آیفون و آیپد

چگونه از فوتو شافل در iOS 16 برای لاک‌اسکرین آیفون خود استفاده کنیم

فوتو شافل (Photo Shuffle) در لیست طویل آخرین قابلیت‌های شخصی‌سازی در سیستم‌عامل iOS 16 بیش از بقیه جالب توجه است. با استفاده از فوتوشافل می‌توانید در طی روز چندین عکس را در صفحه لاک‌اسکرین (صفحه نمایش در حالت قفل) مشاهده کنید که به نوعی یک نمایش اسلایدی از عکس‌های گالری شماست. برای استفاده از این قابلیت می‌توانید عکس‌ها را خودتان انتخاب کرده یا آن را در حالت گلچین خودکار قرار دهید.

اگر هنوز این نمایه iOS 16 را امتحان نکرده‌اید، این مقاله را از دست ندهید.

چگونه فوتو شافل را در آیفون فعال کنیم

برای ایجاد فوتو شافل می‌توانید عکس‌های مورد علاقه خود را به صورت دستی انتخاب کنید تا آيفون خود را بیشتر شخصی‌سازی کنید. در صورتی که وقت انجام این کار را ندارید می‌توانید با انتخاب حالت خودکار به راحتی از نمایه فوتوشافل بهره‌مند شوید. یک نمایه جذاب دیگر استفاده از تصاویر زنده در پس‌زمینه آیفون است، هرچند در iOS 16 و نسخه‌های پس از آن غیرفعال شده است.

دو روش ساده برای فعالسازی فوتو شافل برای انتخاب دستی تصاویر یا نمایش خودکار آن‌ها وجود دارد. در روش اول می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. آیفون را از حالت قفل با استفاده از Face ID یا Touch ID خارج کنید. انگشت خود را روی صفحه نکشید تا وارد هوم اسکرین شوید و به‌جای آن در صفحه لاک اسکرین بمانید.

۲. انگشت خود را برای لحظاتی بر روی لاک اسکرین نگه دارید تا انتخاب‌های موجود برای شخصی‌سازی ظاهر شوند.

۳. بر روی علامت آبی‌رنگ مثبت در پایین صفحه بزنید.

۴. از بالا گزینه Photo Shuffle را انتخاب کنید.

چگونه فوتو شافل را در آیفون فعال کنیم

۵. برای انتخاب دستی تصاویر، روی Select Photos Manually بزنید. پس از انتخاب تصاویر مورد علاقه خود روی Add بزنید.

۶. برای ایجاد فوتو شافل به‌صورت خودکار، روی Use Featured Photos بزنید. می‌توانید با انتخاب گزینه Choose در مقابل People افرادی را که در تصاویر ظاهر می‌شوند حذف یا اضافه کنید.

۷. حالا می‌توانید شکل نمایش تصاویر در لاک‌اسکرین خود را مشاهده کنید. می‌توانید تصاویر را بزرگ‌نمایی کرده یا آن‌ها را در اندازه دلخواه تنظیم کنید.

۸. برای نهایی‌سازی فوتو شافل روی Done بزنید.

چگونه فوتو شافل را در آیفون فعال کنیم

روش دوم برای استفاده از نمایه فوتو شافل از بخش تنظیمات آیفون قابل انجام است:

۱. به Settings و سپس به Wallpaper بروید.

۲. روی Add New Wallpaper بزنید.

۳. از بالا Photo Shuffle را انتخاب کنید.

۴. مراحل بعدی مشابه با روش بالا است. برای انتخاب دستی گزینه Select Photos Manually و برای گزینش خودکار گزینه  Use Featured Photos را انتخاب نمایید.

چگونه فوتو شافل را در آیفون فعال کنیم

نزدیک‌ترین قابلیت به فوتو شافل که آیفون در نسخه‌های پیشین سیستم‌عامل خود معرفی کرده بود استفاده از Shortcuts برای تغییر تصویر پس‌زمینه بر طبق برنامه بود که هنوز هم قابل استفاده است.

تنظیم زمان تغییر تصاویر در فوتوشافل

با کنترل بر فوتو شافل می‌توانید زمان و دفعات تغییر تصاویر در لاک‌اسکرین را مشخص کنید. در حال حاضر می‌توانید از بین چهار حالت با ضربه زدن بر روی صفحه (On Tap)، پس از هر بار قفل کردن صفحه (On Lock)، هر ساعت (Hourly) و روزانه (Daily) یکی را انتخاب نمایید. می‌توانید انتخاب خود را در هر زمان که بخواهید به آسانی تغییر دهید.

۱. از لاک‌اسکرین یا تنظیمات‌ آیفون به Photo Shuffle بروید و سپس روی Shuffle Frequency بزنید.

۲. همینطور می‌توانید دفعات تغییر تصویر را پس از انتخاب همه عکس‌های خود تعیین کنید. پس از انتخاب گزینه Add و مشاهده پیش‌نمایش، بر روی آیکون سه‌نقطه (More) در پایین صفحه بزنید و از بخش Shuffle Frequency زمان تغییر تصویر در فوتو شافل را مشخص کنید.

تنظیم زمان تغییر تصاویر در فوتوشافل

شخصی‌سازی صفحه نمایش iOS 16 در حالت قفل

با استفاده از فوتو شافل می‌توانید بهتر از هر زمان دیگر صفحه نمایش آيفون خود در حالت قفل را شخصی‌سازی کنید تا تصاویر مورد علاقه شما از دوستان یا مکان‌ها یا هر چیز دیگر در دقایقی کوتاه یکی پس از دیگری نمایش داده شوند. اما بهترین چیز درباره امکانات جدید شخصی‌سازی در iOS 16 در فوتو شافل خلاصه نمی‌شود، بلکه می‌توانید سبک فونت، رنگ و شکل نمایش را در صفحه لاک‌اسکرین خود تغییر داده و حتی ویجت‌های مختلفی به آن بیفزایید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا