاب در دیجی کالا

چوب نروژی (۱۹۸۷) – این داستان غم انگیز بزرگ شدن، دانشجوی کالج تورو واتانابه را دنبال می کند که زندگی دانشگاهی و روابط خود را در اواخر دهه ۱۹۶۰ به یاد می آورد. تورو با دو زن رابطه دارد – ناکو پریشان و میدوری پر جنب و جوش. هنگامی که ناکو خودکشی می کند، تورو باید بین گذشته و حال یکی را انتخاب کند. تصویر ظریف رمان از فقدان، جنسیت و هویت، موراکامی را به عنوان یک نیروی ادبی در ژاپن معرفی کرد.

وقایع نگاری پرنده کوکی (۱۹۹۴) – در این اثر گسترده، تورو اوکادا بیکار در توکیوی معاصر به دنبال گربه گمشده خود و سپس همسر گمشده خود می گردد و نیروهای مرموزی را از گذشته جنگ جهانی دوم ژاپن کشف می کند. طرح گسترده رئالیسم جادویی در مورد آسیب روانی، تاریخ سرکوب شده و ماهیت واقعیت و حافظه تأمل می کند. این رمان با وسعت جاه طلبانه و لحن عرفانی خود، محبوبیت بین المللی موراکامی را تثب کرد.

کافکا در کرانه (۲۰۰۲

قیمت این کتاب در دیجی کالا

کافکا در کرانه (۲۰۰۲) – این بیلدونگروم سورئال دو خط داستانی را به هم می بافد، یکی در مورد فراری نوجوان کافکا تامورا، دیگری در مورد ناکاتای مسن که پس از یک بیماری عجیب دوران کودکی قادر به درک کامل واقعیت نیست. کافکا برای یافتن مادر و خواهرش از پیشگویی ادیپی خود فرار می‌کند، در حالی که به نظر می‌رسد سرنوشت آنها به جستجوی فراطبیعی ناکاتا برای گربه‌های گمشده گره خورده است. موراکامی از رئالیسم جادویی برای بررسی اسرار عمیق متافیزیکی هویت، سرنوشت، اخلاق و ناخودآگاه استفاده می کند.

1Q84 (۲۰۰۹)

قیمت این کتاب در دیجی کالا

۱Q84 (۲۰۰۹) – این رمان سنگین یک واقعیت جایگزین از “۱Q84” را می سازد که در آن سرنوشت قاتل آئومامه و نویسنده مشتاق تنگو با همگرایی داستان هایشان به هم مرتبط می شود. فرقه های عجیب و دو ماه در آسمان حال و هوایی سورئال را به داستان اضافه می کنند زیرا آنها یک توطئه را آشکار می کنند. در هسته خود، این رمان از طریق لنز دنیای موازی در حال تغییر، عشق و اخلاق را بررسی می کند. موراکامی با پیشبرد مضامین عرفانی خود، یک کابوس پست مدرن خلق می کند که سیالیت بین تخیل و واقعیت را نشان می دهد.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا