خانه و آشپزخانه

بررسی کتری Smeg KLF04

کتری Smeg KLF04 Variable Temperature، یکی از محصولات بالا رده کمپانی خود است. موجود در هشت رنگ، با طراحی دهه ۵۰ که Smeg به آن مشهور است، می‌تواند از لحاظ زیبایی با محصولاتی چون یخچال، توستر و دستگاه‌های قهوه‌سازی برابری کند. می‌توانید درجه حرارت را بین ۵۰ تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید. حالت گرم نگه داشتن نیز وجود دارد که بنا بر درجه انتخاب شده، می‌تواند تا ۲۰ دقیقه نیز طول بکشد. این حالت را تنها در پروسه گرم کردن می‌توانید فعال کنید.

این کتری قیمت بالایی دارد و تنها برای افرادی مناسب است که انتخاب درجه‌های متفاوت برای آن‌ها اهمیت دارد.

نکات مثبت:

  • طراحی جذاب
  • تنظیمات دما بالا
  • صدای پایین آن
  • قابلیت گرم نگه داشتن

نکات منفی:

  • قیمت بالا

مشاهده این محصول در دیجی کالا


کتری برقی اسمگ مدل KLF04

کتری برقی اسمگ مدل KLF04

مشاهده این محصول در دیجی کالا

عملکرد جوشیدن: در KLF04 مدت زمان جوشیدن از میانگین بیش‌تر است. کمتر از ۳ دقیقه این امر زمان خواهد برد. در دماهای متغیر و با اختلافی حدود ۲ درجه سانتیگراد، نتایج دقیقی را شاهد هستیم.

گرم نگه داشتن: با استفاده از این قابلیت قادر خواهید بود تا ۲۰ دقیقه آب را در دمای مورد نظر خود نگه دارید. باید در خاطر داشته باشید که فعال سازی این قابلیت در پروسه گرم کردن امکان پذیر است. بدون فعال کردن آن، سرد شدن آب در آن خیلی سریع‌تر از رقبا اتفاق خواهد افتاد.

قابلیت‌ها: درب کتری در بالای آن قرار گرفته و با فشار دادن یک دکمه باز خواهد شد. پر کردن آن آسان است و به میزان خوبی نیز این پر شدن امکان پذیر است.

یک کتری با طراحی خوب و سنگین اما گران

با در نظر گرفتن طرح براق آن، با وزن ۱٫۳ کیلوگرم، Smeg KLF04 به طرز شگفت‌آوری سنگین است. بدنه محکم ضد زنگ به رنگ انتخاب شما و فلزِ راحت به کار رفته در آن، کار با آن را آسان می‌کند. هر چند کمی آهسته اما با فشار دادن دکمه روی آن، درِ کتری باز می‌شود. نشانگر میزان آب در پشتِ دسته آن قرار گرفته و میزان ۰٫۵، ۱، ۱٫۵ و ۱٫۷ لیتر را در بر می‌گیرد. نشانگر‌ها از یک چهارم لیتر شروع و تا بالا ادامه خواهند یافت.

بخوانید: بررسی دستگاه اسپرسوساز Breville Barista Express

کتری برقی اسمگ مدل KLF04

مشاهده این محصول در دیجی کالا

انتخاب درجه حرارت

چراغ LED میزان درجه ۵۰، ۶۰، ۷۰، ۸۰، ۹۰، ۹۵ و ۱۰۰ را نشان می‌دهد. با تکان دادن عقربه به چپ یا راست، می‌توانید دما را تنظیم کنید. در سمت چپ، دکمه پاور را خواهید یافت و در سمت راست، دکمه گرم نگه داشتن قرار گرفته است. با فعال کردن آن در پروسه گرم کردن، تا ۲۰ دقیقه در دمای مورد نظر شما باقی خواهد ماند و می‌توانید هر موقع که خواستید این قابلیت را لغو کنید.

در تست من، کتری Smeg KLF04، آب را با خطایی در حدود ۲ درجه در دمایی که می‌خواستم، گرم کرد. قابلیت گرم نگه داشتن تا ۲۰ دقیقه کار می‌کند و پس از ۳۰ دقیقه و با تاخیر ۱۰ دقیقه‌ای، این قابلیت به صورت خودکار غیرفعال شد.

سرد شدن سریع پس از غیر فعال بودن قابلیت گرم نگه داشتن

کتری KLF04 نسبت به رقبای هم قیمت خود، پس از غیرفعال بودن قابلیت گرم نگه داشتن، خیلی سریع آب درون خود را سرد می‌کند. پس از ۲۰ دقیقه، آب در دمای ۱۰۰ درجه تا حدود ۷۸ درجه سرد می‌شود. در کتری KitchenAid، این میزان ۸۰ درجه است. پس از ۳۰ دقیقه در Smeg دما به ۷۰ درجه می‌رسد و در KitchenAid، این عدد ۷۵ درجه است. پس از یک ساعت اعداد ۵۷ و ۶۵ را شاهد هستیم.

بخوانید: راهنمای خرید چای ساز

کتری برقی اسمگ مدل KLF04

مشاهده این محصول در دیجی کالا

جوش آمدن سریع آب در  Smeg KLF04

کتری KLF04 یکی از سریع‌ترین مدل‌هایی است که تست کرده‌ام. یک لیتر آب را در کمتر از ۳ دقیقه به دمای ۱۰۰ درجه می‌رساند؛ با این حال در ابتدا و انتهای پروسه وقتی آن را به منبع برق متصل می‌کنید، صدای نسبتا زیادی را خواهید شنید. در محیط پر سر و صدا این مسئله چندان مهمی نیست اما در زمان ساکت بودن، کاملا صدایش به گوش خواهد رسید. با قابلیت میوت، می‌توانید صدای آن را ببندید. با نگه داشتم دکمه گرم نگه داشتن برای ۵ ثانیه، این اتفاق خواهد افتاد.

چرا باید Smeg KLF04 را بخرید

اگر به دنبال یک کتری با طراحی جذاب و قابلیت گرم نگه داشتن هستید و پول خرید آن را نیز دارید، Smeg KLF04 برای شما ساخته شده است. برای مورد مقرون به صرفه‌تر، می‌توانید نگاهی به مدل Sage Smart Kettle داشته باشید. با قابلیت‌هایی نسبتا مشابه، نصف هزینه این کتری را پرداخت خواهید کرد.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن