لوازم سفر، کمپینگ و کوهنوردی

بهترین لوازمی که برای یک هیچ هایک موفق نیاز دارید

اگر به سفرهای هیچ هایکی علاقه دارید، یا در حال حاضر هیچ هایکر هستید، حتما میدانید که وسایل حرفه ای و مناسب این کار در تجربه خوب شما دارای اهمیت بسزایی هستند. ما در این مطلب قصد داریم بهترین وسایل روز که همراه داشتن آن برای هیچ هایکرها لازم و ضروری است معرفی کنیم. از هر وسیله در سه گروه بهترین وسیله ای که در بازار موجود است، بهترین وسیله با بودجه محدود و بهترین وسیله برای تازه واردها معرفی شده اند تا متناسب با نیاز و توانایی خود یکی از این سه را انتخاب کنید.

بهترین وسیله ی بازار، بهترین وسیله ای است که میتوانید تهیه کنید، فارغ از قیمت آن، این وسیله قرار است به طور کامل نیازهای مورد انتظار و تعریف شده شما در آن گروه را مرتفع سازد. و شما با تهیه این وسیله مطمئن خواهید بود تا سالها نیاز به جایگزینی و یا تهیه ابزار دیگری برای تکمیل وسیله خود نخواهید داشت.

بصرفه ترین همان وسیله ی مورد نیاز شما با قیمت مناسبتر میباشد که علاوه بر تامین حداکثری نیازهای شما، از کیفیت خوبی نیز برخوردار است. شاید این وسیله بهترین انتخاب موجود نباشد اما میتوانید مطمئن باشید که جزو بهترین های بازار است.

بهترین آماتور حرفه ای برای آنهایی است که میخواهند تازه به گردشگری و هیچ هایک روی بیاورند، قصد انجام مداوم و حرفه ای این نوع از گردشگری را ندارند، معمولا وسایلشان کمتر از بقیه بکپکرها است و ابزار آنها قرار نیست خیلی حرفه ای و بروز باشد، اما تمام نیازهای آنهارا پوشش میدهد.

انتخاب کوله پشتی

اولین و مهمترین وسیله برای سفر هیچ هایکی کوله پشتی میباشد، این وسیله قرار است علاوه بر حمل تمام و کمال وسایل شما، در طول سفر روی دوش شما باشد، پس مقاومت آن دربرابر فشار، فضای مناسب، راحتی در استفاده و توزیع مناسب نیروی وارده بر بدن شما از ویژگی های مهم این وسیله میباشد.

بهترین کوله پشتی

کوله پشتی کوهنوردی ۵۰ لیتری آسپری مدل اورا AG 50 سایز WS

کوله پشتی کوهنوردی 50 لیتری آسپری مدل اورا AG 50 سایز WS

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کوله پشتی اسپری، مدل اورا یک کوله پشتی با فضای داخلی ۵۰ لیتر میباشد که از بهترین کوله پشتیهای موجود در دنیاست. این کوله با وزن ۱۷۰۰ گرم از سبکی کم نظیری در بین کوله های مشابه بهره میبرد. شما با این کوله میتوانید باری معادل ۲۰ کیلوگرم را براحتی و بدون احساس خستگی در مسیرهای طولانی حمل کنید، سیستم انتقال نیروی بینظیر اسپری بنام آنتی گرویتی ( ضد جاذبه ) در این کوله باعث شده تا شما حتی با بارهای سنگین هم متوجه این کوله نشوید، و اگر نظر مارا میخواهید واقعا بعد از چند صد متر پیاده روی دیگر فراموش خواهید کرد که این کوله بر پشت شما قرار دارد.

همچنین این کوله دارای امکانات خاص دیگری مانند امکان جدا شدن کله کوله و تبدیل آن به کوله پشتی مجزا، جیب های جداساز متفاوت روی کوله و قسمت ویژه البسه تر در ورودی کوله میباشد.

مقرون به صرفه‌ترین کوله پشتی

کوله پشتی کوهنوردی ۵۵+۵ لیتری آی وان مدل ۸۰۹۸

کوله پشتی کوهنوردی 55+5 لیتری آی وان مدل 8098

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر بدنبال یک کوله پشتی خوب با قیمت مناسب میگردید، بهترین انتخاب شما کوله پشتی آیوان خواهد بود، این کوله با حجم ۵۵ لیتر که قابلیت افزایش تا ۵ لیتر دیگر هم دارد، میتواند انتخاب مناسبی برای هیچ هایکرهای جوان باشد. کیفیت خوب ساخت، تحمل بالای وزن همچنین وزن مناسب آن با ۲ کیلوگرم از ویژگی های آن میباشد.

توری پشتی آن به تهویه راحت هوا کمک میکند، و از عرق سوز شدن پشت شما جلوگیری خواهد کرد. همچنین بند های تعبیه شده برای فشرده سازی و توزیع بار بخوبی عمل میکنند و براحتی خواهید توانست با این کوله ۲۰ الی ۲۲ کیلوگرم بار را جابجا کنید.

کوله پشتی برای افراد آماتور و حرفه‌ای

کوله پشتی کوهنوردی ۴۰ لیتری پکینیو 

کوله پشتی کوهنوردی 40 لیتری پکینیو مدل 1391

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر قصد تجربه هیچ هایک را دارید و قرار است با گروهی همراه شوید، بهترین گزینه برای شما که سفرهایتان در طول سال محدود میباشد، کوله پشتی کله گاوی ۴۰ لیتری است. این کوله با کیفیت مناسب و قیمت خوب مناسب سفرهای سبک بکپکی و هیچ هایکی است، وزن آن ۱۲۰۰ گرم میباشد و خیال شما را از بابت حجیم و سنگین شدن بارتان راحت خواهد کرد.

تهویه هوای مناسب در پشت کوله، محفظه ویژه لباسهای خیس و تر، ۴ جیب بیرونی برای وسایل متفاوت از جمله امکاناتی است که این کوله در اختیار شما قرار خواهد داد.

انتخاب ظروف غذا برای کمپینگ و کوهنوردی

نیاز به تغذیه مناسب در همه سفرها خصوصا سفرهای هیچ هایکی امری است بدیهی، از آنجایی که بکپکینگ و هیجهایک از جمله سفرهای با هزینه پایین بحساب می آیند، واضح است که بسیاری از وعده های غذایی خود را به طور شخصی تهیه و صرف کنید، لذا داشتن ظروف مناسب یکی دیگر از ملزومات این سفر میباشد.
بهترین

بخوانید: بهترین تجهیزات برای پخت پز در کمپینگ

مجموعه ظروف غذای سفری پریموس مدل LiTech

مجموعه ظروف غذای سفری پریموس مدل LiTech

 

مشاهده این محصول در دیجی کالا

ظروف سفری پریموس، با جنس آلومینیوم و روکش ضد چسبندگی و مقاوم تیتانیوم بهترین گزینه موجود برای پخت و پز شما بحساب می آیند، این ظروف با وزن بسیار کم علاوه بر راحتی در پخت و پز، در شستشو هم کار شمارا راحت کرده و نگرانی از بابت عدم دسترسی به تجهیزات در سفر را برای شما کم خواهند کرد

قاشق سفری آلوکس

قاشق سفری آلوکس مدل TW-104

مشاهده این محصول در دیجی کالا

همچنین در کنار این ظروف داشتن قاشق تیتانیومی آلوکس پیشنهاد میگردد که علاوه بر مقاومت بسیار بالای آن به راحتی تا شده و قابلیت حمل راحت آن باعث میشود یکی از وسایل سفر محبوبتان باشد

مقرون به صرفه ترین ظروف غذا

مجموعه ظروف سفری

مجموعه ظروف سفری مدل DS-200

 

مشاهده این محصول در دیجی کالا

ظروف غذای طرح کمپسور، با داشتن یک ماهیتابه سفری و یک قابلمه نیاز شمارا جهت تهیه غذا برای ۲ الی ۳ نفر به راحتی برآورده میکند، علاوه بر این در این ست یک کفگیر چوبی و چند پیاله و آبکش نیز وجود دارد تا در صورت نیاز از آنها استفاده کنید.

مجموعه قاشق، چنگال و چاقو سفری

مجموعه قاشق، چنگال و چاقو سفری مدل K603

مشاهده این محصول در دیجی کالا

 

قاشق و چنگال های سفری مدل k603 هرچند همانند قاشق و چنگال آلوکس کم جا نیستند، اما از کیفیت مناسبی برخوردارند و وزن بسیار خوبی دارند، استفاده ازین قاشق و چنگال ها میتواند خاطره خوبی از سفرهایتان برای شما بجا بگذارد.

ظروف غذا برای افراد آماتور و حرفه‌ای هیچ هایکر

مجموعه قاشق و چنگال سفری 

مجموعه قاشق و چنگال سفری مدل01

مشاهده این محصول در دیجی کالا

این مدل قاشق و چنگال، با دوام و بسیار سبک هستند، و اگر قصد سفر سبک بکپکی دارید حتما به آنها نیاز پیدا خواهید کرد، از آنجایی که شما جزو دسته افرادی قرار میگیرید که سفرهایشان محدود و همراه گروه میباشد، نیازی به حمل ظروف پخت و صرف وعده غذایی نخواهید داشت، همراه دشتن یک دست قاشق و چنگال مناسب برای شما کافی خواهد بود، اگر نیاز به ظروف پخت و پز دارید بهترین انتخاب شما، ظروف غذای معرفی شده در دسته بصرفه ترین خواهد بود

انتخاب زیرانداز

فرقی نمیکند مقصد شما برای استراحت شبانه هاستل های بین راهی و شهری باشند یا چادر و آسمان پرستاره، در هر صورت شما به زیر انداز احتیاج پیدا خواهید کرد، و یک زیرانداز خوب نوید یک خواب با کیفیت را بشما میدهد.

بهترین زیرانداز

تشک بادی نیچرهایک

تشک بادی نیچرهایک مدل NH17T023-T

مشاهده این محصول در دیجی کالا

این زیرانداز بادی از برند نیچرهایک، دارای وزن باورنکردی ۳۹۰ گرم و حجم فوق العاده کم در حالت جمع شده است، و بهترین گزینه برای فعالیت حرفه ای شما در سفرهای بکپکی بحساب می آید. استفاده از آن بسیار راحت است و میتوانید چه برای استراحت شبانه چه برای نشستن و استراحت در طول روز در نقاط مختلف از آن استفاده کنید. براحتی باد میشود و جنس روی آن از نایلون با روکش tpu میباشد. از جمله مزیت های این زیرانداز برای شما حمل راحت آن داخل کوله و آزاد شدن سطح خارجی کوله‌تان میباشد

مقرون به صرفه‌ترین زیرانداز

زیرانداز بادی سفری کینگ کمپ مدل CLASSIC FANTASY

زیرانداز بادی سفری کینگ کمپ مدل CLASSIC FANTASY

مشاهده این محصول در دیجی کالا

زیرانداز سفری بادی کینگ کمپ یک زیرانداز خوب با حجم مناسب و وزن نسبتا معقول ۱۵۰۰ گرم یکی از بهترین انتخاب ها با بودجه محدود میباشد که میتواند براحتی نیازهای شمارا برطرف سازد، جنس رویه آن از پلیستر بادوام است و براحتی میتوانید آنرا باد کرده و استفاده کنید. یک کیت تعمیر نیز در کنار بسته آن قرار داده شده تا در صورت آسیب دیدگی زیراناز سریعا بتوانید آنرا برطرف کنید و از سفر خود لذت ببرید.

زیرانداز برای افراد آماتور و حرفه‌ای

زیرانداز سفری تامکس 

زیرانداز سفری تامکس مدل ریبس 60

مشاهده این محصول در دیجی کالا

برای شما که قصد انجام فعالیت طولانی ندارید، و احتمالا تجربه هیچ هایک شما در مکانهای راحت تری انجام خواهد شد، یک زیرانداز فومی بهترین گزینه خواهد بود، این زیرانداز علاوه بر راحتی در استفاده، دارای وزن کمی است و میتواند بر روی طناب های بیرونی کوله شما بنشیند و حمل شود.

انتخاب کیسه خواب یا پتوی سفری

انتخاب این مورد از لوازم سفر هیچ هایکی کاملا بستگی به شرایط و نوع سفرهای شما دارد، اگر شما قرار است در هاستل ها و اقامت گاه های بومی ساکن شوید به جای کیسه خواب به یک پتوی سبک سفری نیاز خواهید داشت زیرا دما محیط مناسب است و اغلب با پتوی سفری راحت ترند، اما اگر قصد کمپینگ دارید حتما از کیسه خواب مناسب با دمای مقصد خود استفاده کنید تا در سفر خود به مشکل نخورید.

کیسه خواب فرینو مدل ۱۲۰۰ Duvet

کیسه خواب فرینو مدل 1200 Duvet

مشاهده این محصول در دیجی کالا

این کیسه خواب از برند محبوب فرینو، مناسب دماهای پایین میباشد و تا منفی ۴ درجه دمای کامفورت یا راحتی آن بحساب می آید. وزن کم آن بدلیل استفاده از متریال پر بجای الیاف که موجب شده حجم کمتری نیز در بسته بندی بگیرد از مزایای آن بحساب می آید.

قیمت آن نسبت به کیه خواب های دیگر بازار گرانتر است اما با خرید آن شما مطمئنی هستید که تمام نیازهای هیچ هایک شمارا پاسخ خواهد داد و نگرانی از بابت خواب شبتان نخواهید داشت.

کیسه خواب جانگل کینگ

کیسه خواب جانگل کینگ کد CY-201701

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کیسه خواب الیاف جانگل کینگ نیز از کیسه خوابهای خوب بازار است که برای مقاصد با دمای بالای صفر قابل استفاده میباشد، قیمت مناسب و همچنین وزن مناسب آن از جمله ویژگی های خوب این کیسه خواب است.

ملحفه کیسه خواب سی تو سامیت 

ملحفه کیسه خواب سی تو سامیت مدل Adaptor COOLMAX Traveller Liner

مشاهده این محصول در دیجی کالا

ملافه یا پتوی سفری سی تو سامیت برای استفاده در مناطق گرم و یا فضاهای بسته بسیار مناسب میباشد، این ملافه با سطح لطیف و زیبا، گرمای بدن شمارا دفع میکند و تنفس بالای پارچه آن باعث میشود رطوبت سطح پوست شما که با عرق بدن ایجاد شده سریعا خشک شود تا شما تجربه یک خواب آسوده را داشته باشید.

انتخاب بطری آب

یکی دیگر از لواز ضروری در سفر های بکپکی، بطری های آب میباشد، در طول هیچ هایک ما نیاز دارید مرتبا بدن خودرا هیدراته نگه دارید و خرید آب از مغازه ها علاوه بر اینکه راه اقتصادی نخواهد بود، به محیط زیست خسارت های جبران ناپذیری وارد خواهد ساخت که همراه داشتن یک عدد بطری مناسب تمام این مشکلات را مرتفع خواهد ساخت.

بخوانید: بهترین فلاسک برای طبیعت گردی و سفر

بهترین بطری آب

کمل بک بابوس مدل B3 

کمل بک بابوس مدل B3 ظرفیت 3 لیتر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

بهترین انتخاب برای بکپکر ها و هیچ هایکرها، استفاده از مشک های داخل کوله میباشد که براحتی سوار کوله میشوند و با یک شلنگ بیرونی اجازه استفاده آب را به شما خواهند داد. کمل بک بابوس با طرفیت سه لیتر یکی از مناسب ترین انتخاب های بازار میباشد که علاوه بر کیفیت خوب ساخت و مقاومت خوب آن، از بوگرفتن آب جلوگیری میکند و دارای حلقه اتصال به کوله میباشد.

مقرون به صرفه‌ترین بطری ورزشی

بطری ورزشی نشکن مانیا نی دار بزرگ 

بطری ورزشی نشکن مانیا نی دار بزرگ مدل Mp103111 گنجایش 0.9 لیتر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

یک بطری آب مناسب نجات دهنده شما میباشد، بطری آب مانیا سبک و قابل انعطاف است و تضمین میکند که در برابر فشارهای احتمالی وارده دچار نقص نخواهد شد، لذا در استفاده آن شکی به دل راه ندهید، علاوه بر این راحتی در استفاده از آن و همچنین شارژ آب موجود در آن یکی از مزایای این بطری در مقابل قیمت فوق العاده آن میباشد.

از دیگر لوازم ضروری مورد نیاز برای هیچ هایک، کیف کمری، پاوربانک، دستمال سر، کلاه آفتاب گیر و عینک آفتابی را میتوان نامبرد که در سایر پست های کلاغه میتوانید بهترینهای آنهارا بیابید و تهیه کنید. تیم کلاغه برای شما آرزوی سفر هیجان انگیز و لذت بخشی دارد.

برچسب ها

ابراهیم موسوی

خسته از زندگی شهری و عاشق طبیعت بکر خدا، هروقت فرصتی باشه کولمو برمیدارم و میزنم به جاده، علاقمند به پیمایش در مسیر های بلند و شبمانی‌‌های طولانی هستم، در بین دوستانم معروفم که اگر ولش کنی بعدش باید بری و تو جنگل دنبالش بگردی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن