خانه و آشپزخانه

پرقدرت ترین چرخ گوشت های موجود در بازار

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

در میان خوراکی ها و غذاهای ایرانی گوشت نقش اساسی را بازی میکند. تاریخچه ی غذاهای سنتی ایرانی نشان میدهد که در جای جای این سرزمین، اصلی ترین و رسمی ترین غذاها با پایه ی گوشت طبخ میشدند. ما ایرانی ها تقریبا در تمامی وعده های خود از گوشت استفاده میکنیم. کله پاچه و آش و حلیم در وعده ی صبحانه، انواع خورشت و مسما و کوفته در وعده ی ناهار و انواع و اقسام غذاهای کبابی را در وعده ی شام در برنامه ی غذایی خود داریم. حتی در برخی از نقاط کشور چندین مدل دسر همراه با گوشت طبخ میشود که خوردن آنها تجربه ی جدیدی در طعم و‌ مزه محسوب میشود.

اما در کنار تمام این ها، اولین چیزی که حائز اهمیت است کیفیت و تازگی گوشت می‌باشد چرا که این امر در طعم و مزه ی غذا تاثیر بسزایی دارد. همه ی ما برای خریدن گوشت و‌ مواد پروتئینی به سراغ معروف ترین و قدیمی ترین قصابی ها می رویم چرا که گوشت تازه از نظر مزه و‌ پخت در هر غذایی متفاوت است.

همچنین با توجه به حساسیت ها و انواع بیماری های دامی، باید از گوشتی که خریداری و مصرف میکنیم اطمینان کامل داشته باشیم.

بهترین راه برای خریدن محصولات پروتئینی، خریدن گوشت به شکل درسته، و تبدیل آن به تکه های کوچکتر در خانه می‌باشد.

گوشت های چرخ شده موجود در قصابی ها و سوپر مارکت ها به دو دلیل نمیتوانند گزینه ی مناسبی باشند چرا که بعضا برای سود بیشتر از چربی زیادی استفاده میکنند و این امر خلوص گوشت را از بین میبرد‌. مورد دوم نیز بهداشت آنهاست زیرا هرگز نمیدانید که فضای قصابی یا کارخانه ی مورد نظر تا چه میزان بهداشتی است یا از چه نوع گوشتی استفاده میشود و آیا گوشت ها تازگی مورد نظر را دارند یا آیا ناخالصی و چربی در آنها استفاده شده است؟

برای رفع این مشکلات بهترین راه خریدن یک چرخ گوشت پرقدرت است که بتوانید به راحتی در خانه گوشت های مورد نظر را چرخ کنید و از میزان خالص بودن نتیجه ی کار اطمینان حاصل کنید‌.

ما امروز به شما چند چرخ گوشت باکیفیت را معرفی و ضمن مقایسه ی توان و ویژگی های آنها به شما در یک خرید عالی کمک خواهیم کرد.

چرخ گوشت پاناسونیک مدل MK-2500

چرخ گوشت پاناسونیک مدل MK-2500

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نقاط قوت

 •  توان ۲۵۰۰ وات
 • کیفیت بالا
 • دارای محفظه سیم جمع کن
 • قطعات جدا شونده

نقاط ضعف

 •  قیمت بالا

چرخ گوشت پاناسونیک یکی از محصولات بسیار پرقدرت و بادوام این کمپانی است که با داشتن توانی حدود ۲۵۰۰ وات قادر است هر نوع گوشت اعم از نرم و سفت را چرخ کند.

تیغه های این دستگاه از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده است که در برابر رطوبت و آب واکنش نشان نخواهد داد. طراحی ظاهری این محصول نیز ترکیبی از پلاستیک فشرده و فلز است که ضمن حفظ توان دستگاه در خود، نمای زیبایی را به خود اختصاص داده است. همچنین با داشتن محفظه ی سیم جمع کن از آشفتگی آشپزخانه ی شما جلوگیری کرده و ظاهر مرتب تری به آن می‌بخشد.

چرخ گوشت پاناسونیک علاوه بر چرخ کردن گوشت، قطعه مخصوص سبزیجات و همچنین سوسیس ساز نیز دارد که شما میتوانید به جای سوسیس های بسیار مضر موجود در بازار، خود در خانه بهترین سوسیس ها و محصولات پروتئینی را درست کنید.

تمامی قطعات این محصول غیر از قسمت موتور آن قابل جدا شدن و شستشو می‌باشد و پس از خشک شدن به آسانی قابل سرهم بندی است.

سینی این چرخ گوشت در یک سایز بسیار قابل قبول طراحی شده است که به شما این امکان را میدهد که تا حدود شصت کیلو گوشت را به راحتی چرخ کنید. همچنین با داشتن دکمه ی چرخش معکوس، اگر به هنگام چرخ کردن گوشت، استخوان یا غضروفی در دستگاه گیر کند، این دکمه به شما کمک میکند تا به راحتی آن را خرد یا چرخ کنید.

چرخ گوشت پارس خزر مدل MG-1600P

چرخ گوشت پارس خزر مدل MG-1600P

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نقاط قوت

 • توان ۱۰۰۰ وات
 •  کیفیت بالا
 • قطعات جدا شونده
 •  دارای ظرف پلاستیکی
 • دارای محفظه سیم جمع کن

نقاط ضعف

 • قیمت بالا

چرخ گوشت پارس خزر نیز همانند دیگر محصولات این شرکت یکی از باکیفیت ترین و بادوام ترین محصولات برقی این برند است که با داشتن توان حدود هزار وات میتواند تا حد زیادی نیاز های شما را برآورده کند‌.

بدنه ی این محصول از جنس پلاستیک فشرده و‌ مقاوم به ضربه ساخته شده که این امر موجب سبک بودن وزن این چرخ گوشت می‌شود. ضمناً با داشتن پایه های لاستیکی، دستگاه حین کار کردن از روی کابینت یا میزکار تکان نمیخورد و‌ ایمنی خود را حفظ خواهد کرد.

از ویژگی های دیگر این چرخ گوشت میتوان به قسمت سبزیجات و سوسیس ساز اشاره کرد که کار شما را برای‌ درست کردن خوراکی های گوشتی آسان تر میکند. همچنین یک عدد ظرف پلاستیکی نیز روی این محصول به شما عرضه خواهد شد که میتوانید برای ریختن مواد در آن، از آن استفاده کنید.

در هنگام چرخ کردن گوشت و‌ مواد پروتئینی اگر شی سفتی در میان تیغه های چرخ گوشت گیر کرد، با فشردن دکمه ی چرخش معکوس میتوانید از این مشکل رهایی پیدا کنید. تیغه ی این محصول از جنس فولاد ضد زنگ است و تا سالیان سال رطوبت هیچگونه تاثیری بر آن نخواهد گذاشت و پس از پایان کار میتوانید تمامی قطعات را به راحتی از هم جدا کرده و بشویید. این دستگاه با داشتن محفظه ی سیم جمع کن ظاهر منظمی به آشپزخانه ی شما میبخشد.

چرخ گوشت فوما مدل FU-1925

چرخ گوشت فوما مدل FU-1925

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نقاط قوت

 •  توان ۳۰۰۰ وات
 •  وزن پایین
 • قطعات جدا شونده
 •  قیمت مناسب

نقاط ضعف

 •  نداشتن محفظه سیم جمع کن

فوما با ارائه ی یک چرخ گوشت قابل قبول و قیمت بسیار مناسب توانسته نگاه های بسیاری را به سوی این محصول جذب کند.

بدنه ی این محصول پلاستیکی است و باعث وزن بسیار سبک این دستگاه شده است به طوری که وزن آن به سختی به سه کیلو میرسد و در عین حال با طراحی پایه های لاستیکی در زیر این محصول توان سه هزار واتی آتچن را کنترل کرده و از تکان خوردن و لرزیدن چرخ گوشت جلوگیری میکند.

تیغه ی چرخ گوشت فوما از جنس استیل ضد زنگ بوده و‌میتوانید آن را همراه با دیگر قطعات این دستگاه بشویید یا در ماشین ظرفشویی قرار دهید. قطعه ی سوسیس ساز نیز به شما این امکان را میدهد که دیگر مجبور به خریدن سوسیس های بی کیفیت و ناسالم شرکتی نباشید و خود شاهد فرایند درست شدن این فراورده و موادی که در آن استفاده میشود باشید.

همچنین اگر در حین چرخ کردن گوشت، قسمتی از گوشت شما سفت یا دارای غضروف بود و در تیغه ی دستگاه گیر کرد، میتوانید با فشردن دکمه ی چرخش معکوس کاری کنید که تیغه ها خلاف جهت به حرکت در بیایند و عمل چرخ کردن از سر گرفته شود‌.

جمع بندی

شما با خریدن چرخ گوشت، غیر از عمل چرخ شدن، میتوانید با درست کردن سوسیس های خانگی سلامت خود و خانوادتان را تضمین کنید و با استفاده از بهترین گوشت و مواد اولیه یک فراورده ی باکیفیت را در خانه تولید کنید.

خوشبختانه هر سه محصولی که ذکر شد علاوه بر قابلیت چرخ کردن گوشت، قابلیت درست کردن سوسیس را نیز دارند.

حال جهت انتخاب نهایی میتوان گفت که در این میان چرخ گوشت پاناسونیک و پارس خزر تقریبا در یک رده از کیفیت هستند و هردو برندهای بسیار قدیمی و محبوبی در میان مردم می‌باشند و هر دوی آنها انتخاب فوق العاده ای هستند.

اما با توجه به ویژگی ها و قابلیت هایی که باهم مقایسه کردیم، چرخ گوشت پاناسونیک میتواند همراه بهتری برای شما در این زمینه باشد و اگر قیمت آن برای شما قدری بالاست میتوانید با خریدن چرخ گوشت پارس خزر، یک محصول با همان دوام و کیفیت و با یک قیمت قابل قبول خریداری کنید‌.

گزینه ی بعدی برای افرادیست که استفاده ی مداوم از چرخ گوشت ندارند و استفاده ی آنها به چند ماه یکبار محدود میشود‌. چرخ گوشت فوما گزینه ی بسیار خوب و اقتصادی میباشد چرا که این محصول یک چرخ گوشت باکیفیت، قابل قبول و دارای قیمت بسیار مناسبی می‌باشد و شما میتوانید با خریدن این دستگاه تا حدود زیادی در هزینه های خود صرفه جویی کنید‌.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا