لوازم سفر، کمپینگ و کوهنوردی

بهترین کیسه خواب برای کمپینگ در فصل سرد پاییز

انتخاب کیسه‌ خواب برای اکثر افراد کاری سخت و دشوار است، چرا که بسیاری از تفاوت‌های خواب در منزل و فضای ایزوله با خواب در فضای باز و با شرایط کمپ و سفر آگاه نیستند. ما در این مطلب از سری مطالب معرفی بهترین لوازم سفر کلاغه، شمارا برای انتخاب اصولی و صحیح یک کیسه‌خواب مناسب راهنمایی میکنیم.

قطعا مهمترین فاکتور در انتخاب یک کیسه‌خواب، وضعیت بدنی شما و میزان حساسیت شما به سرما خواهد بود، اما قبل از آن ببینیم قدرت عایق بودن کیسه‌خواب‌ها با چه چیزی نمایش داده میشود.

برای انتخاب کیسه خواب مناسب باید به چه معیارهایی توجه کنیم؟

روی هر کیسه‌خوابی برچسبی برای نمایش وضعیت دمایی کیسه‌خواب قرار داده شده، اولین دمای نشان داده شده، دمای Comfort یا راحتی است، معنی این دما در مقیاس اندازه گیری عمومی کیسه‌خواب‌ها این است که مردی بالغ در دمای یاد شده میتواند بدون از خواب پریدن و احساس سرمای نا خوشایند با پوشش تک لایه ای و با حفاظ چادر عادی کوهنوردی بدون ادوات اضافی براحتی بخوابد! طبیعتا اگر شما زن هستید یا با از نرمال جامعه بیشتر احساس سرما میکنید باید دمای پایین تری برای کیسه‌خواب خود انتخاب کنید! دماهای بعدی نمایش داده شده روی کیسه‌خواب‌ها به ترتیب limit و extreme خواهد بود، این دماها نشان دهنده مرز بیخوابی و هشدار سلامتی خواهند بود، دمای extreme کیسه‌ خواب‌ها نشاندهنده دمایی است که در آن یک زن بالغ امکان خوابیدن و استراحت عادی را نخواهد داشت اما دچار سرمازدگی و مشکلات سلامتی هم نخواهد شد!

حال که با این مقیاس اندازه گیری کیسه‌ خواب‌ها آشنا شدیم، در قدم بعدی شما باید وضعیت حدودی منطقه مورد سفر خود را بدانید، به طور معمول برای کمپینگ‌های پیمایشی و کم ارتفاع دمای هوا در فصل پاییز و نقاط شمالی ایران کمتر از ۵ درجه نخواهد بود، این دما در ارتفاع و بسته به میزان صعود شما ممکن است به شدت کاهش یابد و حتی به منفی ۱۰ الی ۲۰ درجه سانتیگراد هم برسد، و توصیه ما به شما در رابطه با برنامه‌های صعود انتخاب آگاهانه تر کیسه‌خواب خواهد بود!

در مرحله آخر انتخاب یک کیسه‌ خواب، شما باید به توانایی‌های خود در رابطه با خواب و مبارزه با سرما آگاهی پیدا کنید، یک فرد بالغ با شرط سلامتی کامل، براحتی میتواند با اضافه کردن یک تا دو لایه لباس و پوشیدن جوراب زخیم از کیسه‌ خواب‌هایی با مقاومت دمایی بالاتر استفاده کند، بدون اینکه در طول خواب دچار مشکل خاصی بشود. اگر میتوانید با سرما کنار بیایید و برای خود تمهیداتی بجز کیسه‌خواب در نظر بگیرید، حتما در انتخاب کیسه‌ خواب دست شما بازتر خواهد بود، ولی اگر از دسته افراد اصطلاحا سرمایی هستید و راحتی و سبک بودن لباس در طول خواب برای شما مهم است، حتما در انتخاب دمای کیسه‌ خواب دقت کنید و همیشه دست بالاتر را بگیرید تا تجربه سفر شما تلخ نشود.

کیسه‌خواب‌های پیشنهادی ما در فصل پاییز:

کیسه خواب نیچرهایک مدل EM 200 Mummy

کیسه خواب نیچرهایک مدل EM 200 Mummy

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

دمای کامفورت: ۱۰ درجه سانتی گراد  / دمای لیمیت: ۵ درجه سانتی گراد / مناسب برای: کمپینگ پاییزه، سفرهای بومگردی

اگر به دنبال یک کیسه‌خواب برای کمپینگ پاییزه خود میگردید، مدل EM200 از برند خوب نیچرهایک گزینه ی مناسبی برای شما خواهد بود. به دمای بالای آن نگاه نکنید، قرار گرفتن زیپ روی سینه در کنار درزبندی‌ها و نوارهای عایق داخلی این کیسه‌خواب را بسیار گرمتر از آن که تصور میکنید کرده است.

وزن این محصول در حدود ۱۴۰۰ گرم است و ابعاد بسته بندی شده آن ۲۱ × ۴۰ سانتی متر خواهد بود. باز هم از ابعاد بزرگ آن جا نخورید، نیچرهایک در اکثر کیسه‌خواب‌های خود همانند این مدل سیستم فشرده سازی را روی کیف حمل تعبیه کرده تا کاربر زمان سفر بتواند کیسه‌خواب را تا نصف حجم بسته بندی آن فشرده کند.

هرچند این کیسه‌خواب به دلیل وزن بالا و دمای نسبتا بالا مناسب برای کوهنوردی و صعود نخواهد بود، اما گزینه بسیار مناسبی برای کمپینگ‌های پاییزه و حتی پیمایش تا دمای ۵ درجه است.

بخوانید: بهترین وسایل گرمایشی برای کمپینگ در فصل پاییز

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

دمای کامفورت: ۳ درجه سانتی‌گراد / دمای لیمیت: -۲ درجه سانتی‌گراد / مناسب برای: کمپینگ پاییزه و زمستانه، سفرهای بومگردی، کوهنوردی سبک پاییزه

اگر کیسه‌خواب نیچرهایک در مدل قبلی برای شما سردتر از آنچه برای راحتی خود در هنگام خواب تصور دارید است، این کیسه‌خواب با برند دنا، محصول خوب ایرانی گزینه بعدی شما خواهد بود، ماده عایق پرکننده این محصول همانند کیسه‌خواب نیچرهایک الیاف کتان است و با وزن ۱۳۵۰ گرم و دمای کامفورت ۳ درجه سانتی‌گراد مناسب انواع سفرهای پاییزه و بعضی سفرهای زمستانه خواهد بود. تفاوت این کیسه‌خواب با مدل em300 نیچرهایک رویه آن و طراحی فضای داخلی است. هرچند نمیشود روی این خواب برای دماهای پایین تر از ۳ درجه سانتی‌گراد حساب کرد اما کیفیت ساخت و مواد استفاده شده در آن به اندازه ای خوب هستند که بتوانید به راحتی در این دما استراحت کنید.

بخوانید: ۱۰ ابزار کاربردی برای تبدیل محل کمپ به اقامتگاه چند روزه

کیسه خواب نیچرهایک مدل Envelope U250

کیسه خواب نیچرهایک مدل Envelope U250

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

دمای کامفورت: ۱۰ درجه سانتی‌گراد / دمای لیمیت: ۵ درجه سانتی‌گراد / مناسب برای: کمپینگ پاییزه، سفرهای پاییزه و زمستانه، استفاده دو نفره

این کیسه‌خواب از برند نیچرهایک شاید در نگاه اول کیسه‌خوابی ابتدایی بنظر برسد، اما ویژگی بسیار جالبی دارد که ممکن است شمارا به داشتن آن وسوسه کند! تمام مشخصات این کیسه‌خواب مانند مدل EM300 نیچرهایک است، تنها تفاوت آن در قطع دوخت کیسه‌خواب میباشد که با قطع مستطیلی فضای بیشتری در اختیار شما قرار میدهد. اما ویژگی اصلی آن اماکن اتصال به کیسه‌خواب مشابه خود است، اگر میخواهید در سفرهایتان دونفره از یک کیسه‌خواب استفاده کنید، این یکی از بهترین مدل‌های بازار برای این کار میباشد.

بهترین مزیت کیسه‌خواب‌های دونفره افزایش راحتی، فضای استفاده بیشتر و گرمتر شدن محفظه عایق کیسه‌خواب است، به طوری که ما به شما اطمینان میدهیم درصورت استفاده دونفره این کیسه‌خواب در دمای ۰ درجه سانتی گراد و با پوشش معمولی درون چادر بتوانید خوابی راحت داشته باشید! بازار کیسه‌خواب‌های دو نفره بسیار داغ است و مدل‌های متنوعی برای این کار وجود دارد، ولی کیسه‌خوابی که هم بتوانید یک نفره و جداگانه از آن استفاده کنید و هم دونفره چند امتیاز از کیسه‌خواب‌های دونفره موجود جلوتر خواهد بود.

بخوانید: راهنمای خرید عصای کوهنوردی

کیسه خواب نیچرهایک مدل NH01 Down DK400L

کیسه خواب نیچرهایک مدل NH01 Down DK400L

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

دمای کامفورت: ۱۰ درجه / دمای لیمیت: ۵ درجه / مناسب برای: کمپینگ پاییزه و زمستانه، سفرهای پاییزه و زمستانه، کوهنوردی پاییزه

یک کیسه‌خواب پر مناسب علاوه بر مرغوبیت پر و اصطلاحا پر کننده آن باید از روی و جنس پارچه مناسب و مرغوب ساخته شده باشد. کیسه‌خواب نیچرهایک مدل DK400L از سری کیسه‌خواب‌های پر میباشد که با ظرافت و دقت نیچرهایک در تولیدات خود طراحی شده، رویه و زیره آن از جنس نایلون تنفس پذیر است که باعث میشود رطوب به داخل کیسه‌خواب نفوذ نکند، و در تمام شرایط خاصیت عایقی پرها حفظ شوند، همچنین تبادل هوای در لایه داخلی باعث افزایش راحتی شما در داخل کیسه‌خواب خواهد شد و به شما حس خفگی و نفس تنگی که کیسه‌خواب‌های مشابه موجب میشوند نخواهد داد. این کیسه‌خواب با نوارهای داخلی عایق و زیپ سرتاسری YKK که خود با نوار عایقی پوشانده شده براحتی میتواند شما را تا دماهای ۵ و کمتر از ۵ درجه سانتی گراد به شرط رعایت اصول خواب در شب حفظ کند و خوابی بدون ایجاد ناراحتی به ارمغان بیاورد.

وزن ۹۰۰ گرمی این محصول را مناسب کوهنوردی‌های سبک و نیمه سنگین کرده، و اندازه بسته بندی کوچک آن موجب شده تا براحتی داخل کوله جای بگیرد. اگر قصد سفرهای سبک کمپینگ یا کوهنوردی دارید، و نسبت به سرمای هوا چندان حساس نیستید، پیشنهاد ما کیسه‌خواب پر DK400L خواهد بود.

بخوانید: راهنمای خرید دستگاه جی پی اس برای کوهنوردی و طبیعت گردی

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

دمای کامفورت: -۵ درجه سانتی‌گراد / دمای لیمیت: -۱۲ درجه سانتی‌گراد / مناسب برای: پیمایش‌های پاییزه و زمستانه، صعود‌های بلند پاییزه و زمستانه

کیسه‌خواب دیوتر مدل Astro 550 برای آن دسته از افراد که قصد پیمایش‌های بلند در ارتفاعات یا صعود‌های حرفه ای کوهستان دارند طراحی شده است. این کیسه‌خواب که عایق پر در آن استفاده شده براحتی میتواند شما را در دماهای زیر صفر درجه حفظ کند و حس راحتی را برای شما به ارمغان بیاورد. اگر از دسته افراد سرمایی هستید یا ترجیح شما استفاده از حداقل پوشش در زمان استراحت شبانه است، این کیسه‌خواب از مدل‌های معرفی شده بالا مناسب تر خواهد بود. وزن آن حدود ۱۳۰۰ گرم است و ابعادش در حالت جمع شده ۳۸ × ۱۸ سانتی‌متر میباشد. ما استفاده از آن را در تمام شرایط توصیه میکنیم، اگر با این کیسه‌خواب گرمتان نشود و مجبور به کاستن لباس‌ها نشوید، مطمئن باشید که به هیچ عنوان احساس سرما نخواهید کرد!

برچسب ها

ابراهیم موسوی

خسته از زندگی شهری و عاشق طبیعت بکر خدا، هروقت فرصتی باشه کولمو برمیدارم و میزنم به جاده، علاقمند به پیمایش در مسیر های بلند و شبمانی‌‌های طولانی هستم، در بین دوستانم معروفم که اگر ولش کنی بعدش باید بری و تو جنگل دنبالش بگردی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن