هوش مصنوعی

۹ دلیل برای ارتقاء چت جی‌پی‌تی به نسخه‌ی ChatGPT Plus

در ابتدا، نسخه رایگان ChatGPT از نظر کیفیت و سهولت استفاده برای کاربران روزمره کافی بود. هنگامی که OpenAI اشتراک ۲۰ دلاری در ماه را برای ChatGPT Plus راه اندازی کرد، چیز بیشتری نسبت به نسخه رایگان ارائه نمی داد: GPT-4، دسترسی اولویت دار در زمان خرابی، و افزونه ها (و حتی آن ها نیز بعدا اضافه شدند).

هنگامی که GPT-4 برای اولین بار راه اندازی شد، توجیه اشتراک ۲۰ دلاری در ماه دشوار بود. با این حال، وعده دیگری از ChatGPT Plus دسترسی اولویت دار به ویژگی های جدید بود و OpenAI آن را عملی کرد. با معرفی ویژگی هایی مانند Advanced Data Analytics، Browse with Bing و DALL·E 3، ChatGPT Plus در حال حاضر یکی از مفیدترین اشتراک هایی است که می توانید برای خود و کسب و کار خود دریافت کنید.

۱٫   دسترسی به GPT-4

9 دلیل برای ارتقاء به ChatGPT Plus

مهمترین مزیت ارتقاء به نسخه Plus دسترسی به GPT-4 است. به عنوان جانشین GPT-3.5، تفاوت های عمده ای بین این دو وجود دارد. GPT-4 پردازش زبان طبیعی، درک زمینه و حل مسئله را بهبود می بخشد. همچنین در مجموعه داده بزرگتری آموزش دیده است، به این معنی که در تشخیص الگوهای پیچیده بهتر است. در واقع، این تفاوت ها می توانند کمی ظریف باشند زیرا بلافاصله قابل توجه نیستند. با این حال، هر چه بیشتر از آن استفاده کنید، زودتر متوجه خواهید شد که GPT-4 شانس بیشتری برای ارائه پاسخ صحیح در اولین تلاش خود دارد. همچنین دقیق تر است و اغلب گرفتار توهمات AI نمی شود.

۲٫   ورودی تصویر

9 دلیل برای ارتقاء به ChatGPT Plus

بهترین ویژگی GPT-4 گزینه های ورودی تصویر آن است. می توانید نسخه های ناخواندنی پزشک خود را وارد کنید و از ChatGPT بخواهید آنها را بخواند و ترجمه کند. همانطور که انتظار می رود، این کار را برای شما کاملاً دقیق انجام می دهد. اما این همه ماجرا نیست – می توانید از این ویژگی برای انواع اهداف استفاده کنید، یعنی از ChatGPT بخواهید تصویر را توصیف کند. همچنین می توانید از این تصویر برای درک اسناد دست نویسی که اسکن کرده اید یا عکس آن را دارید استفاده کنید. حتی می توانید تصویری از یک صفحه گسترده را وارد کنید و از ChatGPT بخواهید بر اساس داده هایی که به دست آورده محاسبات انجام دهد یا پیشنهادهایی برای بهبود چیدمان صفحه گسترده ارائه دهد.

۳٫   دسترسی به اینترنت

9 دلیل برای ارتقاء به ChatGPT Plus

نسخه استاندارد و رایگان ChatGPT دارای محدودیت قطع دانش از سپتامبر ۲۰۲۱ است. این بدان معناست که به هیچ اطلاعاتی در مورد رویدادهایی که پس از آن تاریخ رخ داده اند دسترسی ندارد. با این حال، می‌توانید با استفاده از حالت جدید Browse with Bing با مدل GPT-4 بر این محدودیت غلبه کنید. این بدان معناست که می توانید از طریق ChatGPT به اینترنت دسترسی داشته باشید. دسترسی به اینترنت به شما امکان می دهد مقالات را خلاصه کنید، تحقیقات بازار به روز را انجام دهید و داستان ها و مقالات خبری اخیر را پیدا کنید. ChatGPT همچنین می تواند به مجموعه داده های گسترده تری دسترسی داشته باشد و پاسخ های دقیق تری ارائه دهد.

۴٫   خلق هنر DALL·E 3

9 دلیل برای ارتقاء به ChatGPT Plus

در حالی که می توانید به صورت رایگان از طریق Bing Chat به این قابلیت دسترسی داشته باشید، اما اضافه شدن آن به رابط ChatGPT و ترکیب آن با GPT-4، که به عنوان یک چت بات بهتر از یک موتور جستجو بهینه شده است، یک اتفاق فوق العاده است. می توانید مثل همیشه با ChatGPT چت کنید و در جایی که احساس نیاز می کنید، می توانید از آن بخواهید برای شما تصاویری بدیع ایجاد کند.

۵٫   دسترسی به افزونه

9 دلیل برای ارتقاء به ChatGPT Plus

دسترسی به افزونه به ChatGPT Plus سطحی از سفارشی سازی را می دهد که در رقبای آن پیدا نمی کنید. این افزونه ها به عنوان اجزای نرم افزاری شخص ثالثی عمل می کنند که با ChatGPT ادغام می شوند. در حالی که این ویژگی در حال حاضر در مرحله بتا قرار دارد، می‌توانید افزونه‌ها را از فروشگاه افزونه نصب کنید و از بیش از ۱۰۰ گزینه مختلف انتخاب کنید. هر افزونه به هدف متفاوتی وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید از افزونه Kayak برای رزرو سفر به خارج از کشور، افزونه Instacart برای برنامه ریزی وعده های غذایی و خرید مواد تشکیل دهنده استفاده کنید. برخی از افزونه ها ممکن است خراب یا کند باشند، اما جالب خواهد بود که ببینیم پس از رفع مشکلات چقدر مفید خواهند بود.

۶٫   تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته

در حالی که این ویژگی را می توان برای بسیاری از توابع مختلف استفاده کرد، ویژگی تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته در ChatGPT Plus می تواند به شما در تبدیل صفحات گسترده به نمودارها برای تجسم داده ها کمک کند.

9 دلیل برای ارتقاء به ChatGPT Plus

برای فعال کردن این ویژگی، دکمه تنظیمات حساب را در گوشه پایین سمت چپ صفحه نمایش کلیک کنید. سپس به تنظیمات و بتا > ویژگی های بتا بروید و گزینه تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته را روشن کنید. پس از فعال شدن این ویژگی، می توانید با استفاده از دکمه علامت مثبت در گوشه سمت چپ میدان متن ChatGPT، صفحه گسترده را آپلود کنید. پس از آپلود، می توانید از ChatGPT بپرسید که می خواهید با داده ها چه کاری انجام دهد.

چه صاحب یک کسب و کار کوچک باشید و چه فقط با داده ها در صفحات گسترده بازی کنید، این ویژگی می تواند به شما در تصمیم گیری مبتنی بر داده کمک کند. می توانید دفترچه حساب های خود را آپلود کنید و از ChatGPT بخواهید نه تنها داده ها را برای شما تجسم کند، بلکه بینش ارزشمندی در مورد اینکه چه چیزی در کسب و کار شما نیاز به بهبود دارد نیز به شما ارائه دهد.

۷٫   ثبات چشمگیر

ChatGPT رایگان سهم خود را از مشکلات بزرگ دارد، اما قطعی به مراتب مهمترین آنهاست. اگرچه وضعیت اکنون بسیار بهتر از زمان راه اندازی اولیه است، نسخه رایگان همچنان می تواند در هر زمانی خراب شود. گاهی اوقات سرورهای OpenAI در پاسخگویی به تقاضای فوق العاده بالا دچار مشکل می شوند.

خوشبختانه، ChatGPT Plus تقریباً همیشه در دسترس است. این سرویس طراحی شده است تا دسترسی اولویت دار را به مشترکین Plus بدهد، بنابراین می توانید حتی در زمان های اوج استفاده نیز از آن استفاده کنید. اگر کسب و کار یا گردش کار شما به شدت به ChatGPT وابسته است، پرداخت هزینه برای این سرویس فکر خوبی است است.

۸٫   تعاملات بی عیب و نقص

ChatGPT Plus دارای دو مدل زبان است:  GPT-4 و GPT-3.5.

لازم به ذکر است که نسخه Plus از GPT-3.5 سریعتر و پاسخگوتر از مدل GPT-3.5 دیده شده در نسخه رایگان است. OpenAI نسخه قدیمی GPT-3.5 را در ۱۰ می ۲۰۲۳ منسوخ کرد، اما نسخه ChatGPT Plus GPT-3.5 سریعتر از گزینه رایگان است. در حالی که کیفیت پاسخ ها یکسان است، تفاوت بین آن دو فوراً قابل توجه است. اگر احساس می کنید که GPT-4 از نظر سرعت چندان چشمگیر نیست، می توانید از این مدل زبان استفاده کنید.

مشکل نسخه رایگان این است که اغلب در پاسخ دادن  دچار متوقف می شود و شما را مجبور می کند پاسخ ها را دوباره ایجاد کنید. این چندین بار در طول یک جلسه اتفاق می افتد. با نسخه Plus  دیگر نگرانی‌ای از این بابت وجود ندارد. اگر برای کار خود به ChatGPT اعتماد دارید، ارتقاء به ChatGPT Plus راهی عالی برای صرفه جویی در زمان انتظار برای دریافت پاسخ نسخه رایگان است.

۹٫   قابلیت های ترجمه بهتر

از آنجایی که GPT-4 روی مجموعه داده های بزرگتری آموزش دیده است، در پاسخگویی به درخواست های غیر انگلیسی بسیار بهتر عمل می کند. تقریباً مانند شخصی که الگوهای زبانی، ظرافت ها و زمینه فرهنگی را درک می کند، پاسخ می دهد. GPT-3.5 قابلیت های ترجمه مناسبی دارد، اما GPT-4 بهتر است زیرا احتمالاً پاسخ های دقیق تر و منسجمی ایجاد می کند.

همچنین به چندین افزونه دسترسی پیدا می کنید که می توانند به مسیر یادگیری زبان شما کمک کنند. افزونه جدید Speak نمونه عالی از این موضوع است. به شما در تلفظ عبارات خاص کمک می کند، روش های جایگزین برای بیان همان احساس را به شما ارائه می دهد و نمونه هایی را به شما نشان می دهد که مکالمات واقعی در هر زبانی را تکرار می کنند.

ChatGPT Plus ارزش ارتقاء را دارد

اگرچه اشتراک نسخه پلاس در ابتدا ارزش کافی را ارائه نمی داد، با معرفی ویژگی های جدید مانند Advanced Data Analytics، DALL·E 3 و ورودی تصویر، ChatGPT Plus بیش از هر زمان ارزش ارتقاء دارد. چه خود-اشتغال باشید، چه فریلنسر باشید و چه صاحب یک کسب و کار کوچک، ChatGPT Plus می تواند تقریباً در تمام جنبه ها به شما کمک کند، از سیاست های تجاری تا محتوای مکتوب گرفته تا طراحی تصاویر و درک داده ها.

ثبات چشمگیر، دسترسی به محتوای اینترنت و افزونه هایی که کارآمدی ChatGPT را افزایش می دهند نیز نمی توانند نادیده گرفته شوند. ChatGPT Plus بسیار بیشتر از دسترسی صرف به GPT-4 است. این یک نیروگاه کمک به کسب و کار است که می توانید از آن به نفع خود در انواع زمینه‌ ها استفاده کنید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا