خرید کادوکتاب و مجله

بهترین کتاب‌های کودک و نوجوان برای نوروز ۹۹

امسال عید کتاب هدیه دهیم

اکثر افراد ترجیح می‌دهند عیدی پول بدهند و بگیرند اما برای بچه‌ها پول چیز گذرایی است و پس از ساعتی یادشان می‌رود. اما کتاب هدیه‌ای ماندگار است و تا سال‌ها بعد هم در خاطرشان می‌ماند خاله یا عموی مهربانشان عید سال ۹۹ به آن‌ها کتاب عیدی داد.

این عیدی‌ها تبدیل به خاطرات جاودانه‌ای می‌شوند که خانواده‌ها را به هم نزدیکتر می‌کنند مخصوصا اگر جمله‌ای محبت آمیز هم به صفحه‌ی اول کتاب بنویسید و آن را با امضای خودتان هدیه دهید. در این مطلب بهترین کتاب‌های کودک و نوجوان را برای عیدی امسال معرفی می‌کنیم و امیدواریم امسال به بچه‌ها کتاب عیدی دهید.

کتاب دنیای سوفی اثر یوستین گوردو یکی از بهترین کتاب‌ها برای نوجوانانی است که عمیق به مسائل فکر می‌کنند و دریچه‌ای از فلسفه برای آنان است. این کتاب به زبانی ساده و در قالب داستان، مسائل پایه‌ای و مهم فلسفه و جهان هستی را بازگو می‌کند و به همین دلیل برای نوجوانان هدیه‌ای عالی محسوب می‌شود.

کتاب دنیای سوفی اثر یوستین گوردو

کتاب دنیای سوفی اثر یوستین گوردو

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

علاوه بر دنیای سوفی، یکی از کتاب‌های بسیار عمیق و زیبا برای نوجوانان و حتی کودکان کتاب مشهور آنتوان دوسنت اگزوپری، یعنی شازده کوچولو است. این کتاب به تنها برای کودکان و نوجوانان هدیه‌ای مناسب است، بلکه بزرگسالان هم می‌توانند از آن لذت ببرند و باهر بار خواندن چیزهای جدیدی از لابه‌لای کلمات آن کشف کنند.

بخوانید: ۸ مجموعه کتاب طنز برای کودکان و نوجوانان

کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپه ری

کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپه ری

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

هری پاتر تنها کتاب کودک و نوجوانی است که نویسنده‌ی خود را به یک میلیونر تبدیل کرد و همچنان هم این کتاب از پرفروش‌های جهان به شمار می‌رود. با خواندن هری پاتر یک تجربه مشترک جمعی را در میان نسل‌های متفاوت تجربه خواهیم کرد و به همین دلیل هدیه‌ای مناسب به نوجوانان است. زیرا می‌توانند با شما هم درباره‌ی آن حرف بزنند و داستان آن به چیز خصوصی میانتان تبدیل شود، موضوع مشترکی که برای هر دو نفر جذاب است و رابطه را تقویت می‌کند.

بخوانید: ۹ رمان در ژانر وحشت برای نوجوانان

کتاب هری پاتر اثر ج. ک. رولینگ انتشارات ۱۳ جلدی

کتاب هری پاتر اثر ج. ک. رولینگ انتشارات کتابسرای تندیس 13 جلدی

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

هری پاتر کتاب پرفروشی است، اما رمان‌های کلاسیک در طول زمان ماندگار هستند و به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم برای کادو عیدی دختر‌های نوجوان فامیل و دوستان کتاب زنان کوچک را در نظر داشته باشید. هیچ دختری نیست که خودش را در این چهار خواهر و قهرمانان داستان پیدا نکند و قصه‌ها و سرگذشتشان را با گوشت و خون حس نکند.

بخوانید: ۸ کتاب برای آشنایی و شروع به خواندن فلسفه

کتاب زنان کوچک اثر لوییزا می الکات

کتاب زنان کوچک اثر لوییزا می الکات

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

بابا لنگ دراز نیز یکی دیگر از کتاب‌های کلاسیک مخصوص نوجوانان است که هدیه‌ای مناسب برای نوروز است. در این کتاب دغدغه‌ها و زندگی دختری غیرمعمول و عجیب و غریب را می‌خوانیم و نوجوانی آن دوره‌ای از زندگی است که همه‌ی بچه‌ها حس می‌کنند عجیب غریب هستند و کسی آن‌ها را نمی‌فهمد.

بخوانید: ۹ کتاب قصه برای بچه‌های دبستانی

کتاب عاشقانه های کلاسیک بابا لنگ دراز اثر جین وبستر

کتاب عاشقانه های کلاسیک بابا لنگ دراز اثر جین وبستر

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

کتاب من او اثر رضا امیرخانی از آن دسته کتاب‌هایی است که می‌تواند برای نوجوانان جذاب باشد به خصوص اگر در سال‌های آخر نوجوانی خود هستند. در این رمان عشقی کودکانه با زبانی شاعرانه روایت می‌شود و جذابیت آن تا صفحه انتهایی مخاطب را همراه خود می‌کشاند.

بخوانید: معرفی معروفترین کتابهای دال برای کودکان

کتاب من او اثر رضا امیرخانی

کتاب من او اثر رضا امیرخانی

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

والدینی که دوست دارند عادت کتاب خواندن را در کودکان خود پرورش دهند، این کتاب را از دست ندهند. در این کتاب ۳۶۵ قصه برای روزهای سال وجود دارد و همین توالی روزها باعث می‌شود عادتی در کودکان به وجود آیند. همچنین وقتی که هر شب برای خواندن قصه با کودکانتان می‌گذرانید بسیار ارزشمند است و می‌تواند به یکی از بهترین خاطرات کودکتان تبدیل شود.

بخوانید: معرفی بهترین کتاب‌ها برای آموزش سواد مالی به کودکان

کتاب ۳۶۵ قصه برای شبهای سال اثر مژگان شیخی

کتاب 365 قصه برای شبهای سال اثر مژگان شیخی

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

یکی از بهترین و پرفروش‌ترین مجموعه کتاب‌های کودک، مجموعه‌ی فسقلی‌ها از انتشارات قدیانی است. این کتاب‌ها تصویرسازی و داستان جذابی دارد و برای بچه‌های کوچک به خصوص قبل از دبستان بسیار جالب است. پیشنهاد می‌کنم اگر خواهرزاده یا برادرزاده کوچکی دارید حتما این کتاب‌ها را برایشان تهیه کنید.

بخوانید:‌ ۷ دلیل برای خواندن کتاب خاطرات یک بچه‌ی چلمن

کتاب مجموعه فسقلی ها اثر تونی گراس – جلدهای ۱ تا ۳۰

کتاب مجموعه فسقلی ها اثر تونی گراس - جلدهای 1 تا 30

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

کتاب‌های بازی در حمام هم یکی از انواع کتابی است که این روزها برای بچه‌ها در دسترس است و می‌توانید برای بچه‌ها از شش ماهگی تا چهارسالگی تهیه کنید. این کتاب‌ها قابل شستشو هستند و دوام زیادی دارند و بنابراین هدیه‌ای ماندگار برای عیدی دادن هستند.

بخوانید: پیش از خواب چه کتابی برای کودکمان بخوانیم؟ معرفی ۸ مجموعه داستانی

کتاب حمام ماهی من چه ماهه اثر شکوه قاسم نیا

کتاب حمام ماهی من چه ماهه اثر شکوه قاسم نیا انتشارات قدیانی

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

یکی دیگر از مجموعه‌های بسیار بانمک برای کودکان و وجوانان کتاب‌های جودی دمدمی است. جودی دختری است عجیب اما قابل فهم و برخلاف دیگر قهرمانان داستان‌ها که جادویی و ماورایی هستند، دختری معمولی است و به همین دلیل بچه‌ها می‌توانند با او همزاد پنداری کنند و همین آن را به کتابی مناسب برای عیدی دادن تبدیل می‌کند.

کتاب جودی دمدمی اثر مگان مک دونالد – جلد ششم تا دهم

کتاب جودی دمدمی اثر مگان مک دونالد - جلد ششم تا دهم

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

اگر به کتاب‌های داستان و سرگرمی علاقه ندارید و می‌خواهید برای عیدی آموزنده‌ای به کودکان بدهید، از کتاب‌های تقویت هوش از محموجواد گلشنی استفاده کنید.

کتاب تقویت هوش اثر محمدجواد گلشنی مجموعه ۶ جلدی

کتاب تقویت هوش اثر محمدجواد گلشنی مجموعه 6 جلدی نشر کودک یار

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

از دیگر کتاب‌ها آموزشی جذاب برای عیدی دادن در نوروز امسال، کتاب آموزشی و رنگ آمیزی است. این کتاب با تصویر، مفاهیم را به کودکان آموزش می‌دهد و برای تقویت مهارت مداد دست گرفتن در کودکان زیر سه سال بسیار مناسب است.

کتاب آموزشی و رنگ آمیزی بهیاد ۶ جلدی

کتاب آموزشی و رنگ آمیزی بهیاد 6 جلدی

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

کتاب خانه درختی ۱۰۴ طبقه از آن دسته کتاب‌هایی است که کودکان با آن بسیار ارتباط برقرار می‌کنند زیرا نه تنها زبانی طنز و خنده‌دار و قصه‌ای جذاب دارد، بلکه نقاشی و رنگ آمیزی هم در خود جای داده و همین، برای کودکان بسیار هیجان‌انگیز است.

کتاب خانه درختی ۱۰۴ طبقه اثر اندی گریفیتز انتشارات هوپا

کتاب خانه درختی 104 طبقه اثر اندی گریفیتز انتشارات هوپا

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

برچسب ها

ضحا تاجیک

هجده ساله بودم که با رویای نوشتن رشته‌ی روزنامه‌نگاری را در دانشگاه انتخاب کردم و بعد از چند سال کار در این رشته آن را کنار گذاشتم و بار دیگر به‌خاطر عشقم به خیاطی و لباس وارد دانشگاه شدم و به خواندن رشته‌ی طراحی پارچه و لباس مشغول شدم. از هفده سالگی وارد دنیای مد شدم و از وقتی به یاد دارم در حال نوشتنم. من عاشق لباس‌های رنگارنگ، کتاب‌های اسرارآمیز و فیلم‌های کلاسیک فرانسوی‌ام.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن