کتاب و مجله

۹ رمان در ژانر وحشت برای نوجوانان

ژانر ترس و وحشت در کتاب یکی از دسته‌بندی‌های موردعلاقه تعداد زیادی از نوجوانان است. شاید به خاطر اینکه خواندن این کتاب‌ها به آنها احساس شجاعت می‌دهد و اعتماد بنفسشان را تقویت می‌کند. البته این قضیه مختص کتاب نیست و در مورد فیلم و سریال و حتی تم آهنگ‌ها هم صدق می‌کند. نوجوان‌ها همیشه در پی افزایش آدرنالین و هیجان هستند و چه راهی بی‌خطرتر و بهتر از خواندن کتاب؟ هرچند خیلی‌اوقات والدین نگران این کتاب‌ها و علاقه فرزندشان به آن‌ها هستند اما معمولا این نگرانی بی مورد است زیرا این کتاب‌ها مخصوص این گروه سنی نوشته شده‌اند و موارد لازم در آنها رعایت شده است.

در این لیست تعدادی از کتاب‌های ترسناک نوجوان را که توسط نویسندگان معروف این ژانر نوشته شده‌ است را معرفی کرده‌ایم.

کتاب نیش خون آشام اثر تومی دونبوند

کتاب نیش خون آشام اثر تومی دونبوند

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

کتاب نیش خون‌آشام نوشته‌ی تومی دن‌باوند و ترجمه‌ی حبیب‌الله لزگی است. تامی ‌دن‌باوند بازیگر و نویسنده‌ی رمان‌های کودکان و نوجوانان انگلیسی، این‌بار با مجموعه‌ای سیزده‌جلدی به‌نام خیابان وحشت به دنیای بچه‌ها آمده است. این مجموعه در ژانر وحشت نوشته ‌شده؛ اما نویسنده با ظرافت، کاراکتر‌ها و اتفاقات را با لحن طنز جذاب‌تر کرده است. در هر جلد، داستانی مستقل روایت می‌شود؛ اما شخصیت‌ها و اتفاقات به‌هم مرتبط هستند. داستان‌های این مجموعه را کنجکاوی‌های سه دوست رقم می‌زند؛ اما نه دوست‌هایی معمولی، لوک، ریسوس و کلوفر که به‌ترتیب، انسان، خون‌آشام و مومیایی هستند. خانواده‌ی لوک در خیابان وحشت گیر کرده‌اند و او به‌دنبال راهی است تا پدر و مادر خود را از همسایگان وحشتناک خود نجات دهد… . در بخشی از جلد اول این مجموعه می‌خوانیم: «پسرک که جلو می‌رفت، ناگهان زمین خورد و سرش به سنگ قبری اصابت کرد. نور سفیدی جلوی چشمانش آمد و موقتا او را گیج کرد. سعی کرد بلند شود و بایستد. بی‌اختیار دستش را به‌ طرف پیشانی‌اش برد که در اثر برخورد با سنگ زخمی شده بود. به مایع قرمزرنگی که روی نوک انگشتانش دیده می‌شد، خیره شد که صدای دندان‌قروچه‌ای شنید…».

بخوانید: ۸ کتاب برای آشنایی و شروع به خواندن فلسفه

کتاب فراموشم مکن اثر آر. ال. استاین

کتاب فراموشم مکن اثر آر. ال. استاین

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

استاین یکی از معروف ترین نویسندگان ژانر وحشت نوجوانان است و چندیدن کتاب در این دسته دارد. کتابهای او با فروش بیش از ۲۵۰ میلیون نسخه در سطح جهان او را به پرفروشترین نویسنده نوجوان تبدیل کرده است.

در اولین شماره از مجموعه “تالار وحشت” ماجرای دختری به نام “دانیل” بازگو می‌شود که یک روز به قصد تفریح برادرش ـ”پیتر”ـ را هیپنوتیزم می‌کند؛ اما متعاقب این کار اتفاقات عجیبی روی می‌دهد. پیتر به تدریج فراموش می شود به طوری که حتی پدر و مادرش نیز وی را به خاطر نمی‌آورند. پس از چندی نیز پیتر به شکلی عجیب در می‌آید و محو می‌شود. در همین زمان دانیل با خبرنگار عجیب و غریبی مواجه می‌شود که به او می‌گوید خانه آنها به خانه فراموشم کن معروف است و همه ساکنان آن به تدریج فراموش می‌شوند . دانیل که با شنیدن این حرف‌ها بسیار ترسیده، تلاش می‌کند تا از این واقعه شوم جلوگیری کند.

بخوانید: معروفترین رمانهای علمی تخیلی در دنیا

کتاب چوبه ی دار خون آشام اثر جوزف دیلینی

کتاب چوبه ی دار خون آشام اثر جوزف دیلینی

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

«چوبه‌ی دار خون‌آشام» نام کتابی به نویسندگی «جوزف دیلینی» و ترجمه‌ی «مریم منتصرالدوله» است. داستان از این قرار است که «گرگوری پیر» سال‌ها منطقه را از شر موجودات پلید نجات داده و حالا در زمان پیری باید جانشینی انتخاب کند؛ اما چه کسی؟ از بیست‌ونه شاگردش، بعضی شایستگی نداشتند و بعضی دیگر جان سالم به درنبردند. حالا نوبت توماس وارد آخرین شاگرد و امیر گرگوری است. آیا توماس تفاوت جادوگرها را متوجه می‌شود؟ در پشت جلد کتاب می‌خوانید: «این خنجر طعم خون را می‌شناسد گریملکین، جادوگر قاتل، هرگز شکست نخورده است؛ اما آیا این بار هم از شر موجودی که برای نابودی‌اش خلق‌شده، جان سالم به در می‌برد؟ تام و محافظ هم فریب می‌خورند و باهم پا در منطقه‌ای خطر می‌گذارند؛ منطقه‌ی موجودات خون‌خوار. آیا تام می‌تواند برای نجات منطقه، کسی را که به او دل‌بسته قربانی کند؟ آثار جوزف دیلینی نویسنده‌ی انگلیسی و استاد کالج بلک پول در بیش از ۲۴ کشور جهان به فروش رفته است. مجموعه‌ی “آخرین شاگرد” هفت هفته در فهرست پرفروش‌ترین‌های انگلیس بوده و بیش از یک‌میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.» این کتاب را انتشارات «افق» منتشر کرده است.

بخوانید: ۱۰ رمان عاشقانه کلاسیک برای ادبیات دوستان

کتاب قصه های سرزمین اشباح اثر دارن شان – دوازده جلدی

کتاب قصه های سرزمین اشباح اثر دارن شان - دوازده جلدی

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

مجموعه ۱۲ جلدی « سرزمین اشباح » نوشته‌ی «دارن شان» را «فرزانه کریمی» به فارسی برگردانده است. این رمان درباره‌ی پسری به نام دارن شان است که یک زندگی معمولی دارد اما برحسب اتفاق به سیرک عجایب می‌رود و با شخصی به نام آقای کریسلی آشنا می‌شود و عنکبوت او را می‌دزدد و عنکبوت بهترین دوست دارن را نیش می‌زند و او برای نجات جان دوستش مجبور می‌شود هم عنکبوت و هم جان خود را به آقای کریستلی بدهد و به عضویت قبیله اشباح درآید. اما این تمام داستان نیست و او مجبور است علاوه بر تحمل دشواری‌های شبح شدنش، به کوهستان اشباح برود و برای همین مجبور به ترک خانه و خانواده‌اش می‌شود. او برای به دست آوردن شایستگی‌های شبح شدن آزمون‌های مرگ را در کوهستان شبح پشت سر می‌گذارد. این کتاب توسط انتشارات قدیانی منتشرشده است.

بخوانید: ۹ کتاب قصه برای بچه‌های دبستانی

کتاب شبح شصت و هشتم اثر مری داونینگ هان

کتاب شبح شصت و هشتم اثر مری داونینگ هان

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

تراویس و خواهرش کری شیفته ی شیطنت و حقه بازی هستند.وقتی برای گذارندن تعطیلات تابستانی به مهمان خانه ی باصفای مادر بزرگشان در ورمانت می روند می فهمند که آنجا از قدیم به داشتن اشباح سرگردان شهرت دارد . آنها تصمیم می گیرند دست به یک ماجراجویی بزنند اما این بازیگوشی خطری ناشناخته را بیدار می کند حالا فقط تراویس و کری هستند که می توانند آرامش را به اشباح آشفته برگردانند و برای این کار باید راز وحشتناک فاکس هیل و مصیبت هایی که سال ها قبل به سر ساکنان آن آمده است را کشف کنند.

بخوانید: ۸ رمان برنده جایزه ادبی بوکر که به فارسی ترجمه شده‌اند

کتاب باغبان شب اثر جاناتان آکسیر

کتاب باغبان شب اثر جاناتان آکسیر

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

باید آرزوی بهتری می‌کردی! جاناتان آکسیِر نویسنده‌ی باغبان شب مدرس داستان‌نویسی خلاق و ادبیات کودک است و به گفتهی خودش برای بچههای عجیب و غریب داستانهای عجیب و غریب مینویسد.‎ آکسیر در این رمان با روایت منحصر به فردش یادآور نویسندگانی چون هنری جیمز و ادگار آلن پو است. باغبان شب به سرعت در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار گرفت و کتاب برگزیده‌ی وب‌سایت آمازون (۲۰۱۴) و برگزیده‌ی انجمن کتابخانه‌های آمریکا در سال ۲۰۱۵ شد. از متن کتاب آمده است این طرف…کیپ به تکه‌ای نور در دوردست‌ها اشاره می‌کرد. او و آلیستر بین درخت‌هایی که ماه روشنشان کرده بود،‌ می‌دویدند. شاخه‌های سیاه و تیره دوره‌شان کرده بودند. آن‌ها به سمت باغی قدیمی در کناره‌ی جزیره می‌دویدند؛ جایی که باغبان شب نمی‌توانست واردش شود.– اگه برسیم به نور، دیگه در امانیم.»

بخوانید: ۹ کتاب از زبان افراد مشهور تاریخ

کتاب شبح شانس اثر سیمون آر. گرین

کتاب شبح شانس اثر سیمون آر. گرین

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

این کتاب جلد اول از مجموعه‌ی کارآگاهی و فانتزی «شکارچیان شبح» محسوب می‌شود. مجموعه‌ی شکارچیان شبح شامل عنوان‌های «شبح شانس»، «شبح لبخند»، «شبح رویا» و «ارواحی از فراسو» است. شخصیت‌های اصلی این مجموعه سه نفر هستند: «جی سی چنس»، پسری ۳۰ ساله و سردسته گروه، «ملودی چمبرز»، دختری ۲۹ ساله با تبحر زیاد در فناوری و کاملا نترس و در نهایت «هپی جک پالمر»، پسری کاملا نترس با قدرت تله‌پاتی. در پشت جلد کتاب می‌خوانید: «جی سی چنس، هپی جک پالمر و ملودی چمبرز اعضای یک تیم عملیاتی موسسه‌ی “کارناکی” برای انجام ماموریتی به متروی لندن می‌روند. موسسه کارناکی سازمانی مخفی است که برای رسیدگی به پدیده‌های فراطبیعی و کنترل اشباح سرگردان فعالیت می‌کند. تیم عملیاتی باید حضور یک موجود فراطبیعی را کنترل کنند. اما خیلی زود متوجه می‌شوند در این ماموریت با یک شبح معمولی طرف نیستند. وضعیت از کنترل خارج می‌شود و قهرمانان داستان مجبور می‌شوند برای مقابله با خطر با دشمنانشان متحد شوند؛ خطری که نه‌تنها متروی لندن، که کل بشریت را تهدید می‌کند.»

بخوانید: ۹ کتاب آموزشی در رابطه با محیط زیست برای کودکان

کتاب تیمارستان 

کتاب تیمارستان 1

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

این کتاب نوشته مدلین روو است و انتشارات بهداد آن را منتشر کرده است. در توضیحات این کتاب می‌خوانید:

برای دنیل کرافورد شانزده ساله کالج نیوهمپشایر چیزی بیشتر از یک برنامه ی تابستونی است- در واقع خط زندگی است. دن که در دبیرستان شخصی منفور بود، از پیدا کردن دوستانی در آخرین تابستان پیش از رفتن به دانشگاه،بسیار هیجان زده است؛ اما وقتی وارد برنامه میشود در میابد که خوابگاه تابستانی اش قبلا یک آسایشگاه بوده است و فراتر از این،آنجا را به عنوان تیمارستان می شناسند؛ نه هر تیمارستانی، که آخرین پناهگاه مجرمان دیوانه! در حالی که دن و دوستان جدیدش، ابی و جردن در خانه ی تابستانی ترسناک شان جستجو میکند خیلی زود متوجه میشوند که حضور آن ها در اینجا اتفاقی نبوده است؛ چرا که تیمارستان کلید گذشته ای ترسناک است.اسراری وجود دارد که نمیخواهند سر به مهر باقی بمانند… .

بخوانید: معرفی بهترین کتاب‌ها برای آموزش سواد مالی به کودکان

کتاب قصری در مه اثر اورزولا ایسبل

کتاب قصری در مه اثر اورزولا ایسبل

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

در توضیحات این کتاب آمده: «جنی باید کار کند تا خرج تحصیلش را در بیاورد.او به قصری در اسکاتلند میرود تا از کالین، پسربچه ای که مادرش را از هنگام زایمان از دست داده بود،پرستاری کند. روزهای اول، همه چیز همان گونه است که باید باشد.اما به تدریج اتفاقاتی می افتد که موجب ترس و وحشت جنی میشود. رفت و آمد بانویی سفید پوش در اتاق های قصر، باز و بسته شدن دیوارها،درخشش انگشترها و شنل های سفید رنگ در نور ماه و…آیا جنی میتواند به زندگی در قصر ادامه دهد؟ آیا او می‌تواند چیزی را تغییر دهد؟»

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن