اینستاگرام کلاغه
پوشاک و اکسسوری زنانه

۷ ترند از مجموعه‌های کروز ۲۰۲۰ و معرفی چند استایل زنانه که می‌توانید آنلاین تهیه کنید

اکثر برندهای بزرگ دنیا مانند شانل، ژیووانشی، گوچی، دیور و… مجموعه‌های کروز ۲۰۲۰ (یا ریزورت به لباس‌هایی گفته می‌شود که برای مسافرت به خصوص مسافرت‌های تفریحی روی کشتی یا سواحل گرم طراحی می‌شوند) خود را نمایش داده‌اند و با تماشا و بررسی تک تک آن‌ها می‌توان ترندهای امسال را پیش‌بینی کرد و در صورت علاقه با توجه به آن لباس پوشید. برندها نمایش‌ این مجموع لباس‌های خود را اکثراً در مناطق دیدنی برپا می‌کنند مثلاً دیور امسال مجموعه‌ی خود را در مراکش نمایش داد، پرادا و لویی ویتون در نیویورک، مکس مرا در برلین، کلویی در شانگهای و شانل و طراح جدید او امسال در پاریس ماندند و نمایش خود را در یک ایستگاه قطار برگزار کردند.

همیشه مدها را افراد تأثیرگذار مانند طراحان و کارگردان‌های خلاق برندهای معتبر تعیین می‌کنند و امسال این طراحان، در چند ویژگی و لباس مشترک به ما نشان دادند مدهای امسال می‌تواند به چه سمتی پیش رود.

کت و شلوار:

کت و شلوار پوشیدن برای خانم‌ها را اولین بار ایو سن لورن در سال ۱۹۶۶ با مجموعه‌ای به نام le smoking مد کرد. این مجموعه با نظرات منفی بسیاری از افراد روبرو شد و درست مانند هر چیز نویی مخالفانی داشت. چراکه سن لورن از لباس‌های مردانه الهام گرفته بود و آن را برای اندام خانم‌ها دوباره طراحی و تولید کرده بود. اما رفته رفته پوشیدن کت و شلوار در میان زنان زیادی جای خود را باز کرد. در سال ۲۰۱۸ دوباره پوشیدن کت و شلوار مد شد و این لباس با هیجان زیاد و پارچه‌های جدید و نوآوری‌های زیادی وارد کمد خانم‌های روی مد شد.

امسال نیز مانند دو سال گذشته برندها در طراحی‌های خود از کت و شلوار و تاکسیدو برای مجموعه‌ی کروزشان استفاده کردند. برندهایی مانند شانل، بربری، کلویی، آتوزارا، استلا مک کارتنی و … همگی کت و شلوارهایی با فرم‌های گوناکون در مجموعه‌های خود داشتند. با وجود اینکه این لباس‌ها همه در یک سری ویژگی‌ها مشترک بود اما در عین حال متفاوت هم بودند. مثلاً کت و شلوار بربری بسیار تنگ و قالب بدن به همراه یک جلیقه با شلواری کوتاه بود در حالی که استلا مک کارتنی شلواری راسته و بلند با کتی گشاد را ست کرده بود. با توجه به این لباس‌ها می‌توان فهمید به طور کلی پوشیدن انواع کت و شلوار برای خانم‌ها در سال ۲۰۲۰ همچنان یکی از مدها است.

بخوانید: راهنمای انتخاب گوشواره براساس فرم صورت

کت و شلوار زنانه ساتین

کت و شلوار زنانه ساتین

مشاهده در دیجی کالا

کت و شلوار زنانه بورونیا

کت و شلوار زنانه بورونیا

مشاهده در دیجی کالا

رنگ نارنجی:

انگار در سال ۲۰۲۰ نارنجی واقعا مشکی جدید است. بسیاری از مجموعه‌های کروز امسال از رنگ نارنجی در لباس‌های خود استفاده کرده بودند. این نارنجی‌ها در طیف‌های گوناگون دیده می‌شد. از کت نارنجی مایل به قرمز پرادا و پیراهن و بوت یکدست نارنجی ژیوانشی تا نارنجی‌های مایل به قهوه‌ای در برند کلویی. به طور قطع می‌توان گفت امسال، سال پوشیدن نارنجی است.

برای پوشیدن نارنجی به این نکته توجه کنید که حتما به رنگ پوستتان بیاید و شما می‌توانید با آزمایش ساده‌ای متوجه شوید چه طیفی از نارنجی برای شما مناسب‌تر است. اگر رنگ رگ‌های دستتان مایل به سبز است از رنگ‌های نارنجی گرم‌تر (مانند نارنجی‌های مایل به قرمز یا قهوه‌ای) استفاده کنید و اگر رگ‌های دستتان مایل به آبی است از نارنجی‌های سردتر(رنگ‌های کالباسی) استفاده کنید.

این نارنجی‌ها را می‌توان مونوکروم پوشید یعنی سرتاپا نارنجی بپوشید و فقط نوع بافت پارچه را تغییر دهید و یا یک تکه لباس کوچک را نارنجی انتخاب کنید و سپس رنگ‌های دیگری را با آن ست کنید. بهترین ست‌ها می‌تواند ست نارنجی با انواع طیف قهوه‌ای، سبز زیتونی، بژ و سفید باشد.
شما می‌توانید از این ترند در زندگی روزمره خود استفاده کنید.

بخوانید: راهنمای خرید عینک آفتابی زنانه و مردانه

شومیز زنانه لیزا

شومیز زنانه لیزا

مشاهده در دیجی کالا

سرهمی یقه هفت زنانه

سرهمی یقه هفت زنانه

مشاهده در دیجی کالا

سرشانه‌های برجسته:

امسال برند بالمین سرشانه‌های بسیار برجسته‌تری از حد معمول را به نمایش گذاشت اما برندهای دیگر مثل لویی ویتون و موسکینو هم سرشانه‌های برجسته و بزرگ طراحی کردند. می‌توان با توجه به موجی از آستین‌های پفی که در لباس‌های فصل‌های قبل دیده می‌شد، سرشانه‌های برجسته و پر از تزئینات را هم افزود و مد سال ۲۰۲۰ را بدست آورد.

برای پوشیدن لباس‌هایی با سرشانه‌های بزرگ دقت کنید که اگر فرم اندام شما سیبی شکل یا مثلث برعکس است به هیچ وجه از این مد پیروی نکنید. این مد بیشتر مناسب خانم‌هایی با فرم بدن گلابی شکل است زیرا می‌تواند بالاتنه‌ی ظریف را با پایین‌تنه برجسته‌ی آن‌ها هماهنگ کند و تعادل و توازن زیبایی را به اندام آن‌ها ببخشد.

اگر سرشانه‌های برجسته و بزرگ با سلیقه‌ی شما همخوانی ندارد، می‌توانید با کمی تغییر و فقط استفاده از تزئینات در سرشانه از این مد استفاده کنید. حتی با برهنه گذاشتن و برش دادن سرشانه نیز می‌توانید به این اثر دست یابید و هر آنچه نگاه و توجه را به سمت شانه‌ها ببرد در این ترند طبقه‌بندی می‌شود.

بخوانید: راهنمای خرید مایو برای زنان

بلوز یقه گرد زنانه

بلوز یقه گرد زنانه 

مشاهده در دیجی کالا

گل گلی:

لباس‌ها و پارچه‌های گل‌گلی همیشه یکی از محبوب‌ترین لباس‌ها به خصوص برای فصل‌های گرم سال مانند بهار و تابستان بوده است و امسال در مجموعه‌ی کروز اکثر برندها از طرح‌های گلدار استفاده‌ی زیادی شده است. یکی از برندهای نوظهور به نام بازی در نیویورک طوری از این گل گلی‌ها استفاده کره است که انگار ملافه‌ی رختخواب مادر بزرگ است و شما آن را اتفاقی دور بدن خود پیچیده‌اید و در اوج ناباوری این لباس حتی قشنگ هم هست. ژیوانشی هم در لباس‌های خود از پارچه‌های طرحدار با حاشیه‌ی ساده استفاده کرده است.

گویی لباس‌ها دشت‌هایی از گل است که به چمن می‌رسد و طرح‌های شلوغ گل‌دار جای خود را به سادگی چمن می‌دهد. استفاده از رنگ‌های طبیعی این حس را در این لباس‌ها چندبرابر کرده است. شانل مانند فصل‌های قبل، از گل‌های برجسته استفاده کرده و پرادا طرح‌های سنتی‌تر را روی لباس‌های گلدار خود چاپ کرده است. تمام این تحلیل‌ها نشان می‌دهد می‌توانیم در سال ۲۰۱۸ توقع اوج‌گیری دوباره‌ی لباس‌های گل‌گلی زیادی را داشته باشیم و خودمان هم با کمی ذوق و خلاقیت از گل و پارچه‌های گل‌دار در لباس‌هایمان استفاده کنیم.

بخوانید: نکاتی برای پوشاندن شکم بدون استفاده از گن و راهنمای خرید چند مدل مناسب

بلوز یقه گرد زنانه – مانگو

بلوز یقه گرد زنانه - مانگو

مشاهده در دیجی کالا

متالیک:

منظورم از متالیک در این‌جا انواع فلزهای استفاده شده در لباس و انواع رنگ‌های متالیک مانند نقره‌ای، طلایی، برنزی و… است. در سال‌های قبل بسیاری از برندها از پارچه‌ها پولکی در مجموعه‌های کروز خود استفاده کرده بودند و به همان ترتیب ما شاهد ظهور لباس‌های پولکی و لمه زیادی در سراسر جهان بودیم و امسال این پارچه‌ها به بافت‌هایی ساده‌تر با رنگ‌هایی محدودتر تبدیل شده‌اند. برندهایی مانند تیبی، لویی ویتان، پاکو رابان، ایزابل مارانت، والنتینو و… امسال در طراحی‌های خود از لباس‌هایی با پارچه‌ها و تزئینات متالیک استفاده کرده بودند.

در پوشیدن لباس‌هایی با این نوع پارچه‌ها حتما باید توجه کنید رنگ مناسب را برای پوستتان انتخاب کنید. برای این کار دوباره به رگ‌های قسمت داخلی مچ دستتان نگاه کنید. اگر رگ‌ها مایل به سبز باشند رنگ زیرپوست شما گرم است و باید به سمت رنگ‌های طلایی بروید. و اگر رگ‌های قسمت داخلی مچ دستتان به آبی تمایل داشت، رنگ زیرپوستتان سرد است و باید از نقره‌ای استفاده کنید.

شما هم می‌توانید رد استایل روزمره‌ی خود از این ترندها الهام بگیرید.

بخوانید: راهنمای کامل خرید و راه رفتن در کفش پاشنه‌ بلند

پیراهن مجلسی کوتاه زنانه – کوییز

پیراهن مجلسی کوتاه زنانه - کوییز

مشاهده در دیجی کالا

بلوز آستین حلقه ای زنانه – امپریال

بلوز آستین حلقه ای زنانه - امپریال

مشاهده در دیجی کالا

لباس‌های بوهومین:

همانطور که پیش‌تر توضیح داده بودم، بوهومین‌ها قبیله‌ای در چک امروزی بودند که اکثر آن‌ها کولی بودند و لباس‌هایی کولی‌وار می‌پوشیدند. امروزه به لباس‌هایی آزاد و کولی‌وار، لباس‌های بوهومین گفته می‌شود. طرح‌های درشت، پیراهن‌ها و دامن‌های چین‌دار، سربند، شلوارهای گشاد، استفاده زیاد از زیورآلات درشت مانند انگشتر یا گوشواره‌های رنگی را تصور کنید.

تمامی این‌ها می‌توانند المان‌هایی از استایل بوهومین باشند. امسال برندهای زیادی به خصوص والنتینو و گوچی از این المان‌ها در طراحی‌های خود استفاده کرده بودند. به نظر می‌رسد این استایل که در دهه‌ی ۷۰ میلادی خیلی پرطرفدار و محبوب بود دوباره مد خواهد شد و به دلیل راحتی پوشش در سراسر جهان از آن پیروی خواهند کرد. در این نوع استایل که اکثر هیپی‌ها از آن استفاده می‌کنند رنگ‌های تند و زنده و زمینی مانند انواع قرمز، زرد، قهوه‌ای و سبز زیاد به چشم می‌خورد.

شما هم می‌توانید ر استایل روزمره‌ی خود از این ترندها الهام بگیرید.

بخوانید:‌ ۱۰ مدل شلوار زنانه برای فصل تابستان

شلوار زنانه چترفیروزه مدل سندبادی

شلوار زنانه چترفیروزه مدل سندبادی 

مشاهده در دیجی کالا

پیراهن زنانه مای میشل

پیراهن زنانه مای میشل 

مشاهده در دیجی کالا

طرح‌های رمانتیک:

در چند سال گذشته برندهای بزرگ زیادی مانند گوچی و دیور در لباس‌های خود بسیار از مسائل سیاسی و اجتماعی الهام می‌گرفتند. مثلاً دیور دو سال پیاپی به مسئله‌ی فمنیسم پرداخت و گوچی فصل‌های گذشته مبارزه علیه خشونت و استفاده از اسلحه رو در طرح‌های خود رواج داد و حتی ۵۰۰ هزار دلار از درآمد خود را صرف این مسائل سیاسی کرد. اما امسال در مجموعه کروز این برندها شاهد طرح‌های رمانتیک‌تری هستیم. طرح‌های رمانتیکی که ویکتوریایی نیست، ما را یاد لیلی و مجنون نمی‌اندازد. طرح‌هایی که همچنان لایه‌هایی از سیاست و اجتماع را درون خود دارد.

در این لباس‌ها از پارچه‌های لطیف و ظریف مانند انواع تور، حریر و ارگانزا و رنگ‌های سفید، صورتی و بژ استفاده شده اما طرح‌ها پیام‌هایی عمیق‌تر همراه دارند. و این پیام‌ها یا با برش‌ها و یا با استفاده از اکسسوری‌ها به بیننده انتقال داده می‌شود. طراحی مد تنها هنری است که می‌توان از هنر دست هنرمند به طور روزمره استفاده کرد و همچنان پیام اجتماعی، سیاسی و یا شخصی هنرمند را با خود به همراه داشت و شاید دلیل علاقه‌ی افراد زیادی به این هنر نیز همین کاربردی بودنش باشد.

شما هم می‌توانید در استایل روزمره‌ی خود از این ترندها الهام بگیرید.

پیراهن مجلسی زنانه

پیراهن مجلسی زنانه بصیر ایران مدل 1002

مشاهده در دیجی کالا

بلوز آستین حلقه ای زنانه – امپریال

بلوز آستین حلقه ای زنانه - امپریال

مشاهده در دیجی کالا

برچسب ها
کلاغه در تلگرام

ضحا تاجیک

هجده ساله بودم که با رویای نوشتن رشته‌ی روزنامه‌نگاری را در دانشگاه انتخاب کردم و بعد از چند سال کار در این رشته آن را کنار گذاشتم و بار دیگر به‌خاطر عشقم به خیاطی و لباس وارد دانشگاه شدم و به خواندن رشته‌ی طراحی پارچه و لباس مشغول شدم. از هفده سالگی وارد دنیای مد شدم و از وقتی به یاد دارم در حال نوشتنم. من عاشق لباس‌های رنگارنگ، کتاب‌های اسرارآمیز و فیلم‌های کلاسیک فرانسوی‌ام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن