خانه و آشپزخانه

بهترین ترازوهای خانه و آشپزخانه

ما در این مطللب به معرفی بهترین ترازوهای مربوط به خانه میپردازیم که در دو نوع در بازار وجود دارند. نوع اول مربوط به ترازو های با محدوده ی وزنی پایین است که که مخصوص اندازه گیری مواد غدایی بوده و در آشپزخانه کاربرد دارد.

ترازوی آشپزخانه همانطور که از نامش پیداست مربوط به کارهای پخت و پز و مواردی  از آشپزی است که باید مواد اولیه با نسبت و وزن دقیق با هم ترکیب شوند. استفاده از ترازو دیجیتالی برای اندازه گیری مواد در آشپزی است که موجب می‌گردد تا اندازه‌ی مواد صحیح باشد و در نتیجه غذای آماده شده با رعایت اندازه‌ی مواد تهیه گردد و دارای مزه‌ای لذت بخش باشد.

دسته دوم مربوط به ترازوهای وزن کشی است که کاربرد اصلی این نوع نشان دادن وزن اشخاص است. داشتن ترازوی وزن کشی در هر خانه تقریبا چیزیست عادی. امروزه کاربرد ترازو ها بیشتر از همیشه شده است، اینکه شما مرتبا از وزن خود و میزان کالری دریافت شده اطلاع داشته باشید در تغذیه، سلامت و نوع و میزان فعالیتهای روزمره و حتی ورزشی موثر خواهد بود. شما افرادی را در نظر بگیرید که در حال کاهش یا افزایش وزن اند. هردو دسته باید بصورت منظم و روزانه از وزن خود اطلاع دقیق داشته باشند. چراکه در صورت تغییر نکردن وزن باید برنامه خود را تغییر دهند واین کار بدون دسترسی به یک ترازوی دقیق امکان پزیر نخواهد بود.

پس اولین قدم در برنامه های افزایشی، کاهشی وزن، تهیه ی یک ترازوی دقیق است.

عقربه ایی یا دیجیتال بودن ترازو

همانطور که میدانید ترازوهای دیجیتال بسیار دقیق تر از انواع عقربهایی آن است و قرایت بسیار راحتتری دارند. در انواع عقربه ایی درست است که به باتری یا منبع انرژی نیاز نیست اما خواندن دقیق اعداد بر اساس عقربه سخت است چراکه صحفه عددی این ترازو ها و دسته بندی اعداد روی صحفه بسیار نزدیک به هم است و همیشه احتمال خطا و اشتباه وجود دارد. اما در مورد انواع دیجیتال با توجه به دقیق بودن کاربری راحت و دقت بالا، توصیه میشود.

دقت: دقت ترازو یکی از اصلی ترین پارامترها برای خرید ترازو دیجیتال است. دقت ترازوها معمولا با واحد گرم بیان می­ شود که این مقدار میزان انحراف از عدد واقعی وزن مورد نظر است. برای مثال ترازویی با دقت ۲۰ گرم را در نظر بگیرید.به طور مثال وزن جسم ۵۰ کیلوگرمی را  بین دو عدد ۵۰ کیلو و ۲۰ گرم و یا ۴۹کیلو ۹۸۰ گرم  نشان میدهد. از این رو هرچه میزان دقت ترازو بالاتر باشد عدد بدست آمده دقیق تر خواهد بود.

محدود اندازه گیری: بیشترین وزنی است که یک ترازو می­ تواند نمایش دهد. این توانایی در مورد انواع ترازو متفاوت است. مثلا ترازوهای وزن کشی معمولا بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ کیلوگرم و در آنواع آشپزخانه تا ۱۰ کیلو گرم است.

جنس بدنه: اکثر ترازوها معمولا از جنس شیشه نشکن و یا پلاستیک و آلومنیوم هستند که در برابر وزن زیاد مقاوم اند و دچار تغییر شکل نمی شوند طرح ها و رنگ های مختلف به بازار عرضه شده اند. در نمونه های وزن کشی جنس و مقاومت ترازو با توجه به وزن زیاد نمونه بسیار مهم است.

حافظه: قابلیت دیگری که ممکن است در برخی از ترازوهای دیجیتال یافت شود داشتن حافظه است. این قابلیت وزن شما را که در روزهای مختلف اندازه گیری کرده اید ذخیره کرده و از این طریق شما می ­توانید وزن خود را در روزهای مختلف با یکدیگر مقایسه کنید.

روشن و خاموش شدن خودکار: اکثر ترازوهای دیجیتال این قابلیت را دارند که با لمس شما روشن شده و در صورت استفاده نکردن از آن سریع خاموش شوند و باتری کمتری مصرف کنند.

اندازه صفحه نمایش ترازو: بدیهی است که هر چه صفحه نمایشگر یک ترازو بزرگتر باشد خواندن اطلاعات نمایش داده شده بر روی آن آسان تر خواهد بود. نکته ی دیگر در این باره نور مناسب پس زمینه است که در صورت متفاوت بودن با رنگ اعداد جلوه ی بهتری دارد. و اعداد واضح تر خواهند بود.

سخنگو بودن: برخی از ترازوها این توانایی را دارند که وزن شما را اعلام کنند. به این صورت که در صورت قرار گرفتن بر روی وزنه ترازو وزن شما را اعلام می کند و به این ترتیب دیگر لازم نیست سر خود را تکان دهید و وزن شما دقیق تر اندازه گیری می ­شود.

قابلیت کالیبره یا صفر کردن: هر زمانی که احساس کنید ترازو دچار اشتباه شده و عدد نمایش داده شده با وزن تطبیق ندارد، شما با فشردن دکمه ی rest به راحتی میتوانید عدد را صفر کنید و لازم نیست که دوباره شی را از روی ترازو جابه جا کنید.

ترازوی آشپزخانه متئو مدل KS 502

ترازوی آشپزخانه متئو مدل KS 502

مشاهده این محصول در دیجی کالا

این ترازو از نوع دیجیتال با ظرفیت وزنی ۵ کیلوگرم و دقت ۱ گرم است. همان گونه که از روی مقدار ظرفیت این ترازو معلوم است، این ترازو برای آشپزخانه مناسب است. طراحی این محصول بسیار زیبا و کاربردی با صحفه نمایش بزرگ و اعداد بزرگ و خوانا است. صحفه ی وزن کشی این محصول از جنس استیل ضد خش و مقاوم است. منبع تغذیه این ترازو به وسیله دو عدد باتری کوچک است، از دیگر امکانات این وسیله باید به قابلیت اندازه گیری مایعات و امکان صفر کردن ترازو اشاره کرد.

بخوانید:‌ راهنمای خرید همزن برقی

ترازو آشپزخانه مدل SF-400

ترازو آشپزخانه مدل SF-400

مشاهده این محصول در دیجی کالا

این ترازو نیز از نوع دیجیتال باظرفیت ۱۰ کیلوگرم و دقت ۱ گرم یکی از محصولات برتر و پر فروش بازار است. این محصول نیز برای آشپزخانه مناسب بوده وبا طراحی ساده و یک دستی که دارد علاوه بر استفاده به زیبایی آشپز خانه نیز کمک میکند. کیفیت صحفه وزن کشی مقاوم و محکم است. یکی از ویژه گیهای جالب این محصول توانایی اندازه گیری بر اساس گرم و انس و همچنین قابلیت صفر کردن صفحه نمایش است.

بخوانید: راهنمای خرید قهوه ساز و اسپرسو ساز

ترازوی آشپزخانه پارس خزر

ترازوی آشپزخانه پارس خزر مدل DS5000P

مشاهده این محصول در دیجی کالا

ترازوی دیجیتال «پارس خزر» باظرفیت ۵ کیلوگرم ودقت یک گرم، یک محصول بسیار ارزان‌قیمت، با طراحی ساده و کیفیت ساخت بالا است. این محصول نیز برای استفاده در محیط آشپزخانه تولید شده و شما به راحتی میتوانید به اندازی گیری مواد خوراکی و غدایی، حبوبات و غیره بپردازید از امکانات این مدل باید به قابلیت صفر شدن دستگاه و ظرف اندازه گیری اشاره کرد شما با این ظرف دیگر لازم نیست، مواد غذایی را رو بدنه دستگاه قرار دهید و موجب کثیف شدن ترازو شوید با استفاده از این ظرف علاوه بر رعایت نظافت کار کردن با دستگاه راحتتر خواهد بود. اما در مقابل یکی از ایرادات دستگاه ناخوانا بودن اعداد روی صحفه نمایش است و شما برای خواندن احتمالا باید چند بار زاویه دید خود را تغییر دهید تا از خواندن عدد دستگاه مطمِن شوید. این محصول با دو باتری ۱٫۵ ولتی AA کار میکند.

بخوانید:‌ راهنمای خرید چای ساز

ترازوهای دیجیتال وزن کشی

ترازو دیجیتال تی تی مد مدل TT-37

ترازو دیجیتال تی تی مد مدل TT-37

مشاهده این محصول در دیجی کالا

بیشترین وزن قابل تحمل این دستگاه ۱۸۰ کیلوگرم است و وزن را به واحد‌های کیلوگرم، پوند و استون اندازه‌گیری می‌کند. همچنین دقت اندازه‌گیری آن ۱۰۰ گرم است. به این معنی که توان تشخیص تغییرات وزن بیش از ۱۰۰ گرم را دارد. منبع تغذیه‌ی مدل TT-37  دو عدد باتری نیم قلمی است. برای آن نشانگر اتمام باتری هم در نظر گرفته شده تا کاربر از تمام شدن باتری‌ها آگاه شده و به موقع آن‌ها را تعویض کند. یکی دیگر از قابلیت‌های این مدل سیستم خاموشی خودکار است. این سیستم به این صورت عمل می‌کند که وقتی کاربر روی تراوز می‌رود، دستگاه به صورت خودکار روشن می‌شود. از طرف دیگر وقتی کاربر از روی ترازو پایین می‌آید، دستگاه پس از مدتی کوتاه به صورت خودکار خاموش می‌شود. از دیگر مزایا و قابلیت‌های این مدل می‌توان به نشانگر وزن بیش از حد اشاره کرد. در پایان این که برای این محصول یک نمایشگر LCD بزرگ و خوانا در نظر گرفته شده که کاربر می‌تواند به سادگی در حالت ایستاده اعداد روی آن را بخواند.

بخوانید: بهترین مخلوط کن‌های موجود در بازار

ترازو دیجیتال پرسونال اسکیل

ترازو دیجیتال پرسونال اسکیل مدل 180 KG

مشاهده این محصول در دیجی کالا

این ترازو برای وزن کشی افراد با ظرفیت ۱۸۰ کیلو گرم، و دقت ۱۰۰گرم است. به این معنی که توان تشخیص تغییرات وزن بیش از ۱۰۰ گرم را دارد. جنس شیشه رویی ترازو از نوع نشکن با ضخامت ۶ میلی متر محکم و مقاوم است. این ترازو با طراحی زیبا و ساده دارای صحفه نمایش بزرگ  امکان نمایش بزرگ و خوانای اعداد را دارد. این محصول با وزن تقریبی ۲ کیلو گرمی بسیار سبک است و حمل راحتی دارد. از امکانات این ترازو باید به خاموش شدن خودکار، سنسور دقیق وزن وقابلیت محاسبه با واحد گیلو گرم و پوند اشاره کرد. منبع تغذیه این مدل دو یاتری AA است.

نکته: قبل از استفاده از تراز بودن پایه ها اطمینان حاصل کنید زیرا در غیر این صورت عدد  نشان داده شده توسط ترازو دقیق نخواهد بود.

بخوانید: راهنمای خرید اتو بخار

ترازو دیجیتال شیائومی مدل XMTZC02HM

ترازو دیجیتال شیائومی مدل XMTZC02HM

مشاهده این محصول در دیجی کالا

ترازو دیجیتال «شیائومی» مدل «XMTZC02HM» از طریق اپلیکیشن Mi Fit App به تلفن همراه هوشمند متصل می‌شود و قابلیت‌های زیادی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. با اتصال به این اپلیکیشن می‌توانید نمودار تغییر وزن خود را ببینید و سپس با استفاده از این داده‌ها، رژیم غذایی و برنامه‌ی ورزشی‌تان را تنظیم کنید. حافظه‌ی داخلی این ترازو می‌تواند تا ۸۰۰ نتیجه‌ی وزن‌گیری را در خود ذخیره کند. یکی از مزایایMi Scale  این است که می‌توانید برای ۱۶ کاربر مختلف  ازجمله افراد خانواده روی آن پروفایل تعریف کنید و ترازو به صورت خودکار آن‌ها را شناسایی می‌کند. شیشه‌ای که روی این ترازو کار شده، از نوع حرارت‌دیده است و مقاومت بالایی دارد.

پایه‌های ترازو هم از جنس لاستیک هستند و لیز نمی‌خورند. همچنین این پایه‌ها به قدری پهن‌اند که ترازو به‌خوبی روی زمین محکم می‌شود. حداکثر وزن قابل‌تحمل این ترازو ۱۵۰ کیلوگرم است و وزن را با دقت بالای ۵۰ گرم اندازه‌گیری می‌کند. گفتنی است این ترازو برای تفسیر و جمع‌آوری داده‌ها از سه الگوریتم مختلف استفاده می‌کند، که این امر دقت اندازه‌گیری را به حداکثر می‌رساند. قابلیت اندازه‌‌گیری میزان استخوان، آب، ماهیچه، چربی و سوخت‌وساز بدن از جمله قابلیت‌های این ترازو محسوب می‌شوند.

نکاتی در مورد وزن کردن اشخاص:

  • افراد در مدت زمانی که دستگاه در حال اندازه گیری وزن آنهاست کاملاً بی حرکت بایستند تا وزنشان با درصد خطای کمتری مشخص شود.
  • در حمام وزن خود را اندازه گیری نکنند، زیرا رطوبت بالای هوا در حمام می‌تواند نتیجه را دگرگون کند و وزن را با اختلاف نشان دهد، قرار دادن ترازو در اتاقی با دمای معمولی می‌تواند نتیجه بهتری به دست دهد؛ فنر موجود در ترازو‌های مکانیکی می‌تواند بر اثر گرما یا سرمای هوا، منبسط یا منقبض شود به همین دلیل قراردادن آن در وضعیت دمایی سازگار توصیه می‌شود.
  • برای به دست آوردن اندازه دقیق وزن، ترازو را روی سطح کاملاً صاف قرار دهید، گذاشتن ترازو روی فرش، موکت یا کفپوش‌ها می‌تواند وزنی که دستگاه به شما نشان می‌دهد را دگرگون کند.
  • برای اندازه گیری وزن بهترین زمان صبح هاست، زیرا در شب به دلیل مصرف مواد غذایی وزن اندکی افزایش پیدا می‌کند. زمان اندازه گیری وزن لباس‌های نازک بپوشید و روی ترازو برای مشاهده وزن خود خم نشوید بلکه از اطرافیان خود بخواهید وزنتان را به شما اعلام کنند.‌
  • می‌توانید از وزنه‌های فلزی استاندارد در ابعاد دو یا سه کیلویی برای بررسی دقت اندازه گیری ترازوی خود استفاده کنید و وزن نشان داده شده به وسیله ترازو را با عدد وزنه مقایسه کنید.
برچسب ها

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن