کتاب و مجله

۹ کتاب قصه برای بچه‌های دبستانی

چرا باید برای بچه‌ها قصه بخوانیم؟ قصه‌ها همیشه پندی در خود دارند، یا برگرفته از زندگی واقعی هستند و یا از آرزوها و تفکرات دیگری نشات گرفته‌اند. با خواندن قصه برای بچه‌ها قدرت تخیل و خلاقیتشان را افزایش می‌دهید، زیرا می‌توانند تصویرسازی ذهنی خیلی آزادتر و بهتری نسبت به کارتون و فیلم داشته باشند. از طرفی قرار گرفتن در موقعیت‌های خیالی و در نقش شخصیت‌های دیگر تجربه‌های زیادی به آن‌ها می‌دهد و چیزهایی را به آنها می‌آموزد که شاید با آموزش مستقیم هیچ‌وقت امکان‌پذیر نباشد.

این لیست شامل تعدادی از محبوب و معروف‌ترین کتاب‌های قصه است، قصه‌هایی که شاید خود ما هم با آنها خاطرات زیادی داشته باشیم.

کتاب ۳۶۵ قصه برای شبهای سال اثر مژگان شیخی

کتاب 365 قصه برای شبهای سال اثر مژگان شیخی

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

این کتاب دربردارنده‌ی ۳۶۵ قصه با موضوعات و تصویرسازی‌های متفاوت است. مطالب این کتاب عموما قصه‌هایی با شخصیت‌های متنوع و ماجراهای جالب‌اند که در یک کتاب گردآوری شده‌اند. در این کتاب سعی شده است از شکل‌های متنوع قصه، داستان، افسانه و حکایت های ایرانی بهره گرفته شود. در پشت جلد کتاب امده است: «این کتاب مجموعه تالیفی از داستان ها وقصه های ایرانی است؛ قصه هایی از روزگار قدیم تا امروز، از دیو و پری و اژدها گرفته تا حیوان و عروسک و آدم. از جادوگرها و جادوهایشان تا بچه‌ها و اسباب‌باز‌ی هایشان. قصه‌هایی با شخصیت‌های متنوع و ماجراهای جالب.» این کتاب با تصویرسازی‌های متنوع، از این نظر نیز کتابی مناسب برای رده‌ی سنی کودکان است. این کتاب را انتشارات «قدیانی» منتشر کرده است و برای رده ی سنی پیش دبستانی و سال‌های اول و دوم دوره‌ی دبستان مناسب است.

بخوانید:  معرفی معروفترین کتابهای دال برای کودکان

کتاب ۴۴ قصه از هانس کریستین آندرسن

کتاب 44 قصه از هانس کریستین آندرسن

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

جوجه اردک زشت، دخترک کبریت فروش، پری دریایی کوچک، لباس نو امپراتور، بند انگشتی و کفش‌های قرمز داستان‌های آشنایی برای مخاطبان هستند؛ اگرچه ممکن است نام نویسنده‌ی آن‌ها را ندانند. هانس کریستین آندرسن نویسنده‌ی دانمارکی و پدر ادبیات کودک که سراسر جهان قصه‌هایش را شنیده‌اند، خالق این آثار است. کتاب ۴۴ قصه از هانس کریستین آندرسن با ترجمه‌ی محمدرضا شمس نیز قصه‌هایی از این نویسنده را دربردارد. این کتاب را هم انتشارات «قدیانی» منتشر کرده است.

بخوانید: ۹ کتاب آموزشی در رابطه با محیط زیست برای کودکان

کتاب داستان های ماجراجویانه اثر درک هال – هفت جلدی

کتاب داستان های ماجراجویانه اثر درک هال - هفت جلدی

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

این مجموعه ترکیبی است از نزدیک به چهل داستان قدیمی و جدید مربوط به سرزمین های غربی. این کتاب با تصاویر بدیع هر خواننده ای را در هر جای دنیا و هر وقت از زمان به وجد خواهد آورد. قلعه های دست نیافتنی،جنگل های مسحور کننده،کوهستان های مه آلود سواحل شنی سحر آمیز،میزبان شخصیت های جالب و دوست داشتنی جادوگرها،اژدها ها دزدان دریایی خرس های آوازه خوان و اسباب بازی های فراری میشوند. هر داستان بین ۶۰۰ تا ۶۵۰ کلمه دارد و با مضامینی مناسب خواب شب طراحی شده است. این مجموعه کتاب را نشر زیتون منتشر کرده است.

بخوانید: معرفی بهترین کتاب‌ها برای آموزش سواد مالی به کودکان

کتاب قصه های برای کلاس دومی ها اثر جمعی از نویسندگان

کتاب قصه های برای کلاس دومی ها اثر جمعی از نویسندگان

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

این کتاب شامل چهارده داستان هیجان انگیز، پرماجرا از نویسنگان محبوب کودکان می باشد. کودکان از آشنایی با شخصیت های جالب این مجموعه ماندگار لذت می برند. این مجموعه‌ی خواندنی، پر از سحر و جادو،اتفاق های عجیب و حادثه و ماجراجویی است. با خواندن این کتاب می فهمید که شتر چطور کوهان دار شد، جیمی یاد می گیرد ناپدید شود و تعطیلات هنریِ ناراضی… داستان‌های این کتاب از سرتاسر جهان گرداوری شده‌اند. تمام این داستان‌ها پر از خلاقیت‌اند و تک‌تک انها تصویری از تخیل قوی تعدادی از بهترین‌ نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان را به نمایش می گذارند. بعضی از این داستان‌ها از سرزمین‌های دور است، بعضی بر پایه تجربه‌های روزانه بنا شده است و تعدادی هم خیالی اند.

بخوانید: ۷ دلیل برای خواندن کتاب خاطرات یک بچه‌ی چلمن

کتاب شنل قرمزی و داستان‌های دیگر

کتاب شنل قرمزی و داستان‌های دیگر

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

این کتاب از مجموعه کتاب‌های «قصه‌ها و افسانه‌های گریم» است که با ترجمه‌ی «کمال بهروزکیا» تدوین شده است. در توضیح پشت جلد کتاب آمده است: «شنل قرمزی و چند داستان دیگر عنوان پنجمین کتاب از مجموعه‌ی ده جلدی افسانه‌های برادران گریم است. قصه‌ها و افسانه‌های این مجموعه را دو برادر آلمانی قرن نوزدهم به نام‌های یاکوب و ویلهلم گریم جمع‌آوری کرده‌اند. برخی از مشهورترین افسانه‌های کودکان اروپایی همچون راپونتسل، سفیدبرفی، دختر غازچران، گربه چکمه‌پوش و… در این مجموعه گرداوری شده است. فیلم‌سازان و کارگردانان مشهوری مانند والت‌دیسنی براساس این افسانه‌ها، فیلم‌ها و کارتون‌های زیبا و جذابی ساخته‌اند.» کتاب حاضر را انتشارات «محراب قلم» منتشر کرده است.

بخوانید: بهترین کتابهای پیش از خواب برای کودکان

کتاب افسانه های مردم دنیا دیوهای دماغ دراز

کتاب افسانه های مردم دنیا دیوهای دماغ دراز

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

کودکان‌ افسانه‌ها را دوست‌ دارند، شاید به‌ این‌ علت‌ که‌ افسانه‌ها به‌ دوران‌ کودکی‌ بشر تعلق‌ دارند، به‌ راستی‌ هیچ‌چیز بهتر از این‌ یادگاری‌های‌ زیبا ما را با پدران‌ و مادران‌ باستانی‌مان‌ پیوند نمی‌دهد. وقتی‌ که‌ افسانه‌ای‌ می‌خوانیم‌، گویی‌ سال‌هاست‌ با آدم‌ها، سرزمین‌ها و ماجراهای‌ تلخ‌ و شیرین‌ آن‌ آشنا هستیم.
مجموعه کتابهای افسانههای دنیا شامل تعدادی کتاب با موضوعاتی مثل افسانههای ایرانی، افسانههای ترکمنی، افسانههای جهانی و … است.‌ دیوهای دماغ‌دراز مجموعه‌ی ۱۴ افسانه از سرزمین آفتاب، ژاپن است: کتری سحر آمیز، چرا دیو قرمز گریه کرد؟ خلال دندان جنگجو، کشاورز پرنده، پسری که عکس گربه می‌کشید، اشک اژدها و افسانه‌های دیگر.

کتاب ۱۰۱ قصه از دنیای حیوانات

کتاب 101 قصه از دنیای حیوانات

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

کتاب «۱۰۱ قصه از دنیای حیوانات» نوشته‌ی ازوپ و ترجمه‌ی پریسا همایون‌روز است. قصه‌هایی که از زبان حیوانات روایت می‌شوند، در بین کودکان از محبوب‌ترین کتاب‌ها هستند. در این کتاب ۱۰۱ داستان از دنیای جذاب و دوست‌داشتنی حیوانات برای کودکان روایت شده است. علاوه‌بر داستان‌های جدید، بسیاری از داستان‌های آشنای قدیمی بازنویسی شده است. بسیاری از پیام‌های اخلاقی و انسانی در قالب این داستان‌های کوتاه روایت می‌شود. زبان نوشتاری این قصه‌ها ساده و روان است. داستان‌ها با یک اتفاق ساده شروع می‌شوند و پیام خود را به‌دوراز پیچیدگی‌های نوشتاری به خواننده منتقل می‌کند. این کتاب منبعی جامع از قصه‌های کوتاه زیبا، هم برای کودکان و هم والدین است.

کتاب مثل ها و قصه هایشان قصه های تیر اثر مصطفی رحماندوست

کتاب مثل ها و قصه هایشان قصه های تیر اثر مصطفی رحماندوست

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

در توضیحات این کتاب آمده است: مثل در ادبیات ما جایگاه ویژه ای دارد. هر مثلی به خودی خود تاریخ فشرده‌ای است که مردم امروز را به ریشه‌های فرهنگی گذشته‌ی کشورمان پیوند می زند مثل‌ها بسیار ارزشمند هستند زیرا عمری به درازای عمر انسان دارند. هر مثلی تاریخ و قصه ی شیرینی دارد که از نوع زندگی باورها و آداب و رسوم اجداد ما پرده بر می دارد. و به ما امکان می دهد که با تکیه بر تجربه های پیشینیان بهتر زندگی کنیم. هیچ یک از قصه‌های این کتاب ساخته‌ی ذهن نویسنده نیست، بلکه بازگویی قصه‌هاییست که ضرب‌المثلی را پدید آورده‌اند.

کتاب ۱۲ قصه از شاهنامه اثر حسین فتاحی

کتاب 12 قصه از شاهنامه اثر حسین فتاحی

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

در میان شعرهای شاهنامه، قصه های آن از همه شیرین تر و جذاب‌تر هستند. قصه‌هایی مثل ضحاک و فریدون، کاوه‌ی آهنگر، زال و رودابه، رستم و اسفندیار و … . این مجموعه سعی کرده بازبانی ساده و تصویرهایی زیبا، بچه ها را با این قصه‌های باشکوه و ماندگار آشنا سازد و دریچه‌ای باشد تا آنها با دنیای زیبا و شگفت انگیز شاهنامه آشنا شوند.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن