خانه و آشپزخانه

بررسی سرخ کن چندکاره دلونگی مدل FH1394

دستگاه سرخ‌کنی بزرگ و تطبیق‌پذیر

دستگاه DeLonghi Multifry Extra FH1363 چیست؟

دستگاه Multifry Extra از شرکت دلونگی یک سرخ‌کن است که هدف از ساخت آن چیزی بیش از سرخ کردن سیب زمینی با روغن کم است. این دستگاه سرخ کن قادر است هم از طرف پایین و هم از طرف بالا غذا را با دو قسمت جدا سرخ کند و شما همچنین قادر خواهید بود دستگیره‌ی آن را برای هم زدن محتوای دستگاه مورد استفاده قرار دهید. تمامی این توضیحات به معنای آن است که این دستگاه به قدری تطبیق‌پذیر است که بتوانید از آن برای درست کردن هر چیزی استفاده کنید.

مشاهده این محصول در دیجی کالا

امتیازها:

 • سیب زمینی سرخ‌شده‌ی نیمه چرب
 • تطبیق‌پذیر، همراه با دستور پخت‌های بسیار
 • ظرفیت بالا

مشکلات:

 • سرعت کم
 • پر سر و صدا
 • قیمت نسبتا بالا

مشخصات اصلی:

 • ظرفیت ۱.۷ کیلوگرم غذا
 • تایمر دیجیتال
 • نرم‌افزار دستور پخت
 • برای سرخ کردن یک کیلوگرم سیب زمینی نیاز به ۱۴ میلی‌لیتر روغن دارد.
 • قسمت‌های قابل شستشوی مناسب برای ماشین ظرف‌شویی

دستگاه DeLonghi Multifry Extra FH1363 – طراحی و قابلیت‌ها

دستگاه DeLonghi Multifry Extra FH1363 تقریبا اندازه‌ای بزرگ دارد. اگرچه ارتفاع این دستگاه از سرخ‌کن‌های معمول کمتر است، اما پهنای آن بیشتر از آن‌ها است. این دستگاه سرخ کن قادر است به صورت هم زمان از دو طرف غذا را سرخ کند. یک قسمت در بالا و یک قسمت در پایین عمل سرخ کردن را به صورت هم زمان جداگانه انجام می‌دهند. هردوی این دو قسمت به صورت جداگانه قابل کنترل هستند و این موضوع به شما قدرت بسیار زیادی در درست کردن طیف وسیعی از غذاها، نه تنها چیپس‌های مناسب برای سلامتی می‌دهد.

اما بیاید از درست کردن چیپس در این دستگاه شروع کنیم. این دستگاه قادر است تا ۱.۷ کیلوگرم سیب زمینی سرخ شده را تنها با ۱۴ میلی‌لیتر روغن به ازای هر کیلوگرم درست کند. بنابراین با استفاده از این دستگاه قادر خواهید بود چیپس‌هایی با میزان چربی ۲.۸٪ درصد درست کنید. به خاطر داشته باشید که سیب‌زمینی تازه در هنگام سرخ شدن مقدار بسیار زیادی آب را از دست می‌دهد، بنابراین انتظار داشته باشید که سیب زمینی سرخ شده در این دستگاه نهاتیا بسیار کوچک‌تر از چیزی باشد که در آغاز بود. مقدار سیب زمینی سرخ شده در این دستگاه برای استفاده توسط یک خانواده‌ی هشت نفره کافی است. اما با این حال مشکل این دستگاه سرخ کن آن است که برای انجام این کار نیاز به مدت زمان زیادی دارد و نسبتا دستگاهی کم سرعت است. برای سرخ کردن ۷۵۰ گرم چیپس در DeLonghi Multifry Extra FH1363 نیاز به حدود ۲۱ تا ۲۳ دقیقه زمان دارید. سرخ کردن ۱.۷ کیلوگرم سیب زمینی در این دستگاه حدود ۴۰ تا ۴۳ دقیقه زمان می‌برد که واقعا زمان کمی نیست.

سرخ کن چندکاره دلونگی مدل FH1394

مشاهده این محصول در دیجی کالا

جدای از دو قسمت سرخ کننده‌ی جدا، این دستگاه سرخ کن یک دستیگره‌ی قابل برداشتن دارد. با استفاده از این ابزار شما قادر خواهید بود غذای در حال سرخ خود را به هم بزنید. به این طریق خواهید توانست غذاهای بسیار زیادی را در این دستگاه سرخ کنید. DeLonghi Multifry Extra FH1363 همراه با یک کتاب مملوء از دستور پخت غذا است اما شما همچنین می‌توانید نرم‌افزار مجانی این دستگاه را برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS دانلود کرده و در این نرم‌افزار به بیش از ۲۵۰ دستور پخت دسترسی داشته باشید. شما همچنین می‌توانید در وبسایت DeLonghi به این دستورهای پخت دسترسی داشته باشید.

دستگاه DeLonghi Multifry Extra FH1363 – استفاده از آن چگونه است؟

اگر بخواهیم استفاده از این دستگاه را در یک واژه توصیف کنیم، هیچ واژه‌ای بیشتر از «پر سر و صدا» نمی‌تواند این روند را بهتر بیان کند. فن قسمت بالای این دستگاه سرخ کن صدای بسیار زیادی تولید می‌کند و باید در نظر داشته باشید این صدا را باید در طول مدت زمان طولانی مثلا ۴۳ دقیقه تحمل کنید. صدای این دستگاه اینقدر بلند است که احتمالا در طول استفاده از آن مکالمه‌ی خود را قطع خواهید کرد و یا گوش دادن به رادیو را متوقف کنید.

ما ۷۵۰ گرم سیب زمینی تازه را در دستگاه DeLonghi Multifry Extra FH1363 سرخ کردیم. شما برای انجام این کار سیب زمینی‌ها را در ظرف مخصوص آن قرار می‌دهید و سپس از از پارچ مخصوص و کوچک آن برای اندازه‌گیری روغن استفاده خواهید کرد. سپس دستگاه را روشن کرده و از دستگیره‌ی مخصوص آن پس از چند دقیقه می‌توانید برای به هم زدن سیب زمینی‌ها استفاده کنید.

بخوانید: بررسی دستگاه اسپرسوساز Breville Barista Express

این دستگاه از طراحی ساده اما کاربردی بهره می‌برد. در کنار این موضوع، تایمر درون آن می‌تواند بسیار جذاب باشد. البته به خاطر داشته باشید که این تایمر قادر نیست خود دستگاه DeLonghi Multifry Extra FH1363 را کنترل کند. در حقیقت این تایمر حتی به این دستگاه متصل هم نیست. در واقعیت این تایمر تنها یک تایمر دیجیتال مخصوص آشپزخانه است که می‌توانید از آن استفاده کنید. اما با این حال این تایمر برای محاسبه‌ی دقایق کارکرد دستگاه می‌تواند بسیار مفید واقع شود و در طول آن می‌توانید تایمر آشپزخانه‌ی خود را برای محاسبه‌ی زمان پخت دیگر غذاهای خود استفاده کنید.

سرخ کن چندکاره دلونگی مدل FH1394

سیب زمینی که ما برای سرخ کردن قرار دادیم پس از حدود ۲۳ دقیقه درست شد و طعمی بسیار خوب داشت. برای درست کردن این مقدار سیب زمینی تنها در نیمه‌های سرخ کردن یک بار آن را به هم زدیم.

پاک کردن این دستگاه بسیار ساده است. ظرفی که درون آن غذا قرار داده می‌شود را می‌توانید خارج کرده و درون دستگاه ظرف شویی خود قرار دهید. اما چه زمانی که با دست و چه زمانی که با ماشین ظرف شویی آن را شستیم باز هم یک قسمت از آن چرب ماند.

آیا باید DeLonghi Multifry Extra FH1363 را خریداری کنیم؟

این دستگاه قادر است مقدار زیادی از چیپس‌های کم چرب را برای شما سرخ کند. بنابراین خرید این دستگاه برای یک خانواده‌ی بزرگ که عاشق چیپس بوده و به دنبال یک انتخاب سالم نیز هستند، ایده‌ی بدی نیست. اما سیب زمینی سرخ شده درون این دستگاه چندان بهتر از سیب زمینی سرخ شده روی اجاق خانگی نیست. بنابراین شاید خرید این دستگاه را زمانی مد نظر قرار دهید که اجاق گاز خود را برای درست کردن دیگر مواد غذایی برای خانواده‌ی بزرگ خود نیاز دارید.

سرخ کن چندکاره دلونگی مدل FH1394

مشاهده این محصول در دیجی کالا

در مورد دیگر دستورهای پخت غذا، همچون سیب زمینی سرخ کرده نیتجه‌ی به دست آمده تقریبا مشابه نتیجه‌ی درست کردن روی اجاق است. بنابراین خرید این دستگاه تقریبا مشابه یک راه حل برای یک مشکلی است که اصلا وجود ندارد. اما به هر حال می‌توانید وبسایت را باز کرده و یا نرم‌افزار را دانلود کرده و خود دستورهای پخت را ببینید و سپس تصمیم بگیرید. اگر به دنبال چیپس‌های خوش طعم‌تر سالم هستید، شاید بهتر باشد دستگاه Philips Viva Airfryer HD9220 را نیز مورد نظر داشته باشید. همچنین اگر شما به کیفیت سیب زمینی‌های سرخ شده‌ی خود بیش از مقدار آن اهمیت می‌دهید، خرید Delonghi RotoFry F28311 یا Sage Multi Fryer نیز می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد.

نتیجه‌گیری

دستگاه DeLonghi Multifry Extra FH1363 سرخ کنی بزرگ و تطبیق‌پذیر است. اما این دستگاه در عین حال سرعت کمی دارد و نتوانست ما را کاملا متقاعد کند که به آن نیاز داریم.

برچسب ها
کلاغه در تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن