بازارکتاب و مجله

معرفی بهترین کتاب‌ها برای آموزش سواد مالی به کودکان

اگر بخواهیم از جای خالی یک درس در بین دروس مدارس برای کودکان یاد کنیم، آموزش سواد مالی در ابتدای این فهرست قرار می‌گیرد. حتی بسیاری از بزرگسالان هم در زمینه سواد مالی آموزش صحیحی ندیده‌اند. بیشتر دیدگاه‌ افراد بزرگسال در این‌باره براساس آزمایش، خطا و شکست‌ها و موفقیت‌ها در زندگی است که براساس باور خود در این موضوع به آن رسیده‌اند. انتقال و آموزش این دانش و تجربه به کودکان حتی اگر هم درست باشد کار ساده‌ای نخواهد بود. مجموعه کتاب‌های آموزش سواد مالی با همکاری آکادمی هوش مالی، توسط انتشارات قدیانی کتاب‌هایی را برای آموزش سواد مالی کودکان منتشر کرده است. در ادامه با معرفی بهترین کتاب‌ها از این مجموعه انتخاب شما را برای خرید کتاب آموزش مالی به کودکان آسان می‌کنیم.

به اندازه‌ی پولم خرید می‌کنم اثر شرول ویلیس هادسون

کتاب آموزش سواد مالی به کودکان 3 به اندازه‌ی پولم خرید می‌کنم اثر شرول ویلیس هادسون

تهیه این کتاب از دیجی کالا

بسیاری از کودکان دوست دارند تا برای تولد دوستانشان بدون دخالت پدر و مادر و با نظر خودشان هدیه‌ بگیرند. موضوع این کتاب همین است که جیلو می‌خواهد برای تولد دوستش هدیه‌ای بگیرد. مادر جیلو به او اجازه می‌دهد با توجه به اندازه پولی خود و همچنین سلیقه‌ی دوستش و اجناس فروشگاه برای خرید هدیه تولد اقدام کند.

سه کیسه پشم به جای پول اثر ننسی شو

آموزش سواد مالی به کودکان 15 سه کیسه پشم به جای پول اثر ننسی شو

تهیه این کتاب از دیجی کالا

با این داستان به سادگی و البته به زیبایی اهمیت پول در خرید و فروش برای کودکان روشن می‌شود. موضوع کتاب از این قرار است گوسفندان می‌خواهند برای دوست خود جشن تولد و هدیه بگیرند، اما پول کم می‌آورند. آن‌ها می‌خواهند مشکل را به روشی حل کنند که یک گوسفند از پس آن برمی‌آید. با این داستان به کودک خود نحوه صحیح خرید کردن و ارزش پول را می‌آموزید.

از من کلاه بخرید اثر دیو هوروویتس

کتاب آموزش سواد مالی به کودکان 1 از من کلاه بخرید اثر دیو هوروویتس

تهیه این کتاب از دیجی کالا

کودکان باید این مساله را یاد بگیرند اگر کسی به دنبال موفقیت در کار فروش است باید به نیاز مصرف‌کنندگان توجه داشته باشد. داستان «از من کلاه بخرید» داستان دو دوست به نام کارل و فرانک است که می‌خواهند در بازار کلاه بفروشند. در ابتدا کلاه آن‌ها طرفدار ندارد تا اینکه در یک روز بارانی تمام کلاه‌هایشان به فروش می‌رسد. در این کتاب نویسنده سعی دارد در قالب این داستان از نیازهای افراد در شرایط مختلف صحبت کند.

وقت خرید با مامان اثر مرسرمیر

آموزش سواد مالی به کودکان 13 وقت خرید با مامان اثر مرسرمیر

تهیه این کتاب از دیجی کالا

برای بسیاری از پدر و مادرها پیش‌آمده که با کودک خود به خرید بروند و کودک هم در حین خرید مدام چیزهایی را از والدین خود بخواهد. این کتاب می‌خواهد به کودکان این را بیاموزد که برای خرید هرچیزی که نیاز است به فروشگاه می‌آیند، نه هر آن‌چیزی که بدون توجه به نیاز دلشان بخواهد. هدف اصلی این کتاب این است تا کودکان اختلاف میان نیاز، خواسته و آرزو را به خوبی درک کنند.

کلبه‌ام را ساده می‌سازم اثر دی.بی.جانسون

کتاب آموزش سواد مالی به کودکان 5 کلبه‌ام را ساده می‌سازم اثر دی.بی.جانسون

تهیه این کتاب از دیجی کالا

در آموزش سواد مالی به کودکان، پس اندازکردن در مقابل خرج کردن دو ارزش بسیار مهم است که باید توسط والدین به کودکان آموزش داده شود. این کتاب به کودک یاد می‌دهد که با یک برنامه خرج و پس‌انداز و کمی دقت در مخارج می‌توان هزینه‌ها را پایین تر آورد. می‌توان ساده زندگی کرد و جلو هزینه‌های زیاد را گرفت تا برای آینده پس اندازه وجود داشته باشد.

اولین پول تو جیبی من اثر شئران لوئیس

آموزش سواد مالی به کودکان 11 اولین پول تو جیبی من اثر شئران لوئیس

تهیه این کتاب از دیجی کالا

اگر والدین کمی بیشتر به کودکان پول تو جیبی بدهند و آن‌ها را تشویق به پس‌انداز کردن کنند تا حد زیادی طعم استقلال مالی را تجربه می‌کنند. کودک با پول تو جیبی می‌تواند برای خودش خرج کند و هنگام خرید نیازهای اندک روزمره‌اش تصمیم بگیرد و انتخاب کند. در این کتاب تلاش شده تا در کنار روش‌ها و رفتارهای صحیح خرج‌کردن، کودک ارزش واقعی پس‌انداز را یاد بگیرد و با لذت این موضوع آشنا شود.

پولم چه زود تمام شد! اثر روزمری ولز

کتاب آموزش سواد مالی به کودکان 9 پولم چه زود تمام شد! اثر روزمری ولز

تهیه این کتاب از دیجی کالا

این کتاب نحوه صحیح خرید کردن و ارزش پول را به کودکان آموزش می‌دهد. در این کتاب مکس کوچک و بی‌تجربه برای خرید هدیه تولد مادربزرگ به بازار می‌رود. مکس بی توجه به مقدار پول، خرید گران و دلبخواهی کرده و کیف پول خواهرش را خالی می‌کند. به قدری خرج کردن مکس بدون حساس و کتاب است که در نهایت حتی پولی برای برگشت به خانه برایشان باقی نمی‌ماند. با خواندن این کتاب برای کودک خود به او آموزش می‌دهید که اگر خرج کردن پول به درستی برنامه‌ریزی شده باشد، لذت بخش خواهد بود.

چه روزی قلکم را بشکنم اثر مارک براون

کتاب آموزش سواد مالی به کودکان 10 چه روزی قلکم را بشکنم اثر مارک براون

تهیه این کتاب از دیجی کالا

قهرمان این داستان رتو خیلی اهل پس‌انداز کردن نیست. اما در مقابل عاشق این است تا دوستانش را به انواع و اقسام خوراکی‌ها مهمان کند. اما برای آرتور اتفاقی می‌افتد که تصمیم می‎گیرد رفتارش را تغییر دهد. رتو باید تا روز دستیابی به آن هدف پس‌انداز و صبر کند و هیچ خرجی نداشته باشد.

چی لازم دارم، چی می‌خرم! اثر روزمری ولز

کتاب آموزش سواد مالی به کودکان 7 چی لازم دارم، چی می‌خرم! اثر روزمری ولز

تهیه این کتاب از دیجی کالا

اهمیت این موضوع و یاد دادن آن به کودکان بسیار مهم است که بگوییم خرج کردن باید متناسب با نیازهای ما باشد. مکس در این داستان لباسی با اژدها می‌خواهد ولی بیش از آن به یک شلوار نو نیاز دارد. پول مکس برای خرید هر دو کافی نیست و مجبور می‌شود دست به انتخاب بزند. انتخاب مکس کدام است؟نیازش یا خواسته‌اش؟

چطوری پول اسکیت را جور کنم اثر مرسر میر

آموزش سواد مالی به کودکان 8 چطوری پول اسکیت را جور کنم اثر مرسر میر

تهیه این کتاب از دیجی کالا

در انجام بسیاری از کارها به حضور کودکان نیاز است. به طور مثال مرتب کردن اتاق یکی از همان کارهاست که می‌توان برای انجام آن جایزه پولی به کودکان داد. با خواندن این کتاب به کودک اهمیت کار کردن و پول درآوردن و دستیابی به چیزهایی که دوست دارند را آموزش می‌دهید. اگر به کودکان بگوییم با انجام یک سری از کارها و دریافت دستمزد در ازای آن می‌توانند پس‌انداز کنند و در نهایت به آن چیزی که دوست دارند برسند از این ایده استقبال می‌کنند.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن