شبکه‌های اجتماعی

۱۱ روش مؤثر برای عضوگیری بیشتر در یوتیوب

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

اگر دارای یک کانال یوتیوب هستید و در ابتدای راه کمی به موفقیت رسیده‌اید، حتماً به این فکر می‌کنید که چطور می‌شود تعداد اعضای کانال خود را افزایش دهید. اگر مایل هستید دکمه نقره‌ای، طلایی یا حتی پلاتینی پلی را بر دیوار خود ببینید، لازم است کارهایی را انجام دهید که نه تنها موجب جذب مخاطب می‌شوند، که آن‌ها را به فشردن دکمه subscribe و بازدید مرتب از کانال شما ترغیب می‌کنند.

اگر آماده عضوگیری برای کانال یوتیوب خود هستید، ما راهکارهای بسیار مؤثری سراغ داریم که در دستیابی به این هدف به شما کمک می‌کنند.

اعضای کانال خود را به طور طبیعی افزایش دهید

پیش از شروع لازم است به این فکر کنید که به چه دلیل به داشتن اعضا در کانال خود نیاز دارید. دیدن رقم بالای اعضا در صفحه کانال خود قطعا لذت‌بخش است، اما اگر این اعضا با کانال شما در تعامل نباشند فاقد ارزش واقعی هستند. بهتر است اعضای کانال خود را به تدریج اما با ثبات افزایش دهید تا مطمئن شوید افرادی را به عنوان مخاطبان خود دارید که دوستدار محتوای کانال شما هستند و مرتب از آن بازدید می‌کنند.

به همین دلیل لازم است از ترفندهای افزایش اعضا و سرویس‌های عضوگیری پولی اجتناب کنید. شاید افزایش ناگهانی تعداد اعضا فکری وسوسه‌برانگیز باشد، اما داشتن صد هزار یا حتی یک میلیون عضو چه سودی برای شما دارد اگر هیچ یک از آن‌ها واقعی نباشند و ویدئوهای شما را تماشا نکنند؟

در زیر راهکارهای مؤثر برای افزایش تعداد اعضای کانال یوتیوب را می‌بینید:

۰۱ بر محتوای کانال تمرکز داشته باشید و در صورت نیاز خانه‌تکانی کنید

01 بر محتوای کانال تمرکز داشته باشید و در صورت نیاز خانه‌تکانی کنید

اگر مدتی است که کانال خود را در یوتیوب دارید و اخیراً متوجه شده‌اید برخی از ویدئوها عملکرد ضعیفی داشته‌اند، شاید بهتر باشد به یک خانه‌تکانی فکر کنید. ویدئوهای قدیمی‌تر و کم‌بازدید را حذف یا پنهان کنید تا اعضای بالقوه کانال شما با دیدن دریایی از محتوای متوسط دلسرد نشوند.

به آینده فکر کنید؛ بر کیفیت محتوای کانال خود تمرکز کنید و آن‌ها را با سلیقه گروه اصلی مخاطبان خود منطبق کنید.

۰۲ پیش از ایجاد محتوا تحقیق کنید

در صورت امکان از موتورهای بهینه جست‌وجوگر (SEO) استفاده کنید. از تحقیق درباره رقبای خود ابایی نداشته باشید. ویدئوهای زیادی مرتبط با حوزه تخصصی خود تماشا کنید تا از بایدها و نبایدهای کار مطلع شوید. از اشتباهات همتایان خود درس بگیرید و برای ساخت ویدئوهای بهتر از آن‌ها استفاده کنید.

در توضیحات و عناوین ویدئوهای خود از ابزارهای جست‌وجوگر کلمات کلیدی استفاده کنید تا متوجه شوید دیگران چه عباراتی را جست‌وجو می‌کنند. این کلمات کلیدی را در توضیحات، عناوین و تگ‌های ویدئوهای خود بگنجانید. مطمئن شوید که کلمات کلیدی بکار رفته کاملاً مرتبط با ویدئوی شما هستند. اگر کاربران از ویدئوی شما آنچه را که به دنبالش بوده‌اند بدست آورند، به احتمال زیاد در کانال شما عضو خواهند شد.

۰۳ استودیو و تجهیزات خود را ارتقاء دهید

هر کسی قادر است بدون سرمایه اولیه یک کانال یوتیوب بسازد. اما چنین چیزی همیشه به ساخت ویدئوهایی با بهترین کیفیت منجر نخواهد شد. برای مثال اگر به سبک ولاگینگ ویدئو می‌سازید، لازم است یک فضای استودیویی ساده داشته باشید، یک ترایپاد برای دوربین خود تهیه کنید، یک پس‌زمینه یا بک‌دراپ حرفه‌ای بوجود آورید و از نورپردازی استودیویی استفاده کنید.

شاید فیلمبرداری با گوشی موبایل در نهایت مسئله‌ساز نباشد، اما بهتر است تجهیزات صوتی خود را ارتقاء دهید و در صورت امکان از میکروفون کاندنسر، پاپ فیلتر و فوق عایق صدا استفاده کنید.

صرف نظر از روش ساخت ویدئو، حرفه‌ای به نظر رسیدن محتوای کانال در جذب مخاطب و بازدید مرتب اعضا تأثیر بسزایی دارد.

۰۴ یک تریلر عالی برای کانال خود بسازید

یوتیوب این امکان را به شما داده است که در صفحه اصلی کانال خود یک ویدئوی اصلی را نمایش دهید. این فرصت بسیار خوبی است تا با ساخت یک تریلر اختصاصی نظر مخاطب را جلب کنید. تریلر کانال باید مختصر و مفید باشد و از یک دقیقه بیشتر نباشد و کانال شما را به خوبی به بازدیدکننده معرفی کند.

به جای آن می‌توانید یکی از ویدئوهای پربازدید خود را به عنوان تریلر کانال قرار دهید. اگر ویدئویی دارید که بازدید بالایی دارد و موجب افزایش اعضای کانال شما شده است، از آن به عنوان تریلر کانال خود استفاده کنید.

برای انتخاب ویدئوی تریلر مسیر Customize Channel > Feature content را دنبال کنید و سپس تریلر یا ویدئوی پربازدید خود را انتخاب کرده و روی Save بزنید.

۰۵ ویدئوهای خود را حدالامکان کوتاه اما حاوی اطلاعات ارزشمند نگه دارید

توصیه‌های ضدونقیضی درباره مدت زمان مناسب ویدئوها وجود دارد. حقیقت این است که هیچ مدت زمان ثابتی، مناسب ویدئوهای تمام کانال‌ها نیست. برخی کانال‌ها و مخاطبان‌شان به تماشای ویدئوهای کوتاه عادت دارند و برخی دیگر خواهان ویدئوهای طولانی‎تری هستند.

بهتر است در شروع کار، زمانی که در تلاش برای عضوگیری هستید، ویدئوهای خود را کوتاه نگه دارید و بر کیفیت آن‌ها به جای کمیت تمرکز داشته باشید. تا حد ممکن اطلاعات ارزشمند ویدئوی خود را در کمتر از پنج دقیقه بگنجانید تا شانس جذب مخاطب بالاتر رفته و احتمال بازدید دوباره و عضویت آن‌ها در کانال شما افزایش یابد.

۰۶ ویدئوهای طولانی‌تر را تنها در صورت بالا بودن مدت زمان تماشا منتشر کنید

اگر متوجه شده‌اید که مدت زمان تماشای ویدئوهای شما توسط کاربران بالاست، بهتر است این را هم بدانید که ویدئوهای طولانی در الگوریتم درونی یوتیوب به مراتب بیشتر به کاربران دیگر پیشنهاد می‌شوند.

کلید موفقیت در این است که کیفیت ویدئوهای خود را بالا ببرید و مخاطبان خود را تا انتهای مدت زمان پخش ویدئو حفظ کنید. ویدئوهایی که کاربران پس از چند دقیقه از تماشای آن‌ها منصرف می‎شوند به صدر الگوریتم یوتیوب راه نمی‌یابند و موجب عضویت افراد در کانال شما نمی‌شوند.

علاوه بر آن، ویدئوهایی که پس از دقیقه ۱۰ام تماشاگران خود را حفظ می‌کنند، آگهی‌های بیشتری از ویدئوهای کوتاه‌‎تر دارند. با این حال نباید کیفیت ویدئوهای خود را فدای آگهی‌های تبلیغاتی بیشتر کنید، در غیر این صورت کسی عضو کانال شما نمی‎شود.

۰۷ بازدیدکنندگان را به طرف محبوب‌ترین ویدئوهای خود هدایت کنید

با استفاده از اطلاعات آماری یوتیوب ویدئوهای دارای بهترین عملکرد را شناسایی کنید. برای این‌کار مسیر YouTube Studio > Analytics > See More را دنبال کنید و سپس ویدئوها را بر اساس Subscribers مرتب کنید. ویدئوهایی که باعث افزایش اعضای کانال شما شده‌اند را انتخاب کنید و هر کاری از دست‌تان ساخته است برای هدایت مخاطبان به طرف آن‌ها انجام دهید.

۰۸ پلی‌لیست‌هایی ایجاد کنید که خوراک خوبی برای مخاطبان باشند

اگر محتوای کانال خود را در پلی‌لیست‌های دسته‌بندی شده بگنجانید، دیگران به راحتی آن‌ها را تماشا خواهند کرد. همینطور این موضوع باعث می‌شود تماشاگر یک ویدئو را پس از دیگری تماشا کند.

چنین اقدامی نه تنها تعداد بازدید ویدئوهای شما را بالا می‌برد، بلکه سیگنال‌های مثبتی به الگوریتم یوتیوب ارسال می‌کند. همینطور ممکن است بازدیدکنندگان را به عضویت در کانال شما برای مطلع شدن از انتشار ویدئوی جدید شما ترغیب کند.

اگر برخی از ویدئوهای شما بازدیدکنندگان بیشتری از بقیه دارند، حتماً آن‌ها را در پلی‌لیست‎های مختلف دسته‌بندی کنید.

۰۹ از فراخواندن از بازدیدکنندگان ابایی نداشته باشید

یک فراخوان (CTA) زمانی اتفاق می‌افتد که از کسی برای انجام کاری خاص درخواست کنید؛ مثلاً از تماشاگران ویدئوهای خود بخواهید عضو کانال شما شوند یا مابقی ویدئوهایتان را تماشا کنند. بهترین روش یک فراخوان مؤثر گنجاندن آن‌ها در پایان ویدئو است که مخاطب را به عضویت در کانال و تماشای دیگر ویدئوها دعوت می‌کند.

از این فرصت می‌توانید برای معرفی بهترین ویدئوهای خود نیز استفاده کنید. مخاطبان را به تماشای ویدئوهای ضعیف خود دعوت نکنید، بلکه آن‌هایی را انتخاب کنید که بیشترین بازدید ماهانه را دارند.

۱۰ به نظرات ویدئوهای خود پاسخ دهید و با مخاطبان خود در تعامل باشید

یوتیوب کمی از لحاظ بخش نظرات خود در سطح اینترنت بدنام است. بسیاری از یوتیوبرها به نظرات بی‌اعتنا هستند یا بخش کامنت‌ها را غیرفعال می‌کنند. اما شما به عنوان فردی که قصد دارد کانال خود را توسعه دهد، می‎توانید با تعامل با مخاطبان در بخش نظرات تعداد اعضای کانال خود را افزایش دهید.

به نظرات سازنده در پای ویدئوهای خود پاسخ دهید و نظراتی را که دوست دارید یا فکر می‌کنید حاوی نکات ارزشمندی هستند با انتخاب آیکون قلب لایک کنید. بنابر داده‌های بدست آمده در یوتیوب، آیکون قلب در جذب مخاطب و عضویت او در کانال تأثیر حتی بیشتری از پاسخ ساده به کامنت‌ها دارد.

۱۱ از واترمارک برند خود برای عضوگیری بیشتر استفاده کنید

واترمارک برندینگ شما در گوشه سمت راست پایین تمام ویدئوهایتان نمایش داده می‌شود. بیشتر سازندگان ویدئویی از شکلی از لوگوی کانال خود برای واترمارک برند خود استفاده می‌کنند که در مجموع بهتر از صرف‌‎نظر از این نمایه است، هرچند معمولاً باعث کلیک بیشتر نمی‌شود. بهتر است به جای لوگوی خود از دکمه subscribe یوتیوب استفاده کنید تا احتمال کلیک کردن و عضویت بازدیدکنندگان را بالا ببرید.

افزودن اعضای واقعی به کانال

اگر به دنبال موفقیت درازمدت هستید، این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که انجام کارهای ساده و اساسی همیشه بهتر از روش‌های متفرقه است. محتوای باکیفیتی تولید کنید که باب میل مخاطبان خاص شما باشد و از هر ترفندی برای قرار دادن ویدئوی خود در مقابل چشم آن‌ها استفاده کنید.

محتوای عالی منجر به جذب اعضای وفادار و متعهد می‌شود و این اعضا بازدید بالای محتوای شما را رقم می‌زنند. چگونگی ادامه مسیر پس از آن به خود شما بستگی دارد.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا