کتاب و مجله

۸ رمان معروف ویرجینیا وولف به ترتیب سال انتشار

در این پست معروفترین رمانهای ویرجینیا وولف را به ترتیب سال انتشار معرفی کرده‌ایم. در ضمن شما میتوانید بهترین ترجمه‌ی هر اثر را از روی عکس انتخابی پیدا کنید.

رمانهای معروف ویرجینیا وولف:

مسافرت به بیرون (۱۹۱۵) – اولین رمان وولف، ریچل وینراس جوان را دنبال می کند که با عمه و عموی مهاجر خود به آمریکای جنوبی سفر می کند. ریچل که منزوی و ساده لوح است، با ازدواج و رابطه جنسی آشنا می شود اما بیمار می شود و در شرایط مرموزی جان خود را از دست می دهد. این رمان به طور مضمونی پیشگویی از کاوش های بعدی وولف در مورد جایگاه زنان در جامعه، جنسیت، بیماری و تضاد بین تخیل و واقعیت است.

شب و روز (1919)

شب و روز (۱۹۱۹) – این رمان که در انگلستان ادواردی می گذرد، کاترین هیلبری طبقه بالا را با مری داتچت هنرمند آزاد روح مقایسه می کند. هر دو باید با انتظارات جامعه در مورد ازدواج و عشق دست و پنجه نرم کنند. هنگامی که کاترین به دانشمند رالف دنهام جذب می شود، خواستگاری آنها سنت ها را به چالش می کشد. با شخصیت های روانشناختی پیچیده، این رمان نقش زنان را در سپیده دم مدرنیته در آستانه تغییرات اجتماعی بزرگ پس از جنگ جهانی اول بررسی می کند.

اتاق جیکب (1922)

قیمت این کتاب در دیجی کالا

اتاق جیکب (۱۹۲۲) – این رمان مدرنیستی جاکوب فلاندرز، مرد جوانی را دنبال می کند که در انگلستان پیش از جنگ زندگی می کند و برای جنگیدن و کشته شدن در جنگ جهانی اول می رود. با این حال، جاکوب یک شخصیت مبهم و ناشناخته باقی می ماند که از طریق لنز زنان زندگی او به صورت اریب دیده می شود. این رمان از روایت جریان سیال استفاده می کند و خواننده را از طریق شکاف های دیدگاه در غیاب جاکوب دخیل می کند. ساختار قطعه قطعه شده و موتیف های تکراری به طور شعری بیانگر فقدان یک نسل کامل از مردان جوان در جنگ است.

کتاب خانم دالاوی اثر ويرجينيا وولف نشر نگاه

قیمت این کتاب در دیجی کالا

خانم دالووی (۱۹۲۵) – این رمان که در طول یک روز در لندن در حالی که آریستوکرات کلاریسا دالووی مهمانی برگزار می‌کند، از روایت جریان سیال استفاده می‌کند تا بین کلاریسا، همسرش ریچارد و سپتیموس وارن اسمیت، کهنه سرباز شوکه شده جنگ، جابجا شود. زندگی درونی متضاد آنها با هم تداخل پیدا می کند زیرا امیدهای کلاریسا و ناامیدی سپتیموس انگلستان را در آستانه تغییرات اجتماعی بزرگ پس از جنگ جهانی اول منعکس می کند. وولف از این تکنیک برای بررسی سلامت روان، شکاف‌های جامعه بین طبقات و نقش‌های جنسیتی استفاده می‌کند.

به سوی فانوس دریایی (1927

قیمت این کتاب در دیجی کالا

به سوی فانوس دریایی (۱۹۲۷) – این رمان تجربی بازدیدهای خانواده رمزی را از خانه تابستانی آنها در نزدیکی جزیره اسکای قبل و بعد از جنگ جهانی اول به تصویر می کشد. تغییر منظر به صورت سیال ظرافت روابط انسانی را بررسی می کند. بخش متافیزیکی “زمان می گذرد” یک دهه را به صورت گذرا فشرده می کند. با زبان غنایی و تیزبینی روانشناختی، وولف زمان، غم و اندوه، پویایی خانواده، نقش‌های جنسیتی، فرآیند خلاقیت و تأثیرات موج دار فقدان را بررسی می‌کند.

اورلاندو

قیمت این کتاب در دیجی کالا

اورلاندو (۱۹۲۸) – این بیوگرافی تمسخرآمیز عجیب و غریب، ماجراهای اورلاندوی جاودانه را بررسی می کند که در دوران الیزابت به عنوان یک مرد متولد شد اما با تبدیل شدن به یک زن از خواب بیدار می شود. اورلاندو قرن ها از تاریخ انگلستان را پشت سر می گذارد و عاشقانه هایی را در مرزهای سنتی جنسیت و زمان پشت سر می گذارد و تبدیل به یک شاعر مشهور می شود. داستان فانتاستیک به عنوان یک بررسی طنزآمیز از نقش‌های زنان و استعاره‌ای از سیالیت وولف با هویت جنسیتی و تمایلات جنسی عمل می‌کند.

یک اتاق از آن خود (1929)

قیمت این کتاب در دیجی کالا

یک اتاق از آن خود (۱۹۲۹) – این مقاله طولانی حذف تاریخی زنان از ادبیات و آموزش را بررسی می کند. وولف جودیث شکسپیر، خواهر به همان اندازه با استعداد ویلیام را تصور می کند که به دلیل جنسیت او فرصت ها را از دست داد و خودکشی کرد. وولف معتقد است که زنان برای رشد بالقوه و کار خلاقانه خود به درآمدهای مستقل و فضایی عاری از مردان نیاز دارند. متن مهم فمینیستی اعلام می کند که توانمندسازی زنان از آزادی مالی و رهایی از محدودیت های مردسالارانه ناشی می شود.

امواج (1931

قیمت این کتاب در دیجی کالا

امواج (۱۹۳۱) – این رمان آزمایشی زندگی درونی شش دوست را از کودکی تا بزرگسالی دنبال می کند که به عنوان مونولوگ هایی در طول تکامل یک صحنه ساحلی از طلوع آفتاب تا غروب خورشید ساختار یافته است. بین پرده‌ها امواج و ساعات گذر را به تصویر می‌کشند و آگاهی سیال شخصیت‌ها را به هم وصل می‌کنند. وولف از طریق زبان شعری غنایی، تفکر فلسفی در مورد زمان، غم و اندوه، هویت و تأثیر خاطره بر زندگی زودگذر ما را ارائه می دهد.

کلیه رمان‌های وولف به خاطر استفاده نوآورانه‌شان از زبان و تکنیک‌های روایی، و همچنین کاوش آن‌ها در موضوعاتی مانند جنسیت، هویت و روان‌شناسی، مورد تحسین قرار گرفته‌اند. او یکی از تأثیرگذارترین نویسندگان قرن بیستم به شمار می‌رود.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا