خانه و آشپزخانهکالای دیجیتالنقد و بررسی

بررسی جاروبرقی هوشمند Roborock Xiaowa Lite

همه‌ی چیزی که از یک جاروبرقی رباتی هوشمند انتظار دارید.

آیا تا به حال درباره‌ی جاروبرقی رباتی هوشمند Xiaomi Mi شنیده بودید که موفق شد صنعت جاروبرقی‌ها را دچار یک تغییر بزرگ و اساسی کند؟ اکنون جاروبرقی رباتی هوشمند Roborock Xiaowa Lite مدل جدید‌تر آن دستگاه است. اکنون شرکت شیائومی با عرضه‌ی مدل Roborock Xiaowa Lite توانست خط تولید جاروبرقی‌های رباتی هوشمند خود را توسعه دهد. در این مقاله قصد داریم ارزان‌ترین مدل جاروبرقی رباتی هوشمند این شرکت یعنی Xiaowa را بررسی کنیم. با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد آیا جاروبرقی هوشمند رباتی Roborock Xiaowa Lite انتخابی مناسب برای شما می‌تواند باشد یا خیر.

امتیازها:

 • قابلیت این ربات در پاک کردن حتی نسبت به ربات‌های گران‌تر هم عالی است.
 • این ربات دارای ارزش بالایی است  و خریدی مقرون به صرفه خواهید داشت.

مشکلات:

 • قسمت‌های قابل تعویض همچنان برای خرید در دسترس نیست و از طرف دیگر مشخص نیست این شرکت کی قرار است عرضه‌ی این قسمت‌ها را آغاز کند.
 • این جاروبرقی در زمان داشتن کد اشتباه انجام آن را دائما تکرار می‌کند.

مشاهده این محصول در دیجی کالا

طراحی جاروبرقی شیائومی Roborock Xiaowa

جارو برقی رباتیک شیائو مدل Lite C102

جاروبرقی رباتی هوشمند Roborock Xiaowa Lite دارای طراحی ساده اما زیبا است. می‌توان گفت ظاهر کلی این ربات شبیه به Xiaomi Mi است اما همچنان می‌توان چندین جنبه‌ی ظاهری خاص و منحصر به فرد را در Roborock Xiaowa Lite دید.

طراحی Roborock Xiaowa Lite همچون اکثر جاروبرقی‌های رباتی هوشمندی که ما تست کردیم گرد است. اطراف این ربات یک حلقه‌ی سپر مانند وجود دارد که به آن کمک می‌کند در هنگام برخورد با اشیاء دچار مشکل نشود و سریعا به کار خود بازگردد.

ربات Roborock Xiaowa Lite دارای ۱۰ سنسور درون خود است که به آن اجازه می‌دهد که درون خانه‌ی شما به راحتی حرکت کرده و تمیز کند. این سنسورها در موارد بسیار مختلفی به این ربات کمک می‌کنند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به تشخیص اشیاء، راه پله، دیوارها، نوع کف اتاق و… اشاره کرد. این سنسورها همچنین به جاروبرقی رباتی هوشمند Roborock Xiaowa Lite این امکان را می‌دهند که یک نقشه‌ی مناسب از خانه‌ی شما تهیه کرده و مسیر تمیز کردن درستی را برگزیند.

بخوانید: بررسی دستگاه اسپرسوساز Breville Barista Express

همچون دیگر ربات‌های مشابه شرکت شیائومی، Roborock Xiaowa Lite نیز در رنگ کاملا سفید در دسترس است و رینگ سپری اطراف آن به رنگ خاکستری است. صفحه‌ی سنسورهای مشکلی هم در یک طرف این ربات هوشمند جاروبرقی به چشم می‌خورد. به صورت کلی می‌توان گفت Roborock Xiaowa Lite یک ظاهر زیبا و مدرن دارد.

ربات Roborock Xiaowa Lite چگونه تمیز می‌کند؟

جارو برقی رباتیک شیائو مدل Lite C102

مشاهده این محصول در دیجی کالا

ربات Roborock Xiaowa Lite از یک متد استاندارد برای تمیز کردن خانه‌ی شما بهره می‌برد. این متد را به صورت خلاصه می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 • از خانه‌ی شما نقشه برداری می‌کند.
 • در خانه‌ی شما حرکت کرده و سطح را جارو می‌کشد.
 • در طول مانور دادن در خانه‌ی شما همه‌ی موارد را اسکن می‌کند.
 • رفتار خود را بر اساس نوع سطح و موانع برنامه‌ریزی کرده و بهبود می‌بخشد.

ربات Roborock Xiaowa Lite با استفاده از سنسورها یک نقشه از خانه‌ی شما تهییه می‌کند. بنابراین به صورت کلی ربات جاروبرقی هوشمند Roborock Xiaowa Lite قادر خواهد بود یک مسیر اصلی برای تمیز کردن خانه‌ی شما داشته باشد و طبق آن خانه‌ی شما را به بهترین شکل جارو بکشد.

این ربات برای اطمینان پیدا کردن از تمیز شدن خانه‌ی شما چندین حالت تمیز کردن را مورد استفاده قرار می‌دهد. رویکرد تمیز کردن ربات جاروبرقی هوشمند Roborock Xiaowa Lite بر اساس نوع سطحی که دارد آن را تمیز می‌کند متغیر است. به این شکل این ربات قادر خواهد بود بهترین متد مناسب سطح را برای پاک کردن و تمیز کردن آن برگزیند. ربات Roborock Xiaowa Lite می‌تواند نوع سطح و موانع را تشخیص دهد و سرعت خود را نیز بر اساس این اطلاعات تنظیم کند. این ربات قادر است تمامی نقاط کوچک و تنگ را تمیز کرده و در طول این کار ابدا گیر نکند.

ربات شیائومی Roborock Xiaowa Lite چقدر بزرگ است؟

ربات Roborock Xiaowa Lite تقریبا اندازه‌ی استانداردی دارد. همچون اکثر ربان‌های این چنینی، طول این جاروبرقی رباتی هوشمند ۱۳.۸ اینچ و ارتفاع آن نیز ۳.۶ اینچ است. وزن Roborock Xiaowa Lite در حدود ۳ کیلوگرم است.

با خرید Roborock Xiaowa Lite چه لوازم جانبی را دریافت خواهیم کرد؟

جارو برقی رباتیک شیائو مدل Lite C102

ربات Roborock Xiaowa Lite دارای تعداد زیادی لوازم جانبی همراه خود نیست. تنها مواردی که در هنگام خرید این ربات دریافت خواهید کرد موارد زیر هستند:

شارژر: شارژر ربات Roborock Xiaowa Lite در هنگام خرید آن به همراه آن وجود دارد و این جاروبرقی می‌تواند پایه‌ی شارژ خود را به راحتی اسکن کند.

ابزار پاک کنندگی: چندین ابزار تمیز کردن نیز همراه با Roborock Xiaowa Lite در هنگام خرید وجود دارند. این ابزار برای از بین بردن و دور کردن مو، نخ‌ها و یا دیگر موارد از جاروبرقی رباتی هوشمند Roborock Xiaowa Lite کاربرد دارند.

اگرچه لوازم جانبی بسیار زیادی با ربات Roborock Xiaowa Lite در هنگام خرید دریافت نمی‌کنید اما همین لوازمی که همراه آن است نیز به شما این امکان را می‌دهد که پاک کردن خانه‌ی خود را با این ربات به راحتی بلافاصله شروع کنید.

بخوانید: بررسی سرخ کن چندکاره دلونگی مدل FH1394

موارد دیگری که ممکن است در آینده به آن‌ها نیاز داشته باشید شامل فیلتر، قسمت تمیز کننده و یا سطل آشغال (در صورت شکستن) است. همه‌ی این موارد را می‌توانید به صورت آنلاین خریداری کنید.

تست‌های پاک کنندگی Roborock Xiaowa Lite چگونه بود؟

ما برای اطمینان حاصل کردن از کارکرد Roborock Xiaowa Lite آن را در سه محیط مختلف تست کردیم تا ببینیم عملکرد آن به چه صورت است. محیط‌های تست شده‌ی ما شامل:

 • سطح چوبی
 • فرش با پرزهای بلند
 • فرش با پرزهای کوتاه

عمل‌کرد کلی ربات Roborock Xiaowa Lite در پاک کردن در محیط‌های بالا به صورت زیر بود:

 • عمل‌کرد کلی: ۹۴٪
 • عمل‌کرد روی سطح چوبی: ۱۰۰٪
 • عمل‌کرد روی فرش با پرزهای کوتاه: ۹۳٪
 • عمل‌کرد روی فرش با پرزهای بلند: ۸۹٪

روی هر کدام از این سطوح ما ربات جاروبرقی هوشمند خود را برای پاک کردن موارد زیر مورد استفاده قرار دادیم:

 • برنج: ۸۵ گرم
 • حبوبات خشک: ۲۸ گرم
 • خاک گربه: ۸۵ گرم
 • شکر: ۸۵ گرم

تلاش کردیم شرایط تست‌های خود را تا حدی که ممکن بود به شرایط طبیعی زندگی واقعی نزدیک کنیم. از جمله موارد قابل اشاره در مورد تست ما این است که این ربات در هنگام پاک کردن شکر از فرش با پرز کوتاه تنها در حدود ۷۰٪ موفق بود و برای پاک کردن شکر از روی فرش پرز بلند این مقدار حتی کمتر و به مقدار ۵۶٪ بود. به صورت کلی می‌توان گفت که عدم توانایی مناسب این ربات در پاک کردن شکر بود که درصد پاک کنندگی آن را روی این دو سطح پایین آورد و عمل کرد آن در مقابل دیگر موارد کاملا مناسب و عالی بود.

مشاهده این محصول در دیجی کالا

برچسب ها
کلاغه در تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن