هوش مصنوعی

چطور از ChatGPT به عنوان دستیار شخصی استفاده کنیم

چه کسی به یک دستیار شخصی پرخرج نیاز دارد در حالی که می توانید از ChatGPT استفاده کنید؟ ChatGPT با مجهز بودن به درک زبان طبیعی و اطلاعات گسترده، می تواند به شما در انجام بموقع کارهایتان کمک کند.

در گذشته استخدام دستیاران اجرایی امتیاز مدیران عامل بود. امروزه، هوش مصنوعی می تواند دستیار اجرایی هر کسی باشد. اگر به کمک با کارهای اداری نیاز دارید، در اینجا نحوه استفاده از ChatGPT به عنوان دستیار شخصی آورده شده است.

۱. از ChatGPT بخواهید لیست کارهای شما را مدیریت کند

ChatGPT می تواند لیست کارهای شما را سازماندهی کرده و به شما یادآوری کند که قرارهای کاری مهم را برآورده کنید. راه های زیادی برای استفاده از ChatGPT برای مدیریت زمان وجود دارد. درخواست از AI برای اولویت بندی کارهای شما می تواند در وقت شما صرفه جویی زیادی کند.

اگر این اولین تعامل شما با ChatGPT است، با توضیح اینکه از ChatGPT به عنوان دستیار شخصی برای مدیریت وظایف استفاده خواهید کرد، شروع کنید. در این مثال، ما از پیام زیر استفاده کردیم: “سلام، من از شما به عنوان دستیار شخصی خود برای مدیریت کارهایم استفاده خواهم کرد. بیایید شروع کنیم!”

۱. از ChatGPT بخواهید لیست کارهای شما را مدیریت کند

نکته: می توانید برای شخصی سازی بیشتر تبادل، نام منحصر به فردی را به عنوان دستیار شخصی خود به ChatGPT بدهید. پیام: “سلام ، می خواهم به شما نام جدیدی بدهم و می خواهم به عنوان دستیار شخصی من عمل کنید. از این به بعد، لطفاً خود را [نام مورد نظر خود را وارد کنید] بنامید.”

۱. از ChatGPT بخواهید لیست کارهای شما را مدیریت کند

از ChatGPT پرسیدیم که آیا با روش ABCDE، نمونه ای از روش مدیریت وظایف برای بهره وری آشنا است یا خیر. از آنجایی که هوش مصنوعی مستعد توهم است، مجبور شدیم بررسی کنیم که آیا می تواند وظیفه را به درستی انجام دهد. پس از اینکه از پاسخ راضی شدیم، لیست کارهایمان را به ChatGPT دادیم و از آن خواستیم این لیست را با استفاده از روش ABCDE سازماندهی کند. به خاطر داشته باشید که میزان اهمیت یا فوریت هر کار را مشخص کنید تا به ChatGPT کمک کنید تا ترتیب انجام آنها را درک کند.

ChatGPT به سرعت لیست کارهای ما را بر اساس اهمیت و فوریت آنها لیست کرد. همچنین توضیح مختصری از روند تفکر خود به ما ارائه داد و نشان داد که چرا لیست را به آن ترتیب خاص مرتب کرده است.

نکته: برای به دست آوردن بهترین نتایج، از دادن دستورالعمل های طولانی و پیچیده خودداری کنید. هر درخواست را تا حد امکان ساده و مستقیم نگه دارید.

۲.  از ChatGPT برای کمک در نوشتن استفاده کنید

ChatGPT فقط یک مدیر اجرای وظیفه نیست، بلکه یک دستیار نویسندگی همه کاره نیز است. خواه به کمک برای نوشتن یک ایمیل قانع کننده، صیقل دادن یک گزارش یا ایجاد محتوای خلاقانه نیاز دارید، ChatGPT می تواند کمک مجازی ارائه دهد. زمینه و دستورالعمل ها را ارائه دهید و ChatGPT می تواند پیشنهاداتی ارائه دهد، پیش نویس ها را ویرایش کند یا حتی محتوا ایجاد کند. این مانند داشتن یک ویرایشگر ماهر در کنار شماست که در همه حال در دسترس است.

۲.  از ChatGPT برای کمک در نوشتن استفاده کنید

نکته: شما مجبور نیستید همه پاسخ های ChatGPT را بپذیرید. شما می توانید انتخاب و ویرایش کنید. ChatGPT یک ابزار قدرتمند است، اما همچنان شما تصمیم گیرنده نهایی هستید.

۳. از ChatGPT برای کمک در کارهای مرتبط با ایمیل استفاده کنید

برخورد با صندوق های ورودی ایمیل سرریز شده می تواند طاقت فرسا باشد، به خصوص برای کارمندان دورکار. ChatGPT می تواند با کمک به کارهای مختلف مربوط به ایمیل به کمک شما بیاید. ChatGPT علاوه بر نوشتن ایمیل از طرف شما، می تواند رشته های ایمیل طولانی را خلاصه کند. این به شما امکان می دهد بدون نیاز به بررسی مکالمات بی پایان، مطلع بمانید.

۳. از ChatGPT برای کمک در کارهای مرتبط با ایمیل استفاده کنید

۴. از ChatGPT برای کمک به کسب مهارت ها و تخصص های جدید استفاده کنید

اکنون مسترکلاس ها، دوره ها و گواهینامه ها به صورت آنلاین در دسترس هستند. اما اگر به رویکرد شخصی‌تری نیاز دارید، می‌توانید از ChatGPT بخواهید که به صورت انفرادی به شما آموزش دهد، مانند یک معلم مجازی.

ChatGPT می‌تواند در زمینه‌های مختلف به شما بینش دهد و به شما کمک کند تا در فناوری‌ها یا مفاهیم جدید غوطه‌ور شوید.

در زمان نگارش این مقاله، ChatGPT می‌تواند تا آخرین به‌روزرسانی دانش خود در سپتامبر ۲۰۲۱ اطلاعات ارائه دهد. نشریه  Forbes گزارش می‌دهد که Open AI به زودی محدودیت قطع دانش را برای همه کاربران حذف خواهد کرد. با این حال، زمان این به‌روزرسانی هنوز مشخص نیست.

۵٫ از ChatGPT برای پیشنهادات شخصی سازی شده درخواست کنید

گاهی اوقات، برای کسب انرژی مجدد، به استراحت کوتاه کاری نیاز دارید. ChatGPT می تواند منبع مورد علاقه شما برای توصیه های شخصی سازی شده در زمینه های مختلف مورد علاقه باشد. چه به دنبال فیلمی برای تماشا باشید، چه رستورانی برای وعده غذایی بعدی خود یا مقصدی برای سفر بعدی خود، ChatGPT می تواند بر اساس ترجیحات و تعاملات قبلی شما پیشنهادات سفارشی ارائه دهد. این مانند داشتن یک دوست آگاه است که سلیقه شما را درک می کند و می تواند به شما در کشف تجربیات جدید کمک کند.

5. از ChatGPT برای پیشنهادات شخصی سازی شده درخواست کنید

نکته: ChatGPT برای درک و پاسخ به پرسش‌های زبان طبیعی طراحی شده است، بنابراین از برقراری ارتباط محاوره‌ای با آن احساس راحتی کنید.

به دستیار شخصی خود سلام کنید

گنجاندن ChatGPT در روال کاری شما، بهره وری را افزایش می دهد، دانش را گسترش می دهد و کار را لذت بخش تر می کند. ChatGPT با طیف گسترده ای از قابلیت های خود، یک همراه دیجیتالی قابل اعتماد برای کار ارائه می دهد. راه‌های مختلفی را برای ادغام هوش مصنوعی در روال روزانه خود آزمایش و بررسی کنید. با تعامل مداوم با ChatGPT، یک دستیار شخصی مجازی متعهد برای ساده‌سازی و ارتقای زندگی کاری خود به دست خواهید آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا