هوش مصنوعی

هوش مصنوعی Claude AI چیست و چرا باید از آن استفاده کنید؟

افزایش چشمگیر در توسعه مدل‌های زبان بزرگ (LLM) همراه با چالش‌های بسیاری از جمله مسائل مربوط به محتوا، تمرکز و حریم خصوصی بوده است. با این حال، بی‌ضرر بودن، سرعت و دقت ویژگی‌های حیاتی سیستم‌های هوش مصنوعی هستند که به طور قابل توجهی بر اثربخشی و سودمندی آن‌ها تأثیر می‌گذارد و ویژگی‌های کلیدی هستند که بسیاری از کاربران می‌خواهند ببینند.

اکنون، Claude به عنوان یکی از همه کاره‌ترین چت‌بات‌های موجود در بازار با طراحی عمومی، بی‌ضرر و کارآمد خود متمایز شده است و همچنان در حال بهبود است.

کلاود چیست؟

Claude یک چت‌بات AI است که برای مفید، صادق و بی‌ضرر بودن طراحی شده است. در سه نسخه موجود است: Claude 1، Claude 2 و Claude Instant .

Claude 2 جانشین Claude 1 است که با یک مجموعه داده بزرگتر آموزش دیده است تا در زمینه بزرگتر عملکرد بهتری داشته باشد، در حالی که Claude Instant یک مدل سریع‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است که برای مکالمات معمولی، تجزیه و تحلیل متن، خلاصه کردن و پرسش‌ها و پاسخ‌های مبتنی بر سند مناسب است. همه نسخه‌های Claude در یک مجموعه داده متن و کد گسترده آموزش دیده‌اند که به آن‌ها امکان می‌دهد کارهای مختلفی را انجام دهند. این کارها شامل خلاصه کردن متن، جستجوی اطلاعات و ایجاد خروجی‌های خلاقانه مانند شعر، کد، اسکریپت، قطعات موسیقی، ایمیل و نامه است. Claude همچنین در پاسخ به سوالات و همکاری با انسان‌ها در پروژه‌های خلاقانه برتری دارد.

Claude در یک مجموعه داده فیلتر شده دقیق آموزش دیده است که تضمین می‌کند محتوای مضر حذف می‌شود و کمپانی Anthropic به طور مداوم عملکرد Claude را برای کاهش خطرات ایمنی نظارت می‌کند. علاوه بر این، Anthropic تأیید کرده است که نقطه قطع داده آموزشی Claude دسامبر ۲۰۲۲ است، اما “ممکن است برخی از رویدادها را تا اوایل سال ۲۰۲۳ بداند”. اطلاعات به روز Claude به آن نسبت به نقطه قطع داده ChatGPT در سپتامبر ۲۰۲۱ برتری می‌دهد که یکی از دلایلی است که Claude بهتر از ChatGPT است.

چرا باید از Claude استفاده کنید؟

در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا Claude نسبت به سایر چت‌بات‌ها و ابزارهای هوش مصنوعی ترجیح داده می‌شود:

  • کارایی: می‌توانید از Claude برای خودکار کردن کارهای تکراری استفاده کنید و وقت خود را برای تمرکز بر جنبه‌های استراتژیک‌تر کار خود آزاد کنید.
  • بینش: با قابلیت‌های پیشرفته پردازش داده و نقطه قطع داده اخیر، Claude می‌تواند بینش‌های ارزشمندی در مورد داده‌های به دست آمده به صورت دستی ارائه دهد.
  • سرعت و دقت: Claude می‌تواند حجم عظیمی از داده‌ها را در کسری از زمانی که سایر هوش مصنوعی‌ها بدون قربانی کردن دقت برای سرعت پردازش می‌کنند، پردازش کند. Claude از الگوریتم‌های پیشرفته و تکنیک‌های یادگیری ماشین استفاده می‌کند تا نتایج دقیق و قابل اعتماد را تضمین کند.
  • بی ضرر بودن: Claude علی‌رغم قدرت و پیچیدگی‌اش بی‌ضرر است. این برای کمک به انسان‌ها با افزایش توانایی‌های آن‌ها طراحی شده است.
  • هوش مصنوعی قانونی:  Anthropic این ماشین را با روش قانونی آموزش داده و از قوانین و اصول برای مدیریت رفتار Claude استفاده می‌کند تا آن را قابل پیش‌بینی‌تر، قابل کنترل‌تر و کاربرپسندتر کند.

Claude بسیاری از بهترین ویژگی‌های چت‌بات‌های هوش مصنوعی را ارائه می‌دهد و رویکرد منحصر به فرد آن برای آموزش به این معنی است که احتمالاً از سایر ابزارهای هوش مصنوعی ایمن‌تر است.

چگونه از Claude، Claude 2 و Claude Instant استفاده کنیم

راه‌های زیادی برای استفاده از Claude و مدل‌های مختلف آن وجود دارد.

Anthropic یک API برای تعامل با Claude ارائه می‌دهد و بسیاری از برنامه‌های کاربردی محبوب از Claude برای تقویت عملکرد خود استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، Anthropic یک API و یک ربات Claude Slack با چندین ویژگی برای تعامل با Claude ارائه می‌دهد. Claude می‌تواند کل موضوع Slack شما را به خاطر بسپارد یا محتوایی را از وب‌سایت‌هایی که با آن به اشتراک می‌گذارید، بیرون بکشد.

شما می‌توانید از کنسول وب Anthropic برای دسترسی به API Claude استفاده کنید. کنسول وب به شما امکان می دهد قبل از ادغام Claude در تنظیمات فنی خود، قابلیت های Claude را ارزیابی کنید. پس از اینکه توانستید به کنسول دسترسی پیدا کنید، می‌توانید کلیدهای API تولید کنید و شروع به ساختن با هوش مصنوعی کنید.

Claude در حال حاضر در مرحله بتای آزاد خود قرار دارد و برای کاربران در بریتانیا یا ایالات متحده در Claude.ai در دسترس است.

۵ راهی که می توانید از Claude استفاده کنید

کاربردهای بالقوه زیادی برای Claude وجود دارد، اما در اینجا پنج مورد برای شروع کار شما آورده شده است.

خلاصه متن: تکنیک‌های پیشرفته پردازش زبان طبیعی Claude برای استخراج نکات کلیدی از منابع متنی مفید است.

  • قابلیت‌های جستجو: قابلیت‌های جستجوی Claude انقلابی است چراکه می‌تواند از طریق پایگاه‌های داده، اسناد یا صفحات وب گسترده برای پیدا کردن دقیق اطلاعات مورد نیاز شما با دقت قابل توجهی غربال کند.
  • نوشتن خلاقانه و مشارکتی: Claude یک ابزار و یک شریک خلاق است. می‌تواند ایده‌ها ایجاد کند، پیش‌نویس محتوا ایجاد کند و حتی کار شما را ویرایش کند و آن را به یک دارایی ارزشمند برای نویسندگان، بازاریابان و ایجادکنندگان محتوا تبدیل کند.
  • سؤالات و پاسخ‌ها: Claude می‌تواند پاسخ‌های دقیق و دقیق به سؤالات مختلف ارائه دهد. چه در حال ساخت چت‌بات خدمات مشتری یا دستیار مجازی باشید، می‌توانید از Claude برای تأمین انرژی آن استفاده کنید.
  • کدنویسی: Claude می‌تواند در کارهای کدگذاری کمک کند. می‌تواند قطعه کد ایجاد کند، خطاها را اشکال زدایی کند و پیشنهادهای بهبود ارائه دهد و آن را به یک ابزار قدرتمند برای مهندسان نرم افزار تبدیل کند.

این‌ها برخی از راه‌هایی هستند که می‌توانید از Claude استفاده کنید. شرکت‌ها همچنین Claude را مستقیماً در برنامه‌ها و سایر پلتفرم‌ها ادغام می‌کنند. به عنوان مثال، ارائه دهنده آموزش آنلاین Juni Learning از Claude برای تأمین انرژی ربات Discord Juni Tutor خود برای کمک به دانش آموزان در دستیابی به موفقیت تحصیلی با ارائه پاسخ‌های دقیق و عمیق استفاده می‌کند، در حالی که ادغام Claude Notion توانایی‌های Claude در نوشتن خلاقانه و خلاصه‌سازی را افزایش می‌دهد.

شما می توانید با Claude 2 کارهای زیادی انجام دهید

Claude 2 پیشرفت قابل توجهی نسبت به Claude 1 است. دو برابر تعداد پارامتر دارد و دربرگیرنده تر است و برای کاهش احتمال ایجاد محتوای مغرضانه یا مضر برنامه‌ریزی شده است.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا