کتاب و مجله

۸ کتاب کلاسیک که باید در تعطیلات نوروز خواند

نوروز و تعطیلات آن فرصتی طلایی برای خواندن کتاب‌هایی است که همیشه دوست داشتیم بخوانیم اما فرصت آن را پیدا نمی‌کردیم. در این میان کتاب‌های کلاسیک با توجه به حجم بالایشان بیشتر در این دسته جای می‌گیرند. خواندن ادبیات کلاسیک جهان از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر خوره‌ی کتاب باشید به خوبی از این اهمیت و جایگاه باخبرید. در این مطلب، کتاب‌هایی از ادبیات کلاسیک جهان را به شما معرفی می‌کنیم و شما می‌توانید در کمال ارامش این کتاب‌ها را در تعطیلات نوروز مطالعه کنید.

کتاب پیرمرد و دریا اثر ارنست همینگوی

کتاب پیرمرد و دریا اثر ارنست همینگوی

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

ارنست همینگوی یکی از تاثیرگذارترین و مشهورترین نویسندگان جهان است و کتاب پیرمرد و دریا شناخته شده‌ترین اثر او است. این کتاب بریده‌ای از فراز و نشیب‌های زندگی یک پیرمرد ماهی‌گیر است و بسیاری این کتاب را اثری نمادین تلقی می‌کنند. این رمان نسبت به دیگر کتاب‌های کلاسیک دیگر کوتاه محسوب می‌شود و می‌توان به راحتی در تعطیلات نوروز آن را خواند.

بخوانید: بهترین کتاب‌های کودک و نوجوان برای نوروز ۹۹

کتاب خوشه های خشم اثر جان اشتاین بک

کتاب خوشه های خشم اثر جان اشتاین بک

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

این کتاب درباره‌ی خانواده‌ای است که در دورانی سیاه از تاریخ آمریکا در اثر فقر و بی عدالتی مجبور به مهاجرت می‌شوند و برای حقوق طبیعی زندگی خود می‌جنگند. در این کتاب شخصیت‌ها به گونه‌ای توصیف شده و به رشته تحریر درآمده‌اند که گویی می‌توان آن‌ها را در زندگی واقعی دید. یک نفر مبارزه می‌کند، یک نفر تسلیم می‌شود، دیگری با زیرکی خود را از این شرایط خلاص می‌کند و یک نفر دیگر هم خیانت می‌کند و برنده می‌شود. این کتاب روح جمعی و وجدان اجتماعی ما را قلقلک می‌دهد و ما را به حرکت وامی‌دارد و از این جهت کتابی است که هر کس باید حداقل یک بار آن را در زندگی خود بخواند.

بخوانید: ۱۰ رمان برتر هاروکی موراکامی که باید بخوانیم

کتاب رومئو و ژولیت اثر ویلیام شکسپیر

کتاب رومئو و ژولیت اثر ویلیام شکسپیر

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

شکسپیر نویسنده‌ای است که یک تنه ادبیات اروپا و سپس جهان را متحول کرد و باعث به وجود آمدن لغات زیادی در زبان انگلیسی شد و زبان‌شناسان او را مدبع بسیاری از واژگان و اصطلاحات می‌دانند. او نه تنها ادبیات را دگرگون کرد، بلکه تاثیر خود را بر دنیای هنر و تئاتر نیز گذاشت. رومئو و ژولیت یکی از معروف‌ترین آثار رمانتیک ادبیان جهان است و خواندن آن به تمام علاقه‌مندان به ادبیات توصیه می‌شود.

بخوانید: معرفی جان اشتاین بک و بهترین آثار او

کتاب زوربای یونانی اثر نیکوس کازانتزاکیس

کتاب زوربای یونانی اثر نیکوس کازانتزاکیس

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

نیکوس کازانتزاکیس یکی از نویسندگان، جهانگردان و شعرای بزرگ یونانی است و از افرادی است که تاثیر بسیاری بر ادبیات یونان گذاشته است. در این کتاب او به زندگی جوانی می‌پردازد که در جستجوی حقیقت تصمیم به سفری می‌گیرد و تجربه‌هایی تازه کسب می‌کند. این کتاب درون‌مایه‌ای فلسفی دارد و بسیاری از افراد عاشق سبک زندگی و فلسفه‌ی فکری او می‌شوند و حتی سعی می‌کنند از او الگو بگیرند.

بخوانید: ۷ کتاب برای آشنایی کودکان با فلسفه

کتاب باغ آلبالو اثر آنتوان چخوف

کتاب باغ آلبالو اثر آنتوان چخوف

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

این اثر کوتاه به صورت نمایشنامه، مشهورترین اثر آنتوان چخوف نویسنده به‌نام روس است. بسیاری از صاحب نظران این اثر را کمدی تراژیک می‌دانند. چخوب با زبانی سبکسرانه، مسائل عمیق انسانی را مطرح می‌کند و مخاطب را به خنده و فکر وا می‌دارد.

بخوانید: ۱۰ کتاب پر فروش روانشناسی برای شناخت بهتر خود

کتاب جنایت و مکافات اثر فئودور داستایوفسکی

کتاب جنایت و مکافات اثر فئودور داستایوفسکی

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

این رمان طولانی یکی از ده کتاب برتر در تمام ادوار تاریخی شناخته می‌شود و داستایوفسکی نویسنده‌ی مشهور روسی، پس از سال‌ها تلاش توانست این کتاب را به شاهکاری که امروز در دسترس ما است تبدیل کند. کتاب درباره‌ی شخصیتی به نام راسکولنیکف است و تقریبا دو فصل از زندگی او را برای خواننده روایت می‌کند.

بخوانید: ۱۰ کتاب پر فروش از لیست نیویورک تایمز که به فارسی ترجمه شده‌اند

کتاب جنگ و صلح اثر لئو تولستوی

کتاب جنگ و صلح اثر لئو تولستوی

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

بی شک می‌توان این کتاب را یکی از مهم‌ترین آثار ادبیات روسیه نامید. این کتاب دوجلدی، پرش‌هایی زمانی و مکانی میان صحنه‌های جنگ روسیه در زمان حمله ناپلئون بناپارت و شرایط آرام دربار و اشرافیان روسیه دارد. این اثر نیز مانند باقی آثار کلاسیک از اسناد مهم تاریخی، اجتماعی و فرهنگی است. لئو تولستوی در این کتاب بیش از پانصد شخصیت را آفریده که هر کدام گره و معمایی را از شرایط موجود در قرن نوزدهم روسیه و سیستم حکومت تزارهای روسیه برای مخاطب باز می‌کند.

بخوانید: ۱۰ رمان تاریخی محبوب در بین عاشقان ادبیات

کتاب بینوایان اثر ویکتور هوگو

کتاب بینوایان اثر ویکتور هوگو

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

هوگو از نویسندگان سرشناس فرانسوی است که با نوشتن شاهکار خود یعنی بینوایان به شهرت جهانی رسید. این اثر منبع الهام بسیاری از نویسندگان و هنرمندان جهان بوده است و فیلم‌ها و تئاترهای زیادی بر اساس این کتاب ساخته شده‌ است. داستان در جریان انقلاب فرانسه اتفاق می‌افتد و زندگی ژان‌والژان ژان را روایت می‌کند و علاوه بر داستان ما از شرایط اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و معماری فرانسه در قرن نوزدهم باخبر می‌شویم.

برچسب ها

ضحا تاجیک

هجده ساله بودم که با رویای نوشتن رشته‌ی روزنامه‌نگاری را در دانشگاه انتخاب کردم و بعد از چند سال کار در این رشته آن را کنار گذاشتم و بار دیگر به‌خاطر عشقم به خیاطی و لباس وارد دانشگاه شدم و به خواندن رشته‌ی طراحی پارچه و لباس مشغول شدم. از هفده سالگی وارد دنیای مد شدم و از وقتی به یاد دارم در حال نوشتنم. من عاشق لباس‌های رنگارنگ، کتاب‌های اسرارآمیز و فیلم‌های کلاسیک فرانسوی‌ام.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن