کادوی ولنتاین
هوش مصنوعی

۶ کاری که می‌توانید با مترجم کد ChatGPT انجام دهید

مترجم کد ChatGPT به طوری یقین قدرتمندترین ویژگی موجود در پلتفرم ChatGPT است. اگرچه بسیاری از آن آگاه نیستند، این ابزار کاربردهای هیجان انگیز متعددی دارد و می تواند کارهای بسیار بیشتری را نسبت به تعداد انگشت شماری از وظایفی که در حال حاضر برای آن استفاده می شود انجام دهد.

بنابراین، دقیقاً با افزونه مترجم کد ChatGPT چه کاری می توانید انجام دهید؟ ما برخی از مفیدترین راه‌های استفاده از افزونه مترجم کد را در حال حاضر گردآوری کرده‌ایم.

۱. ایجاد و ویرایش تصاویر

شما می توانید با مترجم کد ChatGPT کارهای جالب زیادی برای دستکاری تصویر انجام دهید. بهترین بخش این است که برای انجام این کار به هیچ مهارت خاصی نیاز ندارید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به زبان ساده آنچه را که می خواهید انجام دهید توصیف کنید. نتایج و گزینه ها ممکن است در حد فتوشاپ نباشند، اما معمولاً بسیار جالب و ارزش تلاش را دارند.

آیا می خواهید یک تصویر را به حالت تک رنگ تبدیل کنید؟ نیاز به تقسیم یک تصویر به ربع ها دارید؟ چگونه در مورد معکوس کردن رنگ های یک تصویر چطور؟ لیست طولانی از چیزهای جالب وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که تصویر را در رابط کاربری مترجم کد آپلود کنید و به زبان ساده آنچه را که می خواهید انجام دهید شرح دهید. در اینجا برخی از دستورهایی وجود دارد که می توانید برای نتایج جالب امتحان کنید:

 •  استخراج پالت رنگ از تمام رنگ های غالب از تصویر پیوست شده.
 • کلمه “محرمانه” را به عنوان واترمارک در گوشه سمت چپ بالای تصویر پیوست شده اضافه کنید.
 • چهره‌های موجود در تصویر پیوست شده را تشخیص داده و با یک تصویر نشانه‌گذاری شفاف روی هم قرار دهید.
 • تصویر پیوست شده را به چهار ربع تقسیم کنید، رنگ‌ها را در ربع آخر معکوس کنید و سپس تصویر را دوباره به عنوان یک تصویر کنار هم قرار دهید.
 • تصویر پیوست شده را با یک افکت بزرگنمایی و بزرگنمایی متحرک کنید.
 • سه تصویر پیوست شده را در یک GIF ترکیب کنید و یک افکت کوچک‌نمایی اضافه کنید
 •  تشخیص چهره را روی تصویر اجرا کنید و هر چهره موجود را پیکسل کنید.

البته، می توانید از آن بخواهید که رنگ پس زمینه را تغییر دهد یا از فونت دیگری استفاده کند. راه های زیادی برای بازی با تصاویر با استفاده از افزونه مترجم کد وجود دارد. اگر ایده های کمی دارید، فقط یک تصویر را آپلود کنید و از ChatGPT بخواهید که به شما بگوید چه وظایفی را می تواند روی تصویر انجام دهد.

۲٫   ایجاد و ویرایش ویدیوها

دقیقاً مانند تصاویر، مترجم کد ChatGPT همچنین می تواند وظایف دستکاری را روی ویدیوها انجام دهد. می‌توانید کارهای ساده‌ای مانند استخراج فراداده از فایل‌های ویدیویی یا گرفتن فریم از یک تمبر زمانی خاص انجام دهید. همچنین می توانید:

 • ویدیوها را به GIF تبدیل کنید.
 • با استفاده از ترکیبی از فایل‌های تصویر، یک فایل ویدیویی با صدا ایجاد کنید.
 •  فایل‌های ویدیویی را به بخش‌هایی تقسیم کنید که مشخصات خاصی را برآورده می‌کنند.
 • صدا را از یک فایل ویدیویی استخراج کنید
 • زیرنویس‌ها را از یک ویدیو استخراج کنید
 • یک ویدیو را فشرده کنید
 • یک ویدیو را از یک فرمت به فرمت دیگر تبدیل کنید (مثلاً از AVI به MP4 )

در حالی که افزونه مترجم کد می تواند بسیاری از عملیات مربوط به ویدیو را انجام دهد، استفاده عملی، حداقل در حال حاضر، به دلیل اندازه محدود ویدیویی که می تواند کنترل کند، بسیار محدود است. حداکثر اندازه فایل‌های ویدیویی که مترجم کد می‌تواند کنترل کند مشخص نیست، اما معمولاً با ویدیوهای بزرگ‌تر با مشکل حافظه مواجه می‌شوید. برای بهترین نتایج، تا حد امکان از فایل‌های ویدیویی کوچکتر با رزولوشن پایین‌تر استفاده کنید.

۳. ایجاد و ویرایش فایل‌های صوتی

مترجم کد ChatGPT همچنین دارای ویژگی متن به گفتار داخلی است. این بدان معناست که می توانید یک قطعه متن بنویسید و ChatGPT را به تبدیل آن به فایل صوتی تبدیل کنید. علاوه بر این، می‌توانید با استفاده از افزونه مترجم کد، چندین کار جالب دیگر را نیز روی فایل‌های صوتی انجام دهید. شما می توانید:

 • فایل‌های صوتی را از یک فرمت به فرمت دیگر تبدیل کنید (مثلاً WAV به MP3)
 • فراداده/برچسب‌های فایل صوتی را بخوانید و ویرایش کنید (مانند عنوان، هنرمند، آلبوم)
 • ·گام یک فایل صوتی را تغییر دهید
 • دو فایل صوتی را به هم بدوزید
 • نرخ نمونه، نرخ بیت یا کانال‌های یک فایل صوتی را تنظیم کنید
 • یک فایل صوتی را به یک محدوده زمانی خاص برش دهید
 • یک فایل صوتی را روی یک فایل صوتی دیگر قرار دهید

۴٫   خواندن، ویرایش و ایجاد اسناد

مدیریت فایل بدون شک یکی از نقاط قوت مترجم کد است. قابلیت‌های مترجم کد بسیار فراتر از پردازش فایل‌های تصویر، صدا و ویدیو است.

این افزونه قدرتمند همچنین می‌تواند محتوا را در انواع مختلف فایل‌های سند، از جمله PDF، اسناد Microsoft Word، فایل‌های متن ساده، RTF، فرمت‌های مختلف صفحه گسترده و فایل‌های کد مانند Python (.py) وJavaScript (.js) بخواند، ایجاد و ویرایش کند. ترجمه کد در حال حاضر از چندین ده فرمت فایل پشتیبانی می‌کند. همه چیز به آنچه می خواهید به دست آورید بستگی دارد. می‌توانید بگویید، یک فایل PDF را به دستور خود پیوست کنید، سپس از ChatGPT بخواهید از آن بخواند، متن را ترجمه کند و یک سند MS Word با ترجمه ایجاد کند. یا، داده‌ها را از یک فایل Word بخوانید و سپس داده‌های خاصی را که مطابق معیاری خاص هستند استخراج کنید تا یک فایل صفحه گسترده ایجاد کنید. همچنین می توانید نمودار، نمودار و سایر عناصر تجسم داده را از اسناد ایجاد کنید. به هر پیچ و تابی که می توانید در استفاده واقعی با آن روبرو شوید فکر کنید. اگر این شامل ایجاد یا خواندن از اسناد به هر شکلی باشد، احتمالاً افزونه مترجم کد قادر به مقابله با آن خواهد بود.

۵٫   نوشتن و تجزیه و تحلیل کد

اگر فایل‌های کد بزرگی دارید که می‌خواهید آن ها درک کنید، Code Interpreter یک گزینه قوی است. می‌توانید فایل‌هایی با چندین هزار خط کد پیوست کنید و به سادگی از مترجم کد بخواهید به شما بگوید چه کاری انجام می‌دهد، شاید آن را اشکال‌زدایی کند، آن را بازسازی کند، به زبان برنامه‌نویسی دیگری ترجمه کند یا تقریباً هر کاری را که می‌توانید انجام دهد فکر کنید. ترجمه کد در مقایسه با ChatGPT معمولی در زمینه کارهای کدگذاری چه قدر توانمندتر است؟ خب، اگرچه مدل زیربنایی هنوز یکسان است، به نظر می رسد مترجم کد پنجره زمینه بزرگتری دارد (یا حداقل سعی می کند آن را شبیه سازی کند) که به این معنی است که می تواند داده های بیشتری را به یکباره مدیریت کند.

این به آن یک مزیت مهم می دهد، به خصوص در مواردی مانند برنامه نویسی که گاهی اوقات فایل های کد می توانند به صدها هزار خط برسند.

۶٫   استخراج متن از تصاویر (تشخیص نوری کاراکتر)

تصویری دارید که حاوی متنی است که باید کپی کنید؟ مترجم کد می تواند این کار را به راحتی انجام دهد. به سادگی تصویر را آپلود کنید و از ChatGPT بخواهید متن را استخراج کند. این کار به خوبی در اسکرین شات، تصاویر اسناد، تصاویر با متن روی هم قرار گرفته و موارد دیگر کار می کند. همچنین می تواند متن مخدوش یا تار و همچنین متن را با فونت ها، اندازه ها، سبک ها، جهت گیری ها و رنگ های مختلف مدیریت کند. شما می توانید، مثلاً، از ChatGPT بخواهید یک سند MS Word از یک کپی اسکن شده از سندی که آپلود کرده اید ایجاد کند، و در عرض چند ثانیه نتیجه را دریافت خواهید کرد.

ابزاری قدرتمند در نوک انگشتان شما

در حالی که مهم است که تشخیص دهیم قابلیت‌های فعلی افزونه مترجم کد در بسیاری از جنبه‌ها محدود است، این افزونه همچنان یکی از قدرتمندترین ویژگی‌های موجود در چت‌بات هوش مصنوعی در هر جای اینترنت است.

با چند ارتقاء، به خصوص در اندازه فایل‌هایی که می‌تواند در حافظه بارگذاری و با آن کار کند، ویژگی مترجم کد بدون شک به ChatGPT برتری نسبت به سایر چت‌بات‌های هوش مصنوعی که در حال حاضر با آن رقابت می‌کند، خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا