کتاب و مجله

۷ دلیل برای خواندن کتاب خاطرات یک بچه‌ی چلمن

کتاب خاطرات یک بچه‌ی چلمن یک رمان کمیک و خنده‌دار با تصویرسازیای بانمکه که جف کینی اون رو نوشته. این کتاب هجده جلده و کتاب‌های بعدی هم توراهه. این کتاب درباره‌ی یه پسر ۱۲ ساله به اسم گریگوریه که می‌خواد بره مدرسه راهنمایی و تصمیم می‌گیره تو مدرسه جدید دوستای زیادی پیدا کنه و جزو بچه معروفا بشه اما عوضش هی کارای خنده‌دار می‌کنه و به یک بچه چلمن تبدیل میشه.

جف کینی نویسنده و تصویرساز این کتابا یه مرد ۴۵ ساله است که یه کمی هم شبیه بچه‌های چلمنه. جف وقتی بچه بود دلش می‌خواست وقتی بزرگ شد تو روزنامه کاریکاتور بکشه اما بزرگ که شد، رویاش تغییر کرد و نویسنده کتابای خاطرات یک بچه‌ی چلمن شد. جف ۸ سال قبل از اینکه بتونه کتاباش رو به یه ناشر نشون بده ایده‌ی این کتاب به ذهنش رسید و هشت سال شب و روز و وقت و بی وقت کار کرد تا بالاخره یه روز این کتابا رو به دست یه ناشر تو شهر نیویورک رسوند و حتی بعد از اون هم نتونست این کتابا رو چاپ کنه. اما جف ناامید نشد و کتاباش رو یه سایت گذاشت و اونجا بود که موفقیتش گوش همه رو کر کرد. کتاب اول خاطرات یک بچه‌ی چلمن بیشتر از ۸۰ میلیون بار روی اون سایت خوانده شد و حتی امروز هم روزی ۷۰ هزار بچه میرن و از توی اون سایت این کتابا رو می‌خونن.

اما ما چرا باید این کتابا رو بخونیم؟ اصلا اون ۷۰ هزار تا بچه‌‌ی جدیدی که هر روز به اون ۸۰ میلیون بچه اضافه میشن به چه دلیلی میرن و اون کتاباب رو می‌خونن؟ وایسید تا با هم یکی یکی دلیلای خوندن این کتابای خفن و مشهور رو بگیم.

باحال و خنده‌داره: این بچه چلمن از اون بچه‌هاییه که میشه بهش حسابی خندید و انقدر باحاله که شاید مجبور باشیم دوباره و دوباره بخونیمش تا هی بخندیم. اما این خنده‌ها به حماقت گریگوری نیست به باحالی و گاهی بدشانسی اونه!

کتاب خاطرات یک بچه چلمن 2 اثر جف کینی

تهیه این کتاب از دیجی کالا

انگار واقعا یه آدم ۱۲ ساله نوشتتش:

آدم بزرگا اصلا حرفای ما رو نمی‌فهمن ولی جف کینی با اینکه یه آدم بزرگه میدونه ما چجوری فکر می‌کنیم و چی دوست داریم. شاید به خاطر اینکه خودش هم یه بچه چلمنه! اصلا می‌خوایم مدال افتخاری بدیم بهش که بیاد جزو گروه خودمون.

کتاب خاطرات یک بچه‎ی چلمن اثر جف کینی

تهیه این کتاب از دیجی کالا

تصویرسازیاش:

تصویرسازیاشو دیدی؟ یک کله گرد می‌کشه, یه دماغ گردالی و دوتا گوش نیم‌دایره‌ای. و تازه، یه سری از انگشتای شخصیتا توش نیست و کلا خیلی عجیب غریبه ام از اون عجیبای باحال که آدم کیف می‌کنه از دیدنشون.

کتاب خاطرات یک بچه ی چلمن 9 اثر جف کینیتهیه این کتاب از دیجی کالا

واقعیه:

وقتی می‌گم واقعیه منظورم این نیست که حتما واقعیه. اما فکر می‌کنم جف کینی یه سری از چیزایی که برا خودش اتفاق افتاده رو آورده و میگه داستانه. اما اگر داستان باشه هم خیلی خوبه چون یه وقتایی فکر می‌کنم منم یه بچه چلمنم اما تنها نیستم.

کتاب خاطرات یک بچه‎ی چلمن اثر جف کینی

تهیه این کتاب از دیجی کالا

فیلماشم ساختن:

میدونم فیلم مثل کتاب نمیشه اما من خیلی خوشم میاد که یه کتابی که خوندم فیلمشم بسازن و من هی کلمه‌هایی که تو ذهن خودم رژه میرفتن رو با اون چیزایی که کارگردان برامون ساخته مقایسه کنم. تازه اگه فیلمش بد بود میتونیم به اونایی که کتاباشو نخوندن فخر بفروشیم که “دِکی این فلیمه که چیزی نیست، باید کتابو بخونی تا بفهمی”

کتاب خاطرات یک بچه‎ی چلمن اثر جف کینی

تهیه این کتاب از دیجی کالا

یه عالمه کتاب داره:

تا الان ۱۸ تا کتاب از خاطره‌های یک بچه چلمن منتشر شده و اینجور که معلومه حالا حالا ها ادامه داره. پس مثل بقیه کتابا نیست که بخونیمش و هی دلمون براش تنگ بشه و می‌تونیم این ۱۸ تا کتاب رو بخونیم تا کتابای دیگه بیاد.

کتاب خاطرات یک بچه ی چلمن 14 اثر جف کینی انتشارات حوض نقره

تهیه این کتاب از دیجی کالا

به دوستان هدیه بدی ودرباره‌ کتابا باهاشون حرف بزنی:

حالا درسته تو دنیایی به دنیا اومدیم که یه عالمه بازی ویدئویی هست اما دلیل نمیشه لذت خوندن کتاب کاغذی رو مثل مامان باباهامون تجربه نکنیم و به هم کتاب هدیه ندیم. تازه وقتی آدم به بهترین دوستش کتاب مورد علاقه شو هدیه میده میتونه توقع داشته باشه که بعد از خوندنش کلی حرف جدید دارن با هم بزنن.

کتاب خاطرات یک بچه ی چلمن 1 اثر جف کینی

تهیه این کتاب از دیجی کالا

برچسب ها

ضحا تاجیک

هجده ساله بودم که با رویای نوشتن رشته‌ی روزنامه‌نگاری را در دانشگاه انتخاب کردم و بعد از چند سال کار در این رشته آن را کنار گذاشتم و بار دیگر به‌خاطر عشقم به خیاطی و لباس وارد دانشگاه شدم و به خواندن رشته‌ی طراحی پارچه و لباس مشغول شدم. از هفده سالگی وارد دنیای مد شدم و از وقتی به یاد دارم در حال نوشتنم. من عاشق لباس‌های رنگارنگ، کتاب‌های اسرارآمیز و فیلم‌های کلاسیک فرانسوی‌ام.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن