خانه و آشپزخانهنقد و بررسی

بررسی دستگاه اسپرسوساز Breville Barista Express

این دستگاه قدرتمند و تقریبا مقرون به صرفه می‌تواند شات‌هایی خوش‌طعم برای شما آماده کند.

امتیازها: دستگاه نیمه اتوماتیک اسپرسوساز Breville Barista Express از بسیاری از دستگاه‌های گران‌تر اسپرسوهای خوش طعم‌تری را درست می‌کند. این دستگاه اسپرسوساز برای استفاده نسبتا آسان است و به علاوه طراحی فلزی آن نیز بسیار جذاب و دوست‌داشتنی است. این اسپرسوساز همچنین دارای قابلیت آسیاب کردن قهوه است.

مشکلات: دستگاه نیمه اتوماتیک Breville Barista Express برای استفاده کردن نیاز به کمی تلاش دارد. در مقابل، دستگاه‌های تمام اتوماتیک نیازی به این موارد نداشته و خود همه‌ی کارها را انجام می‌دهند.

نتیجه‌گیری: دستگاه اسپرسوساز جذاب و ساده Breville Barista Express اسپرسوهایی خوش‌طعم آماده می‌کند و هزینه‌ی آن هم نسبتا قابل قبول است.

مشاهده این محصول در دیجی کالا


اسپرسوساز برویل مدل BES870

اسپرسوساز برویل مدل BES870

مشاهده این محصول در دیجی کالا

طبق تجربه‌ی ما، به صورت کلی دو نوع از افراد وجود دارند که اسپرسو می‌نوشند، یک گروه از آن‌ها ابدا به این موضوع که قهوه‌ی آن‌ها از کجا می‌آید، چقدر قیمت دارد و چگونه درست می‌شود اهمیت نمی‌دهند و تنها داشتن قهوه‌ی اسپرسو به سریع‌ترین شکل ممکن برای آن‌ها مهم است. از طرف دیگر گروهی وجود دارد که عاشق آن هستند که خود دست‌ها را با قهوه کثیف کرده و در خانه‌ی خود قهوه‌هایی ارزان‌قیمت درست کنند و از این موضوع لذت ببرند. اگر تصور می‌کنید که شما از دومین گروه هستید، به شما دستگاه Breville Barista Express اسپرسوساز را پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانید آن را با قیمت ۶۰۰ دلار خریداری کنید (بخاطر نوسانات بازار ارز قیمت جهانی را لحاظ کرده‌ایم).

دستگاه اسپرسوساز Barista Express چنان آزادی استفاده و کنترل‌های مختلفی را می‌دهد که در هنگام کارکرد دقیقا حس می‌کنید که یک باریستای حرفه‌ای هستید. از طرف دیگر استفاده از این اسپرسوساز چندان سخت نیست. توانایی آن و اسپرسویی که درست می‌کند تقریبا مشابه اسپرسو دستگاه‌های بسیار گران‌قیمت‌تر است. شما همچنین با استفاده از این دستگاه به راحتی می‌توانید قهوه‌ی خود را آسیاب کنید. البته به خاطر داشته باشید که دستگاهی همچون Breville Barista Express برای همه مناسب نیست چرا که این دستگاه کاملا اتوماتیک نبوده و بلاخره به کمی کار و صبر نیاز دارد.

طراحی و ویژگی‌ها

اسپرسوساز برویل مدل BES870

ارتفاع این دستگاه اسپرسوساز ۱۶ اینچ و پهنای آن ۱۳.۵ اینچ است. طول طرف دیگر این دستگاه نیز ۱۲.۵ اینچ است. این ابعاد دستگاه اسپرسوساز Breville Barista Express را نسبت به دیگر دستگاه‌های اسپرسوساز کوچک همچون De’Longhi Dedica و یا Mr. Coffee Cafe Barista از نظر اندازه عقب نگه‌میدارد. ظاهر Breville Barista Express به شما حس یک دستگاه مخصوص استفاده‌ی حرفه‌ای را می‌دهد. بدنه‌ی کاملا فلزی و دیگر ویژگی‌های ظاهری این دستگاه را از لحاظ ظاهری مشابه دستگاه‌های بسیار گران‌قیمت و سطح اول می‌سازد.

در طرف کنترل کننده‌ی دستگاه اسپرسوساز Breville Barista Express یک قسمت نشان‌دهنده‌ی میزان فشار قرار دارد. با داشتن این قسمت می‌توانید از میزان فشار بهینه در هنگام درست کردن اسپرسو خود اطمینان حاصل کنید. اگر در هنگام استفاده از این دستگاه اسپرسوساز آب و قدرت کمی را مورد استفاده قرار دهید، قهوه‌ی درست شده بخش بزرگی از طعم بالقهوه‌ی خود را از دست خواهد داد و اسپرسویی ترش مزه خواهید داشت. از طرف دیگر آب داغ کم زیر فشار بسیار قهوه‌ای تلخ را درست خواهد کرد. دستگاه‌های اسپرسوساز ارزان‌تر قسمت اندازه‌گیری فشار را ندارند و از این جهت داشتن کنترل دقیق روی میزان فشار وارد شده در هنگام درست کردن اسپرسو می‌تواند کیفیت و دقت کار شما را کاهش دهد.

دستگاه اسپرسوساز Breville Barista Express دارای دکمه‌های بزرگ گرد برای روشن کردن، فیلتر کردن اندازه و برنامه‌ریزی است. شما همچنین دکمه‌ای برای انتخاب درست کردن یک شات اسپرسو و یا دو شات اسپرسو خواهید داشت. شما همچنین یک دستگیره خواهید داشت که می‌تواند مشخص کند قهوه‌ی تولید شده پس از آسیاب برای یک شات و یا دو شات مناسب باشد.

شات‌ها را همچون یک باریستا آماده کنید

اسپرسوساز برویل مدل BES870

مشاهده این محصول در دیجی کالا

دستگاه اسپرسوساز Breville Barista Express کنترل و قدرت کاملی در رابطه با کل روند درست کردن اسپرسو به شما خواهد داد. این اسپرسوساز همراه خود یک آموزش دارد که به صورت کامل روش استفاده از این دستگاه را به شما آموزش خواهد داد و با استفاده از آن به راحتی قادر خواهید شد اسپرسوهایی خوش طعم تولید کنید.

کارایی و طعم

در آغاز استفاده شاید درست کردن یک شات اسپرسو مناسب در این دستگاه سخت به نظر برسد و به قابلیت‌های بسیار زیادی نیاز داشته باشد. اما اگر بتوانید تکنیک آموزش داده شده در قسمت آموزش دهنده‌ی این دستگاه را به خوبی فرا گیرید، قادر خواهید بود بهترین اسپرسویی که می‌توانید با یک ماشین اسپرسوساز خانگی درست کنید را بچشید.

اگر بخواهیم صادقانه بیان کنیم، قهوه‌ای که ما با Breville Barista Express درست کردیم طعمی بهتر از قهوه‌ای داشت که با استفاده از دستگاه‌های Philips Saeco GranBaristo Avanti و یا Krups EA 9010 درست کردیم. هر دوی این دستگاه‌های اسپرسوساز عالی هستند اما قیمت‌های آن‌ها بسیار بالا است.

البته باید در نظر داشته باشید که دستگاه اسپرسوساز Breville Barista Express یک دستگاه نیمه‌انومایتک است. این موضوع به معنی آن است که اگر در هنگام درست کردن قهوه به صورت دقیق عمل نکنید طعم اسپرسو شما اصلا چیزی نخواهد بود که انتظار دارید. به عنوان مثال وقتی مقدار بیش از حدی قهوه را مورد استفاده قرار دادیم، کنترل فشار را از دست دادیم و نتیجه‌ی این شد که آب به اندازه‌ی کافی وارد فیلتر نشد و در نهایت شات درست شده اصلا قابل نوشیدن نبود.

یک موضوع دیگر که ما در رابطه با دستگاه اسپرسوساز Breville Barista Express پسندیدیم کارکرد آن در رابطه با شیر بود. جوش دادن شیر در این دستگاه اسپرسوساز ابدا مشکل‌ساز نیست. زمانی که ظرف بخار به دمای مناسب رسید (که حدودا ۲۰ ثانیه زمان نیاز دارد) قادر است خود به طور کامل تمامی موارد را به انجام رساند. اما در دیگر دستگاه‌های اسپرسوساز همچون Mr. Coffee Pump Espresso و یا De’Longhi Dedica این موضوع چندان به خوبی دستگاه Barista Express صورت نگرفت.

اسپرسوساز برویل مدل BES870

تمامی دستگاه‌های اسپرسوساز برای نگه داشتن کارکرد مناسب خود در طولانی مدت به تمیز شدن دائمی نیاز دارند و دستگاه Breville Barista Express نیز در این مورد مستثنا نیست. اما با این حال  به دلیل داشتن قسمت‌های متحرک کمتر و دیگر دلایل، تمیز کردن این دستگاه اسپرسوساز بسیار آسان‌تر است.

نتیجه‌گیری

درست کردن اسپرسو با استفاده از دستگاه Breville Barista Express به زمان، تلاش و تمرین نیاز دارد. اگر پیش از این به دستگاه‌های اسپرسوساز تمام اتوماتیکی همچون Philips Saeco GranBaristo Avanti و یا Krupus EA 9010 عادت کرده باشید، این موضوع برای شما چالش‌برانگیز‌تر خواهد بود. اما در نظر داشته باشید که اگرچه این دستگاه‌های تمام اتوماتیک به ساده‌ترین شکل ممکن اسپرسو شما را آماده می‌کنند اما تمیز کردن آن‌ها و دیگر موارد در رابطه با دستگاه‌های تمام اتومات همچنان می‌تواند وقت‌گیر باشد.

افرادی که به اندازه‌ی کافی برای استفاده از دستگاه اسپرسوساز Breville Barista Express صبور هستند قادر خواهند بود مقدار بسیار زیادی پول را صرفه‌جویی کرده و این دستگاه را با هزینه‌ی کم ۶۰۰ دلار خریداری کنند. این دستگاه قادر است قهوه‌هایی بسیار خوش طعم‌تر از دستگاه‌های اسپرسوساز ارزان‌تری همچون De’Longhi Dedica و یا Mr. Coffee Barista تولید کند. شما همچنین با استفاده از این دستگاه می‌توانید قهوه‌هایی با طعم بهتر از دستگاه‌های اسپرسوساز لوکسی همچون Philips Saeco و Krups درست کنید. اگرچه شما می‌توانید یک دستگاه اسپرسوساز عالی ایتالیایی همچون Gagglia Classic با هزینه‌ی تنها ۴۰۰ دلار خریداری کنید اما به خاطر داشته باشید که این دستگاه قادر نیست خود قهوه‌ی شما را آسیاب کند.

برچسب ها
کلاغه در تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن